Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy nagyon fura fóbiám....

Van egy nagyon fura fóbiám. Trypophobia-azaz félelem/undorérzet a kis lyukaktól. Hogy a csudába küzdjem le?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól fogva undorodom a lyukaktól, eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen hülye, de most néztem egy videót és ott írták le. Utána néztem... és ami képet kiadott, te jóságos isten...

Én nem vagyok egy gyenge gyomrú ember, mellettem nyugodtan hányhatnak/f*shatnak/taknyozhatnak, nem zavar, de ezektől a képektől mjadnem elhánytam magam. Rendesen a sírás kerülgetett.

Jó, mondjuk egy sajttól nem rohanok ki a szobából, de... na, inkább nézzétek meg.

http://www.youtube.com/watch?v=pIl8zcCIXQU&feature=player_em..


[link]


Esetleg valaki, akinek más érdekes fóbiája van ?


2011. jan. 20. 20:08
 51/91 anonim ***** válasza:
100%

Most hallottam erről a fóbiáról és rákeresve elsők között dobta ki a gugli ezt a kérdést.


Őszintén nekem semmi bajom a lyukakkal, de a google által kihozott képektől a hideg ráz és vakarózni támad kedvem, nagyon bizarrul néznek ki.

2014. febr. 14. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim válasza:
100%
Engem olyan szinten elkap az ideg az ilyen látványtól, hogy azonnal szét akarom ütni azt a valamit vagy elkenni.. csak hogy ne nézzen ki úgy :DDD
2014. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 Roli995 válasza:
85%

https://www.youtube.com/watch?v=UwE3xcWjfe8

ebben a videóban tesztelheted magad, hogy meddig bírod az ilyen lyukas dolgoknak a látványát.. én nem bírtam sokáig, g..i undorító. Azt nem értem, hogy mi a fenének kell olyan sminket vagy maszkot készíteni az embernek magára, amivel így néz ki pff idióták pl.: itt 1 kép [link] (gondolom láttad már) ezen látszik, hogy az egyik virágnak (az indiai lótusz virágnak a termése, szerintem [link] ) a kinézetét csinálták meg, de akkor is ez mire jó? nem értem szerintem marha undorító

2014. jún. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 suggi válasza:
100%
Én tegnap este találkoztam ezzel a képpel.: [link] Mivel azonnal be égett a retinámba,gondoltam utána nézek mi is ez.Nem másért mint azért mert annyira meg rémisztett,El kapott a félelem,hogy nekem is ki nőhet ilyen.Rá akadtam más igen csúnya képekre is lyukakkal teli bőrre,dogokra.Nem igazán tudtam aludni,vakaróztam,gyomromban fura érzés és a képek jártak a fejembe.Ma ugyan így folytatódott, ezzel keltem és mivel itt vagyok azt jelenti megint ezzel fekszem.Annyival vagyok okosabb,ki derítettem nekem is lyuk fóbiám van.Tiszta gáz. :( A videót is meg néztem az annyira nem akasztott ki,de a képek!!! FÚJJJJ!!!Hát ez van!!
2014. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim válasza:
100%
Én a facebookon láttam pár napon belül ismerősök által megosztottan ilyen képeket amin mintha a bőrön lyukak lennének és bennük valami felismerhetetlen valami... Napok óta kutatok milyen képek ezek iszonyodom tőlük... Ma találkoztam hosszas keresgélés után a tryphnophobia kifejezéssel, nincs rá szó, hogy milyen szinten taszítanak ezek a képek, iszonyodom tőlük, felkavarnak, hányinger érzek és hatalmas leküzdhetetlen undort!!!
2014. júl. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim válasza:
77%
Nekem is ilyenem van, de sosem gondoltam, hogy ez tényleg létező fóbia, azt hittem, csak tudat alatt alakult ki nálam valamiért. De mindenesetre borzasztó, engem leginkább a bogarak által vájt kis lyukak borítanak ki, meg már attól is szorongani kezdek, ha az arcüregekre gondolok... Már régóta járok pszichiáterhez, nem emiatt, de mikor ezt említettem neki, nem vette komolyan, inkább csak elcsodálkozott, és elkönyvelte, mint érdekesség. Bár tényleg nem komoly, elvégre nem akadályoz a hétköznapi életben, de azért elég kellemetlen.
2014. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
De jó, hogy rátaláltam erre a blogra. Ma délután láttam ezt a furcsa kinövéses képeket az emberi testen ( egy mellbimbós meg egy beazonosíthatatlan). Egész nap hányingerem volt, meg szó szerint rosszul voltam. Remélem kimegy a fejemből. nem is tudtam, hogy van ilyen fóbiám. Aztán szerencsére német honlapon megtaláltam, hogy ilyen betegség nem létezik, csak valami gyengeelméjű összephotoshoppolta a lotus virágját egy emberi bőrrel és ez lett. Kicsit megnyugodtam, de azért ha nézem a képet még mindig jönne vuk. Itt a link, hogy fake a kép: [link] De én megpróbálom legyőzni. Valakinek sikerült?
2014. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 A kérdező kommentje:
Szerintem nem, vagy csak nehezen. Látod, a pszichológus is csak legyintett rá, amit az egyik előző válaszoló írt.
2014. júl. 5. 14:25
 59/91 anonim válasza:
100%
Ez velem is így van, hogy sosem gondoltam volna, hogy másnak is van ilyen, s ez a photoshopos kép is annyira megviselt, hogy vakaróztam belevésődött az agyamba. Esetleg vmi szakembert nem találtatok, aki ezt segíteni tudna leküzdeni?
2014. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nincs ilyenem, de ettől teljesen függetlenül azok a bőrbetegségek és emberre photoshopolt lyukak mocsok gusztustalanok.
2014. júl. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!