Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fotografikus memóriát hogy...

Fotografikus memóriát hogy lehet kialakítani?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy akinek ilyenje van, az bármit meg tud jegyezni azonnal. Hasznát tudnám venni egy ilyen képességnek. Tanulható ez???
2011. márc. 5. 03:48
 1/9 PT-Daniel ***** válasza:
76%

A memoria fejleszthetö es nagyon sok gyakorlassal egy hasonlo szintre hozhato. De hidd el, egyszerübb eljutni az elsö diplomaig.


Született kepessegröl van szo, aminek vannak hatranyai is. Pl. attol, hogy egyszeri elolvasasra kivülröl tudod egy könyv tartalmat, meg nem vagy kepes levonni a logikus összefüggeseket. Mivel, az atlagos ember a megertes, belatas es levonhatosag elven tanul, ezzel fejleszti a logikajat es kepes felfedezni uj összefüggeseket. A fotografikus memoriaval rendelkezöknek ebben behezsegeik vannak.

2011. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 homo ludensz ***** válasza:
86%
Lehet, egy időben én is foglalkoztam vele.Javaslom hogy kezd játékosan de szorgalmasan:állj szembe egy üzlet kirakatával 10mp. ig majd fordíts hátat és sorold fel mit láttál benne.Elsőre nagyon elkeserítő lesz de szorgalommal egyre többre leszel képes. Valahol rögződik a kép és később gyakorlással elő lehet csalogatni.Az emberi agy sok mindenre képes amit az átlagember nem ismer így nem is használ.
2011. márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 PT-Daniel ***** válasza:
37%

Elözö: amit irtal igaz, de az a trainingelt memoria es nem a fotografikus memoria.

Nagyon hasznos, de nehez elsajatitani. A fotografikus memoria, mint olyan egy adottsag, amive vagy születik az ember vagy nem.

2011. márc. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek van fotografikus memóriája. Tutira van olyan emlékképed, amire színtisztán emlékszel. Na, én azt gondolom, hogy akkor is a fotografikus memóriád tevékenykedett.

Mindig kell valami "beégető" inger.

Pl. nekem vannak olyan emlékeim, amik videószerűen maradtak meg a memóriámban. Általában ezek akkor történtek, ha valami erős érzelmi hatás ért engem. Ha visszagondolok egy múltbeli eseményre, akkor előjön, hogy milyen érzés volt abban a szituációban, és ez az érzés pedig előhívja nekem a "videót".

De van olyan is, hogy valami dolgozat előtt nagyon gyorsan akartam tanulni, stresszeltem iszonyatosan, és megpróbáltam minél gyorsabban tanulni. Na ilyenkor sikerült is, az agyam fogta magát és lefényképezte. Úgy csinálta szerintem, hogy a bevivő inger a stresszelésem volt plusz a szöveg logikai egységei.

De állítólag nem csak erős érzelmi hatás alatt lehet jól infókat bekódolni, hanem teljes nyugalmi, meditációs állapotban. Ennyit tudok, remélem, segítettem. :)


Üdv.: 20/L

2011. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Nekem fotografikus memoriam van emelett meg 150es iqval rendelkezem ez kb 14 eves koromban vettem eszre h hiper gyorsan megtudom jegyezni a verseket amiket felkellett mondani. Emellett nagyon lusta es nem szorgalmas a tanulasban sem. De igy is kitunovel vegeztem el az altalanos ora elotti tanulassal. Ugy vettem eszre h ugye otthon nem tanultam es felelnem kellett es kiszolitottak kinyitottam a fuzetet es beleivodott a memoriamba egybol es altalaban igy is 5osre feleltem. Lehet fejleszteni de csak ugy nem fog megjelenni ez vele szuletett adottsag. Elnezest kerek az ekezetek hianyaert es a vesszok elhagyasaert.
2014. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Nekem is fotografikus memóriám van. 1 éves koromtól kezdve mindenre emlékszek. egyszer elolvasok valamit az megmarad a fejemben. de ha nem akararok megjegyezni valamit akkor is megjegyzem. minden jóra és rosszra emlékszem.
2014. dec. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gallits Gábor Csaba válasza:
59%
Nálam olyan több mint fél évvel ezelőtt derült ki,hogy fotografikus memóriám van és miután utána néztem ez mit jelent pontosan végre megmagyarázta azt,hogy mindenre pontosan emlékszem amit eddig olvastam és én szinte folyton olvasok valamit.Itt a gyakorikerdesek.hu oldalon fel is tettem az ezzel kapcsolatos kérdésemet,hogy pontosan mi a fotografikus másképpen eidetikus memória,bár akkor nem használtam az eidetikus szót,mert még nem ismertem és az egyik hozzászóló majdnem hogy azt mondta,hogy szerinte nem lehet fotografikus a memóriám,mert akiknek az van azok okosak,zsenik és szerinte én nem lehetek az ha itt feltettem a kérdést.Szerintem kérdések nélkül nincsenek válaszok és én majdnem burokban nőttem fel,ezért nem tudtam róla,hogy létezik több típusú memória és bocsánatot kérek a hosszú szövegelésért,beszédkényszeres is vagyok és ez átüt akkor is ha írok.
2016. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A fotografikus memória tanulható! Napi 15 perces gyakorlással fejleszthetjük vizuális memóriánkat. Mutatjuk hogyan csináld!

[link]

2019. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Elég érdekes de nekem van pár írtó régi képem (az agyamban) pl. 8 éves koromban lévő pillangoról, de ez random, de nagyon
2021. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!