Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet, hogy nem tudom...

Mitől lehet, hogy nem tudom irányítani a gondolataimat?

Figyelt kérdés
Elég gyakran megesik, hogy elképzelek valamit, de a fejemben nem úgy jelenik meg, ahogyan én azt szeretném. Pl elképzelem, hogy leesem a lóról jobbra, de az agyam azt "sulykolja", hogy balra esem, és teljes erővel koncentrálok, hogy jobb legyen belőle, de bal marad.. Vagy néha csak úgy megjelenik egy kép és nem tudom kitörölni a fejemből. Inkább vizuálisnak nevezném, amit tapasztalok, de nem teljesen az, mintha a gondolataim ellenem küzdenének. Mi lehet ez? Rettentő idegesítő tud lenni
2011. jan. 20. 17:51
 1/9 A kérdező kommentje:

Pl még egy példa, ami pár perce történt: el akartam aludni és "számláltam a bárányokat", és láttam magam előtt, ahogy a bárányok ugrálnak, de a kép elkezdett egyre feljebb és feljebb csúszni, és akaratlanul követtem a szememmel (csukva volt, csak csukott szemmel felfelé mozgott a szemem) és konkrétan "megerőszakoltam az agyam":) hogy visszatornásszam normális "magasságba" a képet, de az megint elkezdett felfelé csúszni..

Nem tudom, más tapasztal-e ilyet, vagy érthető-e ez így, de elég furi:)

2011. jan. 20. 17:54
 2/9 anonim válasza:
57%
Szerintem önbizalomhiány. Úgy gondolod, hogy sosem az/úgy történik amit/ahogyan szeretnél, az agyad meg engedelmeskedik és valóban nem úgy csinálja, ahogy szeretnéd.
2011. jan. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy önbizalomhiány...

Ez szerintem inkább biológiai jellegű dolog,az agyad részei nem működnek megfelelően együtt,így nem tudod kontrollálni a képet. De egy szakavatott orvost megkérdezhetnél róla ha tényleg érdekel.

2011. jan. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Nekem ugyanez van, amit leírtál a lóval, csak biciklivel...

Elképzelem, hogy biciklizek, de 2-3 tekerés után elesek vele, ráadásul mindig balra dőlök, nem tudom megtartani a biciklit. :D

Pedig amúgy tök jól biciklizek. :)

2011. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mitől lehet, hogy nem tudom irányítani a gondolataimat?"


Hogy mitől van, azt nem lehet tudni, de az agyunk így van összerakva. Zajos szerkezet, nem könnyű irányítani. De ennek a zajosságnak az előnye, hogy ha mindig arra gondolnánk, amire akarunk, akkor sose lennének új ötleteink!


"el akartam aludni és "számláltam a bárányokat", és láttam magam előtt, ahogy a bárányok ugrálnak, de a kép elkezdett egyre feljebb és feljebb csúszni"


Van, aki egy vonalat vagy pontot sem tud elképzelni, nem hogy bárányokat.


Nem mindenki tud maga elé képzelni dolgokat, mert a kép elmozdul, átvált másra, a gondolatok csaponganak. Olyan, hogy néhány másodpercnél tovább folyamatosan egy elképzelt képre gondolni, ritka. Gyakorlással fejleszthető valamennyire.

2011. jan. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ezekkel a dolgokkal nem vagy egyedül, bár szavakkal lehetetlen az ilyesmit leírni, te mégis megpróbáltad, és én azt hiszem tapasztaltam már ilyen hasonló jellegű problémákat magamon. Én mondok pl. más eseteket.


Nálam sokszor jelentkezik az (ami most szintén megtörtént mert le akarom írni :)), hogy eszembe jut pl az, hogy én a szememmel pislantok. De azzal hogy eszembe jutott, már úgy néz ki, hogy nem reflexszerűen pislogok, hanem nekem kell irányítanom, és ha nem teszem akk magától nem pislant :( ugyanez van a légzésemmel is, no meg ha eszembe jut a viszketés dolog. Akkor ok nélkül elkezdek vakarózni mindenhol XD nem erősen, de pl most is egy picit meg kellett vakarjam a nyakam tájékán...Meg van nekem is alvás előtt ilyesmi. Amit most sajna én nagyon semmivel nemtok magyarázni, azt tényleg csak érezni lehet, legyen elég annyi, hogy valami "vizuális képzett nyomás/módosulás/hatás" jelenség, bocsi tényleg nincsenek rá szavak...ha jól emléxem olyasmi kb, hogy valami vagy zsugorodik, vagy pedig növekszik, vagy megszűnik egyre jobban, és valamit mintha ezek mellett éreznék is ilyenkor, pedig az ellenkezőjét próbálnám képzelni. Van olyan is, hogy felmerül bennem valami téma, kérdés, fogalom, AKÁRMI amit tényleg semmi értelme hogy tudjak, egyáltalán nem lenne más az életem nélküle, és nekem mégis le kell tisztázzam magamban hogy most az a valami "miért úgy, hogyan s mint" és ilyenkor van hogy kitalálok valamit a témával kapcs, elkönyvelem magamban mint "megoldás"...lehet te érted is mikre gondolok :)

2011. jan. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a válaszokat, akkor mégsem én vagyok az idióta:D Megnyugodtam, hogy mások is vannak így.

Első, nem hinném, hogy önbizalomhiány, bár az is megeshet, csak furcsa lenne, hogy így nyilvánul meg, és másképp pedig nem.

Második, majd lehet, hogy megkérdezek, mert engem nagyon érdekel:D Egy csomó embernek elmagyaráztam, és nem tudták, miről beszélek. Lehet, hogy csak túl élénk a fantáziám?

Harmadik: Olyan nekem is van, hogy leesem valamiről:D Meg mondjuk elképzelem, hogy megyek az utcán, és fejbe ver egy ág vagy oszlop..:D

Negyedik: Nekem soha nem volt ezzel problémám, mármint azzal, hogy elképzeljek valamit, órákig el tudok szövögetni egy képet a fejemben, persze az agyam próbálkozik:D és a kép néha elcsúszik vagy valamit befolyásol, de ha épp nyugodt pillanatomban talál, akkor nem annyira zavar.

Ötodik: Nálam is van mindegyik:D Leggyakrabban a légzéses, ráadásul olyankor nem és érzem szükségét a levegővételnek, vagyis aztán egy idő múlva de, de amíg nem veszek levegőt addig nem érzem magamban a késztetést, hogy kéne, az tűnik a normálisnak, hogy nem veszek levegőt. A kicsinyítős-növős dolgot is tapasztaltam már és a hirtelen felmerülő gondolatot is.. Nekem ráadásul "kényszerképzeteim" is vannak, pl kitalálom hogy nem léphetek rá a járda repedéseire, nem társítok hozzá következményt, csak nem:D Meg mindent párosan kell csinálnom, pl ha az egyik lábammal másfajta felületen lépek (pl laminált padló - kő) akkor a másikkal is rá kell lépnem meg ilyesmi:D

2011. jan. 21. 06:25
 8/9 anonim ***** válasza:

"Negyedik: Nekem soha nem volt ezzel problémám, mármint azzal, hogy elképzeljek valamit, órákig el tudok szövögetni egy képet a fejemben"


Na, akkor ezek szerint jobb is vagy ebben az átlagnál, mert az emberek többsége erre nem igazán képes, nem tud képeket megrögzíteni a fejében.

2011. jan. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az 5. vok ismét XD


"Nekem ráadásul "kényszerképzeteim" is vannak, pl kitalálom hogy nem léphetek rá a járda repedéseire, nem társítok hozzá következményt, csak nem:D Meg mindent párosan kell csinálnom..."


Azt hiszem kb. egy cipőben járunk akk :D Talán nem írtam, de ilyen bogaraim nekem is vannak :D Szó szerint gondolom ezt a járdás dolgot, azt hiszem ez valami kényszerbetegség akar lenni, no meg nálam is vannak ilyen ideák, hogy meghatározott számokban kell valamit cselekednem. Lehet ezt már láttad, lehet hogy nem, de itt olvass egy kicsit:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__1..


Ja meg itt a 4. válaszoló/kérdező én vok :D

2011. jan. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!