Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet egy abortuszt...

Hogy lehet egy abortuszt feldolgozni?

Figyelt kérdés
nem tudom, pedig már majd' egy éve volt...
2009. márc. 2. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
ez attól is függ, hogy miért volt abortuszod. Ha muszáj volt, olyan az anyagi helyzeted akkor gondolj abba bele, hogy sokkal jobb így. Ha a baba beteg lett ugyanezt tudom mondani. Próbáld a jó oldalát nézni a dolgoknak. :)
2009. márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem könnyü egy helyzet az biztos,de az elözö válaszolohoz kapcsolodnék,ha tényleg azok a problémák miatt kellett megtörténie,jól cselekedtél mert az neked se lett volna jó ha a babád bármiben is hiányt szenvedett volna.Fel a fejjel,lesz még rá lehetöséged.
2009. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld minél több emberrel megbeszélni, hogy rendezni tudd magadban. Keress más nőket, akiknek volt már abortusza, beszéljétek meg közösen, vagy menj pszichológushoz, ha elég bizalmas a kapcsolatod a pároddal vagy egy barátnőddel, akkor vele is megbeszélheted! Ha zárkózottabb vagy, és úgy érzed nem tudnád, hogyan elmondani, irj naplót.
2009. márc. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
kifehtenéd bővebben?miért volt abortusz?te akartad?
2009. márc. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos. Elég fiatal vagyok még, és bár úgy éreztem, képes lennék felnevelni, a kellő körülmények (családi háttér, anyagiak) nem volt meg hozzá. Bűntudatom van. Tudom, hogy az én hibámból történt, nem szabadott volna. Nem telik el olyan nap, hogy tiszta lelkiismerettel tükörbe tudjak nézni... Gyűlölöm magamat ezért!
2009. márc. 3. 00:36
 6/10 anonim ***** válasza:
10%

azért ehhez is két ember kell.

szerintem tévedtél, mikor abortuszra mentél, hiszen írod: te úgy érezted képes lennél felnevelni. rákényszerítettek - a környezet, családtagok, mindegy - így tényleg nem lehet feldolgozni. menj el szakemberhez.

2009. márc. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Isten megbocsát...
2009. márc. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

eltudom képzelni mit érzel!!!Bár én Hála Jóistennek soha nemvoltam abortuszon .De megtudlak érteni azért mert mi meg pont babát szeretnénk ha összejönne már végre!


Aztmondom ha abortuszt csináltat valaki nagyon nagyon szomorú dolog!Már az orovosk is belátják gyilkolás!Akár hogy is akarjuk szépiteni a dolgot!De ha valaki úgy megbánja mint te!az is nagyon szép dolog!!!És ha megbánod teljes szívedből Isten tényleg megbocsát (ezt nem hülyeségből vagy viccől irom)

2009. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Dr Hajduska Marianna azt válaszolta egy ehhez hasonló kérdésre, hogy szükségszerű a gyász érzése, meg kell gyászolni, fel kell dolgozni.


[link]


Feltételezem, hogy -- ha nem megy --, akkor szakembertől kell segítséget kérni.


Megadom pl. az ő saját honlapját, itt fogad kérdéseket is. Azt nem tudom, hogy ez pontosan milyen jellegű visszajezést jelent, meg hogy személyesen fogad-e.


[link]


Létezik online ingyenes tanácsadás is:


[link]


itt vannak a szabályok:


[link]


Kívánom, hogy boldog légy, sikerüljön.

2009. márc. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szeretettel ajánlom a Ráhel Szőlőskertje és a Ne félj, nem ítéllek el hétvégéit, amelyeken igazi segítséget nyújtanak szakemberek az abortusz feldolgozásában. Nem feltétel, hogy hívő legyél. Fontos, hogy megbocsáss magadnak. Segíthet a gyertyagyújtás is a gyermekért, és nevet adni neki. Illetve járja az országot Martin Hudacek "a meg nem született gyermek" című szobra. Ezen szobor előtt bárki meggyászolhatja meg nem született gyermekét.
2019. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!