Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok olyan tartózkodó...

Kiss Árpi kérdése:

Miért vagyok olyan tartózkodó és bátortalan? Magabiztos akarok lenni! De hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Elhatározás kérdése. Először is ne érdekeljen annyira a mások véleménye. Én is ilyen voltam anno, a bátortalanságom főleg abból fakadt, hogy mindenkinek meg akartam felelni, idegeneknek is. Most már tudom, hogy ez butaság, nem lehetsz mindenki számára szimpatikus. El kell fogadnod magad, észre kell venned magadban a jó tulajdonságaidat is.

Járj el otthonról minél többször barátokkal, olyan helyekre, ahol idegenekkel lehet beszélgetni. Vagy ha boltban vagy, vagy akárhol, próbálj meg idegenekkel szóba elegyedni. Először lehet, hogy nagyon cikin fognak elsülni a beszélgetések, de idővel egyre jobban fog menni.

Nekem sokszor az volt a bajom, hogy nekiálltam beszélgetni, de pár mondat után egyszerűen nem tudtam mit mondani. Próbálj erre valahogy felkészülni, gyűjts témákat stb. Lehet, hogy az is segít, ha vadidegeneket felveszel msn-re és beszélgetsz velük. Az ember kevésbé stresszel, ha írásban kell kommunikálnia.


Az egészhez a legfontosabb az akarat. Sok sikert :)

2011. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kezdd a tükör gyakorlattal: elé állsz,mélyen a szemedbe nézel, és mondod:szeretem magam!Ezt minden nap párszor, de egyre meggyőzőbben, tehát:HIDD EL!Nagyon hatásos meglátod!
2011. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat! :)
2011. márc. 17. 14:57
 4/4 anonim ***** válasza:

" Az ember akkor válik magabiztossá, amikor először szívből nevet saját magán. " <- Na erre most jobb klikk és kitömörítés :D

Az előző kommentekkel maximálisan egyetértek:) Hitesd el magaddal,hogy te vagy a legkirályabb ember a 150 kilométeres körzetedben:D Ha magaddal sikerült, másokkal is menni fog.

Egyébként velem is ez volt a forgatókönyv:) Még kicsi, 4. osztályos koromban mindenkinél én akartam lenni az ász.. De ez egy sivatagi délibáb:D Elérhetetlen.. legalábbis hosszú távon biztosan elérhetetlen! Foglalj állást, szerezz barátokat, akikkel van közös témátok:) Továbbá még az is egy hasznos praktika, ha van valamivel kapcsolatban egy "mániád".. :) Én a számítógépes szoftverekből kb. mindent ismerek, ezzel szoktak szivatni a haverjaim:D Másik ismerősömnek az,hogy soha nem lehet elérni, akárhányat csöngetek náluk..:D stb. Ezzel könnyebb a barátkozás:) Ha gondolod, beszélhetünk MSN-en :D Én leszek a tesztalany

2011. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!