Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatása lehet hosszútávo...

Milyen hatása lehet hosszútávon az antidepresszánsoknak?

Figyelt kérdés
17 éves korom óta szedek közepes erősségű antidepresszánsokat. Most 20 vagyok. Milyen hatással lesz ez a későbbi mentális egészségemre? Milyen veszélyei vannak az ilyen gyógyszereknek, ha az ember fiatalon kezdi szedni őket? Nehéz a leszokás?
2011. ápr. 12. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nehéz a leszokás. Nem csak pszichés, de fizikai függőség is kialakul, ami azt jelenti, hogy rosszul leszel, mikor megvonod a szervezetedtől. Ezenkívül károsítja a veséd, a májad.
2011. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mit szedsz ?
2011. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy jól 3 év alatt, akkor nem jó a gyógyszer, Én is kaptam már rossz gyógyszert és nem használt. Ha meg úgy érzed meggyógyultál, lassan le lehet építeni az adagot, majd gyógynövényre átállni.
2011. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 5évet szedtem ilyen szarokat, szerencsére sosem nagy adogokban, 5-20mg, de most olyan hülye vagyok, mint álat...mindent elfelejtek....soha a büdös életbe nem szabad adni ilyet senkinek!
2011. ápr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Velaxint, Prozacot, Xanaxot. A Velaxint szedem egy picit nagyobb dózisban, és már szinte ott tartok, hogy nem tudok élni nélküle. Sőt, hízásnak is indultam, ahogy olvastam, ez lehet mellékhatás antidepresszánsoknál. (?)
2011. ápr. 15. 20:19
 6/10 anonim ***** válasza:
A hízás gyakori mellékhatás. Azonban nagyon vigyázni kell velük, de komolyan! Csak elfedik a problémát, de attól még ott vannak... Én csak gyógynövényes dolgokat szedek, azt is akkor, amikor nagyon muszáj. Azonban legjobb barátom kétszer rászokott az antidepikre.. Először, amikor lejött róla gyógyszereket szedett be, gyomormosás lett a vége. Másodszor felakasztotta magát, éppen időben találtak rá. Vigyázz az ilyenekkel... nagyon!
2011. ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia!

[link]

Erre gondoltam.


És kiegészítésként sokat segít az agyi ingerületátvitel tökéletesítésében a halolaj. Olvass utána, logikus a hatásmechanizmusa.


Pl. ez itt: [link]

2011. ápr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Prozac károsítja a szerotoninreceptorokat, szóval amiatt lehet, hogy szarabbul leszel, ha leállsz velük, mint alapból voltál. :/
2011. ápr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mire kaptad 17 évesen, miért kellett ennyi gyógyszer?.. Próbáltak előtte nem gyógyszerekkel segíteni a problémádon? Tartok tőle, ezt volt a legegyszerűbb tenni... van úgy, hogy a 17 évesek mélypontra kerülnek, nem látják semminek az értelmét, de ez szinte normális,mert nem csak örömteli pillanatok vannak. Remélem, nem csak hangulatzavarokra adtak neked ennyi sz@rt. Nehéz lesz nélkülük, és bárki bármit mond, egy gyógyszer sincs, ami ne hagyna nyomot a szervezetben.
2011. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézni:

[link]

2011. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!