Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit szóltok ehhez, hogyan...

Mit szóltok ehhez, hogyan változtassak magamon?

Figyelt kérdés

Elég nehéz természetű ember vagyok. Az a problémám, hogy mindig találok valamit ami miatt tudok szenvedi. Ezt persze nem direkt csinálom. Tegyük fel van vmi problémám ami miatt szenvedek, és ha ez pl. megoldódik utána már nem nagyon tudom értékelni, és egyből előhoz a tudatom valami egyéb életembe vágó dolgot, ami megkeseríti azt..

Olyan mintha mindig a rosszat keresném magamnak, míg más normális emberek arra törekszenek, hogy a körülményeikből, helyzetükből a lehető legjobbat hozzák ki saját maguk számára, mégha nem is lesznek a csúcson. Nem fogadom el a közepes minőségeket magam számára és csak a szélsőségekre tudok törekedni. Vagy mindent vagy semmit. (nem szándékosan csinálom)Persze ha ez nem jön össze akkor meg feszült vagyok.


2011. jan. 28. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Az nem baj, hogy igényes az ember, sőt! Amit Tehetsz a jobb közérzetedért az az, hogy igyekszel minden jó dologért, ami veled történik, HÁLÁSnak lenni a sorsod felé. Pl ha süt a nap, mint ahogy most van, ennek kifejezetten örülj. Ha egy jót ettél vagy egy jó filmet megnéztél, ha elkerült egy-egy nagyobb gond, ami bekövetkezhetett volna, ezekért mind-mind lehetsz hálás. És kerüld a felesleges aggodalmakat! Ezekre tudatosan is nevelheted magadat. Nem fog egyik pillanatról a másikra menni, de hamar el lehet eredményeket érni vele. Viszont ha valami nem tetszik, még ha olyan is, ami ellen nem tehet semmit az ember, akkor is jól tud esni egyszer-egyszer jól kikáromkodni magát az embernek. Nekem az is használ. Jobb, mint bölcsen és megfelelni akarásból magadba fojtani. Ennyi "luxust" megengedhetsz magadnak.
2011. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez egy bonyolult, összetett dolog. Nem fog tudni senki adni egy receptet hogy csináld meg ezt meg ezt és akkor jó lesz. Biztos lesznek majd olyan válaszok, hogy "lásd meg a jót", "menj közösségbe", "légy vidám", persze ezeknek a gyakorlati hasznuk a 0-val egyenértékű. Amit írsz az akkor szokott lenni, ha valakinek a személyiségében gyerekkorában nem jó irányba fejlődtek a dolgok. Egy régóta húzódó enyhe vagy közepes depresszív állapot amit leírsz. Az olyan embereknek mint te komoly kötődés-elszakadásbeli problémáik szoktak lenni, rengeteg félelmük, stb stb. Ez egy nagyon összetett helyzet. A legkézenfekvőbb válasz az a pszichológus. Persze csak ha van pénzed rá. Ha nincs akkor van egy pár egyéb lehetőség.
2011. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!