Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy nagyon fura fóbiám....

Van egy nagyon fura fóbiám. Trypophobia-azaz félelem/undorérzet a kis lyukaktól. Hogy a csudába küzdjem le?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól fogva undorodom a lyukaktól, eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen hülye, de most néztem egy videót és ott írták le. Utána néztem... és ami képet kiadott, te jóságos isten...

Én nem vagyok egy gyenge gyomrú ember, mellettem nyugodtan hányhatnak/f*shatnak/taknyozhatnak, nem zavar, de ezektől a képektől mjadnem elhánytam magam. Rendesen a sírás kerülgetett.

Jó, mondjuk egy sajttól nem rohanok ki a szobából, de... na, inkább nézzétek meg.

http://www.youtube.com/watch?v=pIl8zcCIXQU&feature=player_em..


[link]


Esetleg valaki, akinek más érdekes fóbiája van ?


2011. jan. 20. 20:08
 11/91 anonim ***** válasza:
87%
Ja, és a magok pl. a görögdinnyében, na az kicsinál...
2011. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ! Amikor a bofarak kis lyukakat fúrnak a földbe... brrr

Még azt is utálom, amikor lesesik több centi hó, utána esik az eső, és luykakat váj a hóba. Olyankor még a buszon is becsukom a szemem.

Végre emberemre találtam, engem is mindig kinevettek emiatt, anyám pedig hülyének is néz :D

Köszi, hogy írtál :)

2011. jan. 21. 21:18
 13/91 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem érti senki, most hogy megvilágosdtam általad, és mondtam anyukámnak, még most is csak nevet rajta, pedig tudja, hogy egész életünkben írtóztunk eddig is a sok apró lyukacskától. És itt nem arról van szó, hogy bizarr, vagy undorító, mert szociális munkásként simán ellátom egy hajléktalan rohadó lábát, elnézem és elszagolom simán, ellenben egy tál csigatisztával (sok apró kis lyukacska miatt) ki lehet kergeti a világból! Azóta vakarózom, mióta megnéztem a képeket! Ezt nem érti senki...Te vagy az első.:) És igen, utcán is sok ilyen adódik, ahogy írtad a havat meg az esőt, meg a lyukacsos föld...néha az apró kavicsok is tudnak úgy állni.

A videót meg sem tudtam nézni, de a képeket is gyorsan kiikszeltem, de tök jó, hogy most már tudom, hogy van ilyen!

Sajnos fogalmam sincs,hogy lehet leküzdeni, mert nekünk még nem sikerült a tesómmal...és ez nem is igazán félelem, hanem egyszerűen ránézek és fizikai reakciót vált ki.:-/

2011. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 A kérdező kommentje:

Ez a viszketés nagyon érdekes :D Bocsi...

De tényleg. Én nem viszketek tőle, hanem sírhatnékom lesz, vagy nem is tudom... nagyon rosszul érzem magam tőle.

Nem akadályoz a mindennapokban-remélem titeket sem- még... addig nem hiszem, hogy cselekedni kéne.

Bár... ha lesz fölös pénzem, talá elnézek egy pszihomókushoz :D


További szép estét nektek :)

2011. jan. 21. 21:30
 15/91 anonim ***** válasza:
100%
én az ilyen szivacsos,lyukacsos dolgoktól a fogamat kezdem csikorgatni...nagyon kellemetlen :D de nem mindentől...pl a havas-lyukas dolog, amit írtál, nem zavar, meg a méhek lépe sem, sőt, lépes mézet szoktam is enni... de a videő, meg a képek :/ fuj
2011. jan. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 A kérdező kommentje:

Na ugye-hogy ugye ? :D

AMúgy jesszus, én is viszketek, eddig azt hittem, hogy csak véletlen...

2011. jan. 22. 22:22
 17/91 anonim ***** válasza:
19%
Ha meglátsz egy puncit akkor mi lessz?
2011. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy nem kell másét látnom, ugyanis én is nőből vagyok.

Különben is, az nem csak csupa lyuk.

2011. jan. 30. 16:55
 19/91 Nike125 válasza:
77%

Szia(sztok)!!

Nem hiszitek el,hogy mekkora "kő" esett le a szívemről mikor olvastam a bejegyzéseiteket!Egyszerűen úgy gondoltam,hogy nem vagyok normális!Anyám mindig azt mondja:"Kislányom ez hülyeség/nem normális/ilyen nincs...."Bárhogy próbáltam neki elmagyarázni.Az-az igazság,hogy szinte hánynom kell ha ilyet látok.Számomra rendellenes...vagy nem is tudom milyen ez.A fogcsikorgás,a karmolászás,a viszketés és a rossz érzés jön ilyenkor rám.Nem tudok mit tenni ellene.Egy állatkertbe voltunk tavaly nyáron a barátommal és láttam egy "ilyen" békát és szinte pánikrohamot kaptam és a mai napig nem tudom feldolgozni,annyira undorító.És ezek a képek...hát hánynom kell.Van egy bambuszunk itthon és a gyökereinél lyukacsos az alja.Akárhányszor ránézek a növényre mint aki elme zavarodott,ideggörcsöt kapok. :S Ez szörnyű.Talán orvoshoz kéne vele menni?Ráadásul a neten magyar szó,a blogon kívül nincsen róla.(minden másról van):S Fogalmam sincs mi a teendő és nem szeretném,hogy ez így maradjon továbbra is. :S :(

2011. febr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 A kérdező kommentje:

Szia !

Ugye, milyen rossz ? Szerintem keress fel valami pszichomókust, elég rosszul érint.

Én is undorom ezektől a dolgoktól, de a mindennapi életben nem akadályoz szerencsére ) még).


AMúgy ez a viszketős dolog érdekes, nem ? Én is viszketek, de nem tulajdonítottam ennek jelentőséget, erre ketten is írtátok, hogy viszkettek.

NAgyon érdekes.

Én is örültem, hogy találtam végre valakiket, akik ezzel küszködnek, elég fura fóbia és ezért elég gyakran kinevetnek, pedig semmivel sem "jobb" mondjuk a magasságtól való félelem...

2011. febr. 3. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!