Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem lelem örömömet...

Miért nem lelem örömömet semmiben?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy semmiben nem lelem meg az örömömet, se kis, se nagy dolgokban. Unok nagyon sok dolgot, néha szégyellem is, hogy a többi ember szeret mondjuk meglepni másokat, én meg nem. Nem tudom miért van, unok mindent, azaz csak nem, valaminek kell lennie, amit nem... hogy tudom ezt minél hamarabb megtalálni? Sportokat meg ilyeneket már próbáltam, elégvolt...

Sokkal boldogabb lennék, ha találnék valamit, amit tényleg szeretek csinálni. Kösz a válaszokat előreis:)


2009. febr. 19. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit írsz, az az agilitásod, motiváltságod hiányára utal. Ennek oka lehet enyhe(?) szerotonin-zavar is, ezt depressziónak hívjuk.

Nézesd meg magad a háziorvosoddal...


Az, hogy a sport sem segített, szintén erre utal, mert az endorfintermelés miatt az egyik legjobb antidepresszáns...


De nyilván nem csak biológiai oka lehet annak, ha így érzed magad. Nekem pl gyanús, hogy jó régen lehetett sikerélményed valamiben. Tudod miért? Mert azt automatikusan szeretjük csinálni, amiben jók vagyunk (naná!) :)

Amit leírtál, nálam depresszió lett, nagyon szépen helyrehozta egy gyógyszer, és a sok, terápiás célú "beszélgetés" egy tündéri -áterrel.:)

2009. febr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Velem is detto ugyanez a helyzet. Én borderline szindrómás vagyok, ami kissé hasonlít a depresszióhoz. szóval ha változtatni akarsz, akkor doki...
2009. febr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!