Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni skizofrén...

Mit lehet tenni skizofrén emberrel? Papírja van róla, hogy bolond.

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy a szomszédom skizofrén.10 évig semmi gond nem volt vele.Elköltözött,aztán 1 1/2 év múlva vissza,tavaly tavasszal.Azóta kötekszik.Egyszer kitett egy féreg testű ember fejű kígyó nyelvet ábrázoló képet,meg hungarocellből egy keresztet vágott ki.Mindkettőt a mi ablakunk-kertünk felé fordította.A vízóránk közös.Ők később vették meg az ikerház azon felét,tehát tisztába kellett legyenek vele,hogy ez így van.Oda mi át se járunk,csak a Vízművektől az ember ha jön leolvasni az órát.Miért is járnánk át,az az ő magánterülete.Ma meg bedobott egy levelet,mindenféle hülyeségeket írogatott benne.Meg nagyon sok bosszantó dolgot csinált,ok nélkül,nyilván a betegsége miatt.Amíg nem támad meg esetleg,addig nem is tudunk mit tenni?Csak olyankor tudnánk elvitetni?Vagy akkor sem?
2011. jan. 31. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Először is aki skizofrén az nem bolond! Menj be a hivatalba és meséld el nekik a problémádat. Ha ők úgy ítélik meg, hogy szükséges, akkor el fogják vitetni. Te nem tudod, mert nem vagy neki senkije sem. Esetleg keress egy hozzátartozóját és beszéld meg vele.
2011. jan. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Ez kényes egy kérdés valóban.Nem régen volt erről szó a tévében,hogy gyakorlatilag semmit sem lehet tenni az ilyen veszélyes szomszéddal.Talán megpróbálhatnád kinyomozni,hogy van-e törvényes gyámja, és,hogy ki kezeli.Addig is én nem hagynám,hogy "terrorizáljon"ha a törvény nem véd meg,márpedig nem véd(!!!)akkor vedd a kezedbe a dolgot.Ne félj tőle,ha kell lépj fel erőszakosan.Ha cirkuszol hivjál rá mentőt,vagy a rendőrséget.Legyen nyoma annak,hogy problémák vannak,a kedves szomszéddal.
2011. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is, ha nagyon kész van a szomszéd, hívd ki a mentőt és kap kényszergyógykezelést, mert gondolom nem szedi a gyógyszereit, nincs kezelve.... Aztán a kórházban kideríthetnék van e valami ismerőse aki tudna rá figyelni, vagy pedig ha közveszélyes, akkor zárják be. nem tartom bolondnak a mentálisan beteg embereket, de ha egy skizofrén nem kezelteti magát rendesen, ott lehetnek bajok.
2011. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja hát félni nem félek.Szeptemberben arra mentem ki a kerbe,hogy anyámmal balhézik.Kitalálta a nő,hogy mi biztos direkt öntjük tele vízzel a vízaknát,pedig előző nap a vízművesek kiszivattyúzták.Szóval elkezdte át öntögetni a vizet a selyem akácunkra.Kimentem,és megmondtam neki,hogy az legyen az utolsó vödör víz amit át önt,ne várja meg,hogy átnyúljak a kerítésen.Abba is hagyta.Tőlem tart.Csak anyámmal nagy az arca mert anyu nem jól kezeli,rikácsol Ő is.Én meg tök nyugodtan közlöm vele,hogy ha nem fejezi be akkor mi lesz.Én nem félek.A remekműveiről (rajz,kereszt)csináltam fotót,már el is mentettem CD-re.A levelet is megtartom.Mindent.
2011. jan. 31. 14:37
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát igen amikor visszaköltözött azzal kezdte,hogy már nem szedi a gyógyszereit,úgyhogy jól van.már meg meri mondani ha nem tetszik valami.De mi egy rossz szót nem szóltunk,még akkor sem amikor majd' 3m-es gaz nőtt a kertjében.Nem szeretem a vamzerkodást,de kezd sok lenni.
2011. jan. 31. 14:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak ha megtámad valakit. Furcsaság miatt nem jár zártosztály.
2011. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az :S sejtettem hogy így van. köszi a válaszokat.
2011. jan. 31. 16:28
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

"Egyszer kitett egy féreg testű ember fejű kígyó nyelvet ábrázoló képet,meg hungarocellből egy keresztet vágott ki.Mindkettőt a mi ablakunk-kertünk felé fordította."


Ha nem tetszik a "műalkotás", ne nézd :)))


"A vízóránk közös."


Ezen mondjuk célszerű lenne változtatni.


"Amíg nem támad meg esetleg,addig nem is tudunk mit tenni?"


Egy szkizofrén szomszéd nem támad meg nagyobb eséllyel, mint egy nem szkizofrén. Az átlagnál nem agresszívebbek. Öngyilkosságra hajlamosak, de másokkal szembeni erőszakra nem. Csak Hollywood szerint veszélyesek a skizók.


"Csak olyankor tudnánk elvitetni?"


Nem fasizmusban vagyunk, hogy valakit csak úgy "elvitethetsz".


Hülye leveleket egy nem szkizofrén szomszédtól is lehet kapni, egy nem szkizofrén szomszéd is kötekedhet.


Természetesen ha valakinek az állapota romlik, akkor indokolt esetben beviszik valami elmeosztályra.

2011. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem is néztem sokáig,meg a rajzon röhögtem is,és azért tűzzük oda a margó szélére,hogy bizony tudnak veszélyesek lenni a skizofrének.Nem 1 nem 2 csücsül az IMEI-ben emberölésért.És nem "csak úgy" vitetném el nyilván.Nagyon sok mindent nem írtam le,de agresszív néha.Havonta 1x minimum.
2011. febr. 1. 20:53
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

"Nem 1 nem 2 csücsül az IMEI-ben emberölésért."


És nem 1, nem is 2 nem-szkizofrén ül a fegyházakban emberölésért.


Az alkoholisták pl. sokkal veszélyesebbek a szkizofréneknél, érdekes, tőlük senki sem fél annyira, hogy legszívesebben bezáratná az összeset.

2011. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!