Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy nagyon fura fóbiám....

Van egy nagyon fura fóbiám. Trypophobia-azaz félelem/undorérzet a kis lyukaktól. Hogy a csudába küzdjem le?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól fogva undorodom a lyukaktól, eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen hülye, de most néztem egy videót és ott írták le. Utána néztem... és ami képet kiadott, te jóságos isten...

Én nem vagyok egy gyenge gyomrú ember, mellettem nyugodtan hányhatnak/f*shatnak/taknyozhatnak, nem zavar, de ezektől a képektől mjadnem elhánytam magam. Rendesen a sírás kerülgetett.

Jó, mondjuk egy sajttól nem rohanok ki a szobából, de... na, inkább nézzétek meg.

http://www.youtube.com/watch?v=pIl8zcCIXQU&feature=player_em..


[link]


Esetleg valaki, akinek más érdekes fóbiája van ?


2011. jan. 20. 20:08
 61/91 anonim ***** válasza:
100%

Akiből a bőrre, szemre, szem helyére vagy egyéb ilyen helyre photoshoppolt képek ijedséget szorongást vagy egyéb hasonlót váltanak ki az ennyitől NEM FÓBIÁS! Ezek minden normális emberből kiváltják ezeket a tüneteket. Akit az ilyenek láttán ugyanaz fog el annak van fóbiája. (nem durva képek, fakéreg lyukakkal meg hasonlók. Aki tudja magáról hogy BIZTOSRA van neki ne nyissa meg)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

A bőrre és egyeb helyekre csak jól szórakozó gusztustalan emberek vágják be főként ijesztgetés céljából. Ne dőljünk be nekik.

Amúgy ilyen fóbiája ténylegesen rengeteg embernek van. Külön facebook csoport is van pár. A kutatók szerint ez a fóbia azért alakult ki hogy az embert megvédje a különböző mérgező növények és állatok elfogyasztásától (vagy hogy egyáltalán a közelébe menjen.)

Példaként itt van pár kép mérges gombákról. mindegyik tele van kis foltokkal. (NEM MINDEN MÉRGES GOMBA FOLTOS!!!)

[link]

[link]

[link]

2014. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim válasza:
Még csak most találtam meg ezt a kérdést, annyira jó,hogy másoknak is van ilyen problémájuk!! Megnéztem a képeket és a videókat, a hányás és a sírás kerülgetett... Nekem nem csak a kis lyukak, hanem a kis dudorodások is borzalmakat váltanak ki, bár a léptől/szivacstól nem undorodok.. Most hogy vam ez?
2015. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim válasza:
Kedves utolsó ugyanúgy vagyok vele mint....megőrülök ha ilyeneket látok.
2015. febr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim válasza:
Szerintem a legeslegeslegeslegfélelmetesebb a darázsfészek!!!!!!!
2015. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:
A képek és a videó kiakasztottak... Engem a leginkább az zavar, ha ezek egy élőlényen vannak rajta, mint az emberi bőr, lótusz, béka... Amit írtatok pl. a csigatészta, szívószálak, stb... nem zavarnak, nem is örülök nekik, leginkább semleges érzés. Az egyetlen dolog, ami zavar a mindennapjaimban, azok a mitteszerek. Nem azért, mert nem esztétikusak, hanem a tudat, hogy az egy lyuk a bőrömben, és van benne valami cucc... Ezért naponta többször, akár órákig is képes vagyok nyomkodni őket.
2015. máj. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:
Skacok, ezek ötletes animációk összekompozitálva valódi fákkal stb., ne legyetek mulyák! :D
2015. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim válasza:

Sziasztok! szerintem nekem is ilyen fóbiám lehet....Ma mutattam anyukámnak egy ilyen videót ahol ilyen képek vannak ő rre "FÚJ FÚJ VIDD INNEN RÁZ A HIDEG MINDJÁRT HÁNYÁK BLEH!!!" nekem csak annyi a problémám hogy elkezdek vakarózni és olyan hülyén érzem mgam....olvastam erről a wikipédián és azt írja hogy az agy valamilyen veszélyens dologgal azonosítja például "Undorító, gusztustalan" vagy "Hát én meg nem fognám/bele nem nyűlnék abba a lyukba" vagy "Valami élhet abban a lyukban"

Szóval csak annyi az egész hogy az agyunk összekever minden hülyeséget és te azt fogod hinni, hogy az a lyuk veszélyes lehet, de közbe nem...

2015. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim válasza:
Én 2 dologtól félek az undi betegségektől,kis lyukak az emberen és azokban a lyukakban van valami. brrrr..... a "normális lyukaktól" pls a fa lyukai vagy valami más csak az undor brbrrrrr
2015. nov. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim válasza:

Sziasztok !


Azt nem mondom,hogy megkönnyebbültem,de az megnyugtat kissé ,hogy nem egyedül vagyok ilyen flúgos . Nem lehet elmagyarázni azt az érzést ami a gyomromban keletkezik a videó , a béka aki a hátában cipeli a kicsiket , a lótusvirág láttán . Egy gyomorszájon vágás-cifra fos@s visszatartása - sírógörcs leküzdése kombó egyben . A negyedik X derekán , férfiként , egy fránya kép láttán is.Eldöntöttem,hogy leküzdöm s szép lassan megbarátkozom a látvánnyal ,a gondolattal .célom volt lementeni képeket s úgy szervezni,hogy random fel fel bukkanjanak a mindennapjaimban (telefon háttérkép ,számítógép képernyőkímélőként ... )... nem fog menni .

Sajnálom azokat kiket a hóban lévő esőcseppek,a szivacs ,a méhek kaptára stb. is borzongással tölt el .Ennél azért nekem még egy fokkal jobb .


Kitartás :)

2015. nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 A kérdező kommentje:

"Egy gyomorszájon vágás-cifra fos@s visszatartása - sírógörcs leküzdése kombó"

Ez egy nagyon jó meghatározás :D Bátor vagy, én még a gondolatát se bírnám, hogy kirakjam háttérnek.

2015. nov. 11. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!