Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz-e, hogy a macskatartók...

Igaz-e, hogy a macskatartók depressziósak lesznek egy idő után?

Figyelt kérdés
2009. febr. 14. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lennének depressziósak?Azért mert macskát tartanak?Én épp fordítva tudom.
2009. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Nem!(Nekem 12 éve van macskám, és nem vagyok depressziós!)
2009. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzá szóló vagyok:a macska dorombolás nyugtató hatású és azt mondják aki macskát tart az tovább is él.
2009. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz. Én voltam már depressziós, azóta van egy cicám. Ha ő nem lenne, biztos hogy már újra visszaestem volna a depresszióba. A háziállatok éppenhogy pozitívan hatnak a lelki betegekre.
2009. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 13,5 évig volt egy perzsa macsekom.Eszembe sem jutott depressziósnak lenni,sőt,őrülten hiányzik.
2009. febr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, megerősítettek a hitemben.

Az egész onnan indult ki, hogy a szomszéd barátom kutyatartó, mindenáron rá akar beszélni, cseréljem le a négy cicámat egy kutyára, mert többet ér, mert őrzi a házat, mert jobban ragaszkodik (ami nem igaz), meg hogy depressziós leszek, mert a macska öntörvényű, lényében hordozza a dekedenciát.

2009. febr. 14. 21:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan a macskám öntörvényűsége és önfejűsége miatt nincs időm depisnek lenni. Ha pedig szomorú vagyok vagy csak fáj az élet akkor olyan jó hozzábújni, tudni hogy itt van velem. Butaság ez az egész a szomszédod részéről. Hozzáteszem hogy a macsekom mellett van még 3 Pulim is, tehát depresszió kizárva!
2009. febr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a szomszédod rühelli a macskákat...vagy az idegesíti, hogy a kutyája folyton ugat a macskák végett? Le ne cseréld őket, mert később megbánod.
2009. febr. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Bármilyen háziállat amit szeretsz, törődhetsz vele és az viszonozza a szeretetedet, jót tesz a lelkednek. A magánytól hamarabb lesz az ember depressziós.
2009. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Magától a macskától tán csak nem lesz valaki depressziós. Én kb 2 éve az vagyok, azóta lett egy macskám is, az állapotom is romlott, de biztos hogy nem a macska tehet róla.
2010. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!