Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy nagyon fura fóbiám....

Van egy nagyon fura fóbiám. Trypophobia-azaz félelem/undorérzet a kis lyukaktól. Hogy a csudába küzdjem le?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól fogva undorodom a lyukaktól, eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen hülye, de most néztem egy videót és ott írták le. Utána néztem... és ami képet kiadott, te jóságos isten...

Én nem vagyok egy gyenge gyomrú ember, mellettem nyugodtan hányhatnak/f*shatnak/taknyozhatnak, nem zavar, de ezektől a képektől mjadnem elhánytam magam. Rendesen a sírás kerülgetett.

Jó, mondjuk egy sajttól nem rohanok ki a szobából, de... na, inkább nézzétek meg.

http://www.youtube.com/watch?v=pIl8zcCIXQU&feature=player_em..


[link]


Esetleg valaki, akinek más érdekes fóbiája van ?


2011. jan. 20. 20:08
 41/91 anonim válasza:

nekem kiskoromban volt de kinőttem... eleve allergiás és így kb mindentől vakaródzok, de ha megértitek a dolgokat hogy működnek akkor el fog múlni kis idővel(aludni kell rá párat), de kell rajta gondolkodni, az összes fóbia kb ilyen first world problem szal ha valaki nem úgy áll hozzá mint egy áldozat hanem megpróbálja leküzdeni akkor sima.. gondoljátok vannak ilyenjei embereknek mondjuk afrika azon részein ahol még kaja sincs? nem hiszem


na de pl itt egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=UwE3xcWjfe8


teszt mennyire vakaródzol tőle, én nem vakaróztam egyáltalán pedig régebben nézni se bírtam volna.. ne becsüljétek le az agyatokat mer az ilyen ócska fóbiák kiküszöbölhetők ha kis időt szán rá az ember hogy megértse a világot

2013. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim válasza:
Érdekes... utánanéztem, és nekem kifejezetten tetszenek bizonyos képek (néhány tényleg undorító kivételtől eltekintve). Pl. ha kiguglizom, hogy "child's skull", rögtön az első, oldalnézetből fotózott gyerekkoponya hatására élvezettel kezdem nyaldosni a fogsoromat.
2013. febr. 5. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim válasza:
78%
Hát ez nagyon érdekes! Nekem is hasonló van (fiú vagyok) csak nekem kicsit más... A videóval nekem semmi bajom nem volt, engem csak azok a lyukak zavarnak, amiken átlátok :D Pl ha egy fa gyökere vízszintesen fekszik a földön, vagy ha vmit kirágtak az egerek. Az egyik legemlékezetesebb az volt, mikor egy mesében a gonoszt egz fura "lézerfegyverrel
2013. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim válasza:
78%
Boccs, előző vagyok csak véletlen rámentem az elküldésre, és ezen nincs visszavonás -.- Szóval mikor egy mesében egy "lézerfegyverrel" a főgonoszt (aki mondjuk eleve furán nézett ki) lelőtték, és egy csomó lyuk lett rajta minden irányba (Walter Melon című mese). Ez nem is tudom hogy tök jó, hogy van rajtam kívül még ilyen és nem vagyok egyedül, vagy bizarr hogy tényleg vannak ilyen emberek :D
2013. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 Balanus_concavus ***** válasza:
Érdekes. Megnéztem a videót, meg a képeket is, egyiket sem találtam undorítónak, meg nem is igazán érintett meg mentálisan, viszont én is elkezdtem egyből vakaródzni, ráadásul akkor még el sem olvastam a kommenteket.
2013. máj. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim válasza:
78%

Hülyén hangzik, de nekem nagyon tetszett a vidi... (Oké.. 3D grafikákkal munkálkodó agyamnak külön élvezet)


Nekem sincs ilyen fóbiám, ám megértem milyen lehet... Szar dolog mindenhol látni a lyukakat. Én mondjuk tériszonyos vagyok, ámbár nem tekintek rá úgy mint fóbiára. Kötélre fölmászok egy ideig, s ha megállok pár pillanatra akkor tovább tudok menni. (most nem fizikai pihenésre gondolok xd) Inkább csak simán egy dologként kezelem, amitől távol maradok.


(azért hozzátenném ,olvasva a kommenteket én is viszketek xD de ez inkább szuggerálás módján jött elő, ahogy végig olvastam)

2013. máj. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim válasza:
78%
Szia nekem is ilyen fóbiám van ! nem merem megnézni a képeket mert viszketni kezdek és még el is sírom magam :/ nagyon félek ... az egyik barátnőm szívatásból küldött egy ilyen képet megnyitottam nem számítottam rá .. és egy ilyen szem volt ott és lyukacsos volt a szemgolyó :O ilyen ugye nem jöhet elő egy emberen ugye ? :OOO :'(
2013. júl. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 A kérdező kommentje:
Nem...
2013. júl. 11. 19:16
 49/91 anonim ***** válasza:
Megnéztem a vidit és a képeket. :) Nálam nem váltanak ki semmit.
2013. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 Allaris válasza:

Zárásképp annyit fűznék hozzá, videó megnézése nélkül, hogy:

Ez egy nem hivatalos fóbia, és a nevét a 4chan nevű internetes oldalon találták ki, viszont egyértelműen létező jelenség.

A kiváltás okát pedig Geoff Cole és Arnold Wilkins, az Essex-i Egyetem kutatói keresték. Arra jutottak, hogy bizonyosan ez egy genetikai dolog, ami minden emberben többé-kevésbé jelen van. A kis lyukakról pedig az agyunk a halálos veszélyre asszociál (sok mérgező polip, hüllő és rovar rendelkezik ilyen mintázattal).

2014. febr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!