Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért rontom el a saját...

Miért rontom el a saját kedvem? Önmagamnak idézem elő a majdani problémát? Normális vagyok én egyáltalán?

Figyelt kérdés

Húsvét előtt történt pár nagyon rossz dolog, de nagyon jól kezeltem mindent és elégedettséggel töltött el.

Pár napja, mindenre jól tudok reagálni (imádom a jó mélyreható kiforgatott, iróniákkal, szarkazmussal és utalásokkal teletűzdelt kommunikációt) és sikerült is így beszélnem emberekkel és élveztem, ráadásul többen mondták hogy jó lennék annak ami szeretnék is lenni. Most este viszont elkezdtem félni attól, hogy ez a folyamat megszakad, abbamarad, belém hasított a szürke hétköznapok homálya és elszállt a varázs nagy része. Napokat töltöttem el úgy, hogy úgy éreztem minden rendben lesz, miért kell ennek megszakadnia? Ilyenkor szívesen felvágnám a koponyám és megvizsgálnám az agyam, hogy mely receptorok teszik ezt és hová kellene a kötéseket áthelyezni, hogy megmaradjon az amit szeretnék.


2011. ápr. 26. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Fölényeskedő stílus tartós megtartására gondolsz vagy nem jól értelek?
2011. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, inkább a "mindenhez hozzá tud úgy szólni, hogy az mások számára is érdekesnek tűnjön" és a "támadásokat könnyű szerrel leszerelő, esetleg burkolt kommunikáció"-ra.


Nem értem, ha ez több napig megvan, akkor miért érzem azt, hogy most egy korábbi állapotba esek vissza?

2011. ápr. 26. 13:15
 3/9 anonim válasza:
Mert lehet, hogy nem ez a természetes állapotod. Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy, mert hidd el, ez így bármelyik színésznek megterhelő lenne hosszútávon. Pihentesd egy kicsit és ha újra elő akar jönni belőled Dr. House, akkor elő is fog, de az, amit leírtál, eléggé izzadságszagú.
2011. ápr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ma 08:05


Lassan 2 éve megy ez a dolog (mondhatni a serdülő korom közepe óta), szóval ha van "valódi" énem, akkor nem tudom mi az.

2011. ápr. 27. 17:15
 5/9 anonim válasza:

Előző hozzászóló vagyok


Kérdező, ha ez a "valódi éned", akkor miért félsz ennyire, hogy "elmúlik"?

Valamint fent azt írtad: "Pár napja, mindenre jól tudok reagálni"... végeredményben akkor 2 éve vagy pár napja tart ez nálad?

2011. ápr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2 éve folyamatos ez a probléma és gyakran tűnik fel.

Ma például borzalmas napom volt, valami nincs rendben velem.

Nem tudom mi az igazi énem, azt tudom, hogy ezt a viselkedési formát szeretem és tartom hasznosnak, szóval ebből kiindulva feltételezem, hogy ez vagyok én igazából.


Egyébként az sem kizárható, hogy én vagyok az aki belül állandóan zsörtölődik és nyafog, hogy nem olyan amilyen lenni szeretne...

2011. ápr. 28. 14:07
 7/9 anonim válasza:
Ebben az esetben bármi/bárki is lakozik benned, fogadd el, mert az is te vagy ;) Ez az talán, ami a leginkább eredményre vezethet.
2011. máj. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Amúgy ha belegondolok, legtöbbször nem is adódik olyan szituáció ahol ki tudnám élni azt amilyen vagyok bizonyos helyzetekben, amikor meg adódna, addigra már belefáradok.

Szóval ha olyan téma van amit csak szabadidőmben bizonyos emberekkel tudnák megvitatni és hétköznapokon nem teszem ezt meg, azt is valamiért kudarcnak élem meg, pedig csak szituációhiány. hmm

2011. máj. 2. 11:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy normális. Önbizalomhiányos vagy, miközben szuperegót akarsz mutatni másoknak, félsz attól, amilyen valójában vagy. Egy álarc mögé akarsz bújni, nem mered, vagy nem akarod felvállalni saját magad. Ez a fölényes viselkedés nagyon szánalmas. Én inkább a helyedben nem megtartani szeretném ezt, hanem leépíteni...
2011. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!