Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen béta blokkolók vannak...

Milyen béta blokkolók vannak Magyarországon forgalomban?

Figyelt kérdés

Légyszi csak neveket írjatok, ne általános tudnivalókat, tanácsokat, tapasztalatokat, stb: csak egyszerűen Magyarországon forgalomban lévő béta blokkolók neveit!


Légyszi, TÉNYLEG csak neveket írjatok!


Köszönöm!


2011. márc. 23. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Concor, betaloc, van több is, de azokat nem ismerem.
2011. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Bisocard, Coviogal, Carvedilol, Nebivogen, Carvedigamma, Ezocem, Carvol, Sotalol AL, Bisoprolol, Bisogen, Atenolol, Metoprolol, Betaloc, Sotahexal, Concor, Talliton, Viskaldix, Atenomel, Atenobene, Nebispes, Egilok, Nebacop, Coryol, Nebaletol, Nebivolol, Brevibloc, Dilatrend, Huma-Pronol, Visken, Prinorm, Nebibeta, Carvetrend, Lodoz, Nevotens, Esmocard, Bisogamma, Logimax, Blokium Diu, Lokren, Esteban.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Elégedett vagy? :)

2011. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben!!! xD kösz szépen!
2011. márc. 23. 13:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Hú, ez nem válasz a kérdésedre, inkább kérdés az előző válaszoló felé intézve. Hogy képes valaki kapásból negyven darab béta blokkoló nevét felsorolni? Lehet, hogy ez csak nekem furcsa, és igazából másoknak természetes, hogy léteznek ilyen emberek, de hogy van ez? Mi a foglalkozásod? (Egyébként imádom az ilyen embereket :))
2011. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kimaradt pl. a Metoprolol hexal:)
2011. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 75%, a válasz írásakor éppen a kórházi program is futott a gépen, amelyben van gyógyszer információ is, csak le kellett válogatni a b-blokkereket :)


"Kimaradt pl. a Metoprolol hexal:)"


Izé, nem maradt ki, a sorban a 12. a Metoprolol, de nem tartottam szükségesnek odaírni a (közben már megszűnt) gyógyszergyár nevét. Én is szedek b-blokkolót, valamikor Bisoprolol Hexal-nak hívták, de ma már Sandoz-ost lehet kapni.



Hasznos volt számodra ez a válasz?

Ha szerinted baj van ezzel a válasszal, jelentsd a moderátorok felé, a probléma megjelölésével! Kérlek csak olyan válaszokat jelents, ahol a válaszoló egyértelműen rosszindulatú vagy szabályzatsértő megjegyzéseket tett, azért ne jelents választ, mert nem értesz vele egyet (ezt csupán értékeld a lefelé mutató nyíllal). Előre is köszönjük segítséged!


Ez a válasz trágár

Ez a válasz provokatív, a válaszadó csak veszekedni akar

Ez a válasz rasszista

Ez a válaszadó értelmetlen dolgokat ír

Ez a válasz egy hirdetés

Ez a válasz más szempontból problémás


A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:30

2011. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocs, a copy/paste benne maradt :)
2011. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi az a béta blokkoló???
2011. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:55:


Mi a baj? Nem értem:S Én nem jelentettelek, sőt, hasznosnak értékeltem a válaszodat, és nem piszkálódásnak szántam a Metoprolol Hexalt:S Egyébként tényleg írtad, csak én olvastam felületesen.


Kedves utolsó:


A béta-blokkolók szívgyógyszerek, a keringésre hatnak a szívben és az erekben működő ún. b-receptorokra kifejtett hatásukkal.


90% 20:30.

2011. márc. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Köszi:)) Most már tudom.
2011. márc. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!