Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Citromfű tea keverhető-e?

Citromfű tea keverhető-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy aki már használt citromfű teát (pl.: nyugtatónak), az keverhető-e "normál" teával? Vagyis ha egy adag citromfű, plusz egy adag normál teafiltert áztatok ki ugyanabban a vízben, rontja-e egyik a másik hatását, vagy milyen más hatások lehetnek, illetve az ízen mit változtat? Olyan írjon, aki már próbálta. Köszi!


2011. jan. 24. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Fekete teával ne keverd szerintem, mert az élénkítő hatású, de ízre nem lesz rossz, mert a citromfű enyhén citromos ízű, szinte mindenhez megy.
2011. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Inkább ne keverd a kettőt,mert az egyik nyugtató,a másik élénkítő.A citromfüvet keverd inkább macskagyökérrel és komlóval.Így együtt szedatív hatást gyakorol a szervezetre,nem érzed magad fáradtnak,és nyugodtabb is leszel.Persze legalább hat héten át kell inni.
2011. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fekete teával semmiképp ne keverd. Az egyik élénkit a másik nyugtat, teljesen üti egymást a két hatóanyag. Miért akarod keverni?
2011. jan. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Utolsó: macskagyökér, komló? Ezek hogy? (Kezdő vagyok ilyen téren)

2011. jan. 24. 12:59
 5/10 A kérdező kommentje:

Bocs: másodiknak szántam a kérdést.

Keverni azért szeretném, mert van a családban valaki, aki depressziós, és azt hallottam, hogy a citromfű tea jó erre.

Ja, orvoshoz menni nem akar. Megpróbálnánk valami otthoni módszert, ha az hat, valószínűleg könnyebb lesz rábeszélni a dokira.

2011. jan. 24. 13:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én szoktam kevesni teákat néha. :) Olyannal párosítsd szerintem, ami nem élénkítő hatású tea, mivel a citromfű meg nyugtató, lehet a kettő együtt nem lenne jó. Olyan teát, aminek valami ilyesmi hatása van, szerintem "semlegesebb" teával jó keverni, pl. valami egyszerű gyümölcsteával (igazi gyümölcs, nem ízesített fekete tea).

2011. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a depresszióra ez önmagában levés lesz, de valóban nagyon jó nyugtató hatása van. Lefekvés előtt iszod, akkor elaludni is könnyebb. Egyébként szerintem finom az íze, persze kicsit ízesítve.
2011. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Egyenlő arányban keverd össze a citromfű,komló,macskagyökér teafüveket,de ne filterest használj.A keverékből egy evőkanálnyit önts le 2,5 deci forralt vízzel.Ezt csináld meg naponta háromszor,reggel,délben,este legalább hat héten át.Enyhe depressziónál segíthet,komolyabbnál viszont orvoshoz kell fordulni.Ha az íze miatt nem megy,mivel ízesíteni nem szabad,akkor lehet kapni kapszulában is,az a neve hogy valeriana.Ez van gyengébb és erősebb kiszerelésben is.
2011. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tehetsz bele Levendulát és Orbáncfüvet is, azok is nyugtató hatásúak. Depresszió ellen jó a sport is, mert fokozza az endorfin termelést. (Nem kell élsportra gondolni) Nagy séta a szabadban, kirándulás, pl. Finom meleg fürdő is nyugtató hatású lehet. De állítólag Mozart zenéje is jó depresszióra. :)Ha jól tudom vannak akupunktúrás kezelések is amik hatásosak.
2011. jan. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. Próbálkozok a teával, ha hat, remélhetőleg rá tudom beszélni az illetőt az orvosi vizsgálatra is. Szép napot mindenkinek!
2011. jan. 26. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!