Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakul ki valakinél a...

Mitől alakul ki valakinél a rendmánia vagy tisztaságmánia? Elképzelhető, hogy ezzel csak "takar" valami más problémát?

Figyelt kérdés
Orvosilag ugyan nem bizonyított, de az biztos, hogy már nem teljesen normális amennyire odafigyelek a rendre. Nem hagyok sosem mosatlan edényt a mosogatóban, este nem tudok úgy lefeküdni, hogy nem rakok rendet mindenhol a lakásban és el nem mosogatok. Nem szívesen hagyom, hogy más pakolja el a dolgokat, hisz én tudom mindek, hol a helye. Ha valamit nem ua raknak el, akkor nekem azt meg kell igazítanom....stb. Tudom, hogy idegesítő, hisz saját magamat is zavarja. Van egy 2 éves fiam és igen nagy próbatétel ez nekem, hogy egész nap egy csatatér a lakás a játékaitól....de direkt nem pakolom el, nem akarom, hogy ezt lássa tőle. A férjem nagyon türelmes, de néha ő is kiborul tőlem....sajnos még nem sem hagyom, hogy pl kiteregessen.....Nos, szerintetek forduljak szakemberhez?
2011. márc. 19. 22:49
 1/3 anonim válasza:
100%

Igen,fordulj szakemberhez.Ez kényszerbetegség.Azokra az emberekre jellemző a tisztaság és rend mánia,akik szeretnék,ha az életükben is ugyanolyan rend lenne.

Tehát igen,valami más probléma állhat e mögött.

Én is voltam kényszer beteg,legalábbis az felé hajlott már a kényszeres ellenőrizgetés (pl.csap,zár) és a rend szeretet (még egy tollat is megigazítottam,mert zavart,hogy ferdén állt).

Még most is vannak ilyesmi szokásaim.Én járok szakemberhez,igaz nem kiemelten e miatt.

2011. márc. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

ez még nem kényyszerbetegség, tisztaságmánia

lazíts egy kicsit (furcsa, hogy általában a szűz jegyűek hibája szokott lenni..)

nem történik semmi baj, ha kicsit lazábbra veszed ezeket, és helyette mondjuk hallgatsz valami zenét, vagyis azt teszed, amit szeretsz, a mosogatás megvár, nem szalad el (sajnos)

: )

2011. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem pánik és szorongásos betegségem van!16 hónap különbséggel születtek a gyerekek!Állandóan pakoltam csak pakoltam....!Ha valamit segíteni akartak majd megőrültem milyen kupi lesz a konyhában!Kézmosás után is kezet mosattam velük!Már tudom előbb kellett volna segítséget kérnem ne jussak el idáig!Ha nem tudsz változtatni és betartani,hogy a ház legyen érted nem te érte akkor kérj segítséget egyenlőre elég egy pszihológus vagy csak valami alternatív segítség!Szép napot!
2011. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!