Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összefügghet-e az idegesség/fe...

Összefügghet-e az idegesség/feszültség a nyelési nehézséggel? Volt akinél megállapították?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Te nem lennél feszült, ha nyelési nehézségeid lennének?
2011. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen. Extrém esetben szokott lenni az a bizonyos "gombóc" a torokban, amitől nem tudsz nyelni. Ha pszichés problémáid vannak, az könnyen produkálhat pszichoszomatikus tüneteket. Ha nincs szervi elváltozásod, akkor nagy valószínűséggel ez a baj. Életmódbeli változtatás!
2011. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
79%

Üdv!


Nem tudom miben nyilvánul meg a nyelési nehézség de nagypapámnak is volt ilyen problémája. Orvostól orvosig járt mert sokszor elakadt a falat neki. Volt neki régebben egy agyvérzése szerencsére nem volt súlyos és abból maradt vissza neki valami. Neki tükrözéssel állapították meg a problémát esetleg kérj beutalót a háziorvostól.

2011. jan. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen most ősszel, stresszes eredetű torokfájással együtt. Igen, ennek egyértelműen lehetnek pszichés okai, az én esetemben is bebizonyosodott. A garmadával szedett gyógyszer nem ért semmit, csak mikor a stresszhelyzet megszűnt, akkor szűnt meg a fájdalom is, egyik percről a másikra. Nagyon látványos volt, sosem gondoltam, hogy iyesmi lehetséges.
2011. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem ismerős kislánynak volt nyelési nehézsége ideg alapon. Odáig fajult, hogy nem evett, kórházba került. ott a nővérek lefogták, megtömték, azóta semmi baja nincs. szó szerint meg kellett tömni, mert semmit nem evett, és majdnem belehalt.

2011. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Bizony össze függhet.Még sorozatos félrenyelés is lehet nekem kb:17 kor volt már féltem enni sőt még inni is. Igen volt egy megoldatlan ügyem és nem tudtam,hogy sikerül-e a dolog.Olyannyira rosszabbodott,hogy még gipszkását is nyeletett velem a doki és közbe figyelték hogyan nyelek és azt mondták semmi szervi baj nincs. A gombócos dolog is meg volt,meg a torok szorítás is pl: ha a szülők nem akarták azt amit én szeretem volna.
2011. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ima nem kerül pénzbe,és sokszor volt már,hogy valaki gyógyulást kért Attól Aki bármit megadhat és meg is kapta

Olvasd:Jakab levele 1.rész 2-ik és köv versek.

2011. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
-.- Utolsó, ez nem ide tartozik, hívőként mondom ...
2011. febr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!