Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom most sem...

Miért nem tudom most sem feldolgozni a gyerekkori rossz emlékeimet?

Figyelt kérdés

Altalános iskolában mindig vertek és kiközösítettek és a magánéletem pontosabban párkapcsolat kialakítás terén eddig csak kudarcokat vallottam. Miért hat ki a jövőmre ez a dolog? Akkor elhitették velem hogy selejt vagyok, különösen tornaórán voltak nehézségeim labdajátékokban amikor muszáj volt beállni játszani. Teljesen sz@r érzés volt azt hallani, hogyha béna vagyok ne is tanuljak meg focizni, kosarazni vagy kézizni. Ami a verést illeti, ami engem ért mindig azóta dadogok és mindenkivel szemben félénken viselkedek. Az iskolai szünetekben meg mingig csúfoltak még az alsótagozatosokat is ellenem uszították a tanárok meg csak röhögtek és én kaptam mindig a szaktanári figyelmeztetéseket.


30/F


2011. ápr. 14. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom ami történt Veled! De ezekért nem te vagy a hibás, hanem az oszt.társaid. Egy közösségben ha valaki másmilyen, nem tartozik oda, nagyon feltűnő és a többiek hajlamosak arra,hogy kicsúfolják kirekesszék őt... Felejteni nehéz dolog, de próbáld meg. Én kiskoromban sokszor megkaptam azt a szüleimtől, hogy nem vagyok jó semmire, miért nem vagy olyan mint... És ez sokszor nekem is eszembe jut de valamiért már jobb, mert tudom a probléma gyökerét(hogy miért lettem ilyen amilyen: önbizalomhiányos) és ezért próbálok rajta változtatni. Te is tegyél így. Az nem megoldás semmire, ha magadat tönkreteszed a rossz emlékek miatt. Helyette inkább próbálj meg pozitívabban gondolkodni és változtasd is meg a gondolataidat. Eleinte lehet nehéznek tűnik, és sokszor fogsz akadályokba ütközni, de ezek az akadályok is azért vannak, hogy legyőzd a belső félelmeidet.

Szerintem biztos nem vagy béna, csak mivel ezt hallottad ezért magadba is ezt mondogatod. A gyerekkori élmények nagyon meghatározóak a felnőttkorunkra nézve. De, ha rájöttél mi miért van (pl hogy miért vagy önbizalomhiányos) akkor változtass rajta.

Sok szerencsét hozzá:)!

19l

2011. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz lehet együtt élni ilyen gyerekkori sérülésekkel. Én úgy tapasztaltam, hogy ilyen nagy, személyiségben végbemenő változásokat egyéni pszichoterápiával lehet hatékonyan elérni. Nekem rengeteg erőt, reményt ad a saját terápiám.
2011. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Mint ha magam írtam volna, csak fiatalabban... Pszichoterápia sokban segít! :-) Az élet fejlődés, és a kihívások tesznek minket erőssé. Igaz, nekem mindehhez hozzájött az, hogy másfél évesen meghalt anyukám, apám elhagyott minket már előtte, így örökbeadtak, ám nevelő szüleimmel a kapcsolatom csupán anyagi kapcsolat volt.
2011. ápr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A kulcsszó itt is a kineziológia :) Természetesen a pszichoterápia is remek megoldás. Viszont ha pontosan kíváncsi vagy, hány éves korodból adódó rossz emlék van rád ilyen hatással és gyors 100%os eredményt szeretnél elérni keresd fel egy közeledben lakó kineziológust. Már az első kezelés után sokkal jobban leszel és átlagosan 6 alkalom elegendő ahhoz, hogy lelkileg kitisztulj és képes legyél fenn tartani huzamosabb ideig ezt az állapotot, ha valóban szeretnéd :)

Neked sem javaslom hangulatjavítókat, a kineziológus szuper természetes hatóanyagú cseppeket ad ( Bach virágterápia ) , mely a lelked rezgéseire hat és segíti feldolgozni a rossz élményeket:)

Szóval a két kulcsszó: Kineziológia, Bach virágterápia. Jó böngészést neten :)

2011. ápr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Sajnálom én is, amiben voltál, de nem sajnállak. Kalózok raboltak, és Te szenvedted. (Otthonról hozott védelmi/nem-bántós, vagy béke-mindenek-felett, vagy akár nem bántalak, ha csendben vagy.. ..dolgok miatt) Nemtom hány éves vagy, de ebből ki kell lépni, és nem fogsz tudni egyedül, csak egy segítővel. Tenmagad írtad, hogy "Miért hat ki a jövőmre ez a dolog?"

Már "kódoltad", hogy ez a későbbiekre is igaz.

Mivel már ez így alakult, kell Neked egy segítő (Pszichológus), aki segít Neked meglátni és megérezni, hogy hol nem volt igaz, amit gyermekkorodban éltél meg, és hol nem igaz, amit most gondolsz a jövőről.

2011. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, ez olyan szörnyű dolog, mármint hogy még a tanárok is ellened uszították az osztálytársaidat, pedig nekik kellett volna. Egyébként ismerős, mert itt én voltam az, akit mindig kiközösítettek, s bár nem vertek, de elsős koromba a tanár rávágott egyet a fejemre, mert idegesítette, hogy halkan beszélek. Azóta is halkan, hadarva, szinte nem is artikulálva beszélek, és senkihez sem merek közeledni. Nem tudom, hogy lehet az ilyet feldolgozni( főleg nálad, hogy mellette vertek is) talán ha egy szakemberrel beszélgetnél, akkor sikerülne. Csak ott meg az a buktató, hogy ha egy bénához kerülsz, az még jobban elcseszheti az egészet...

Én drukkolok!

2011. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!