Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan betegség, hogy...

Van olyan betegség, hogy elképzeli/odaképzeli a szagokat, illatokat? Ha igen mi a neve?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fantozmiának hívják, és nem önmagában betegség, hanem egy tünet. Sokféle betegség jele lehet, pl. schizophrenia, súlyos depresszió, vírusfertőzés, tudtommal bizonyos agydaganatok, és bizonyos típusú epilepsziás rohamok kísérőjelensége is lehet. Ha ilyet észlel valaki, mindenképpen orvoshoz kell fordulni.
2011. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!


Nagymamámnak csináltak szívkatéterezést, de valamit elrontottak, és felment a rög az agyába. Akkor sokáig égett szagot érzett a kórházban, az agysérülés miatt. De azóta is mondja, hogy büdös az ágynemű, hiába mossuk minden héten... Már otthon van, de még mindig érez szagokat. Egyértelműen agyi dolog.

2011. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szagpszichózis
2011. ápr. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Azt tenném még hozzá, hogy pl. negatív élmény miatt is lehet ez. Pl. valami szaghoz kapcsolódik valami negatív élménye, valami félelem akkor alakult ki benne és azóta is fél, hogy az a dolog újra bekövetkezik, és a félelmet ez a "képzelgés" is kíséri. Ezt is el tudom képzelni.


Ha a tünet nevére vagy kíváncsi, az erősségétől függően lehet fantáziálás, képzelgés, hallucináció, de akár csak képzettársítás is. Szinesztéziáról, mint betegségről is hallottam, bár ezt úgy hallottam csak, hogy pl. hangokat szín formájában is "lát" valaki. Ezt mindenesetre ajánlom olvasásra:


[link]

2011. ápr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. ápr. 2. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!