Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok gyereket. Ezen...

Nem akarok gyereket. Ezen lehet változtatni? Nagyon nyomasztó érzés már számomra is ez, de nem tudom mit tegyek.

Figyelt kérdés

Részletesebben: 38 éves nő vagyok. Végre van egy párom, akiben felmerült, hogy akkor lehetne gyerekünk.Eddig valahogy nem nagyon foglalkoztatott a kérdés, hisz inkább a társkeresés kötött le,ez összejött. Jól vagyunk együtt és hát eljött a pillanat.Örültem is a dolognak, de valahogy nem is:( Aztán eljutottam ide, erre az oldalra, babás oldalakra és megdöbbentett, hogy min kell keresztül mennie egy nőnek amíg gyereke lesz és hogy utána is mennyire elveszítheti akár autonómiáját is. Aztán amikor elmondtam a véleményemet, jól rám támadtak anyukák, hogy akkor ne is legyen gyerekem, meg milyen ribanc vagyok, hogy így gondolkodom. /Ez persze őket minősíti./ Szóval itt már elbizonytalanodtam, hisz nem tudom mások ilyen bátrak e , de bennem nagy félelmeket vált ki a terhesgondozás és szülés és az utána lévő kiszolgáltatottság, hogy mindenki belepofázhat az életembe. Pl. bejelentkezés nélkül bejöhetnek lakásomba /védőnő/ beleszólhatnak, hogy mit adok a gyerekemnek, később, hogy hogyan nevelem stb. Aztán jöttek hírek, hogy hogyan akarják átalakítani a családtámogatást és láttam, hogy én egy vasat nem kapnék,ennek utánajártam. Aztán ez is szörnyű ellenérzést váltott ki bennem, hogy az én gyerekvállalásom egy fillért nem érne az államnak. Aztán van ez a szörnyű gazdasági helyzet én biztosan nem tudnék utána visszamenni a munkahelyemre, és amugy is mi lesz itt?! A gazdasági rendszer összeomlott, a környezet is romokban / globális felmelegedés stb/ szóval: milyen sors várna gyerekemre. Jelenleg ott tartok, hogy irtózom a gyerekvállalás gondolatától, pedig párom szeretné, nagyon, én meg őt nagyon. De így el fog hagyni:(

Pszichológussal nem beszélek, már megtettem, de semmi változás....csomó pénzt kért és gyerekkori problémákról beszéltünk stb. Szóval elfogyott erre a pénzem és abbahagytam:(

Volt valaki már hasonló helyzetben? Mit tett?


2009. márc. 8. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Nem ítéllek el, de az a véleményem, hogy nem normális a hozzáállásod, mivel hiányzik belőled az anyai ösztön.

sztem a nő életének értelme a gyerek. a globális nyavalyáknak pedig el kéne törpülniük emellett...

a te életed, a te döntésed, de sztem gyermek nélkül csak félember lehetsz. bocs, de nekem az a véleményem.

2009. márc. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igaz, hogy még csak 20 éves vagyok, és nincs gyerekem, de nekem is eszembe jutottak már ezek a problémák. Azt tudom, hogy valamikor majd szeretnék nagy családot, de még egy jó ideig nem.

Egészen megrémítenek a gyerekek, a velük járó felelősség, a lehetséges kiadások; sokszor kellemetlenül érzem magam a barátnőim mellett, akik mindig gügyörésznek a babáknak... De biztos vagyok benne, hogy pár év múlva elszánom magam rá, és mikor már ott lesz a terhesség, megváltoznak ezek az érzések.

A védőnőről annyit, hogy én sem bírnám elviselni, ha beleszólnának az életembe (eddig sem tűrtem): lehet nyilatkozni arról, hogy nem igényelsz védőnői szolgáltatást. Egyszerűen lemondod és kész.

Szerintem ha melletted áll a párod, elkísér pl. ultrahangra, ott lesz a szülésnél, segít a baba körül, akkor minden rendben lesz és nagyon boldogok lesztek.

Az anyagiak meg... Nos, a kormányrendeletek hetente változnak; lehet, h mire megszületik a baba, már egész más lesz a rendszer. Dolgozhatsz esetleg otthonról, ha olyan a munkád és a párod is biztos sokat áldoz majd rátok.


(Amúgy anyukám is 38 volt, mikor én születtem, mert előbb nem érezte magát felkészültnek - még akkor sem igazán:), de biztos vagyok benne, hogy nem bánta meg.)


Sok bátorságot és boldogságot kívánok! :)

2009. márc. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Természetesen nem értek vele egyet, hogy a nő csak a gyerekvállalásban teljesedhet ki, hisz a munkám mellett van egy szép hivatásom is, de nem ez a kérdés most. Nem erkölcsi vitát akarok indítani, hanem kérdeztem valamit, amiben kompetens válaszolók válaszát , segítségét vártam, sajnálom, ha ezt valaki nem tudja megérteni.A továbbiakban kérem tényleg az írjon , aki érti a kérdésemet.

Kedves második, köszi a választ.

2009. márc. 8. 12:32
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és az elsőnek még, azért én se itéllek el téged.
2009. márc. 8. 13:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, én sosem akartam gyereket, belőlem teljességgel hiányzik az anyai ösztön. Tudom, hogy ez az embereknek hihetetlen és megbotránkoztató, de nem tehetek róla, hogy ilyen lettem. Nálam megvan az oka, ugyanis anyám a születésem után elhagyott, a nagyszülők neveltek fel, ami nyilván nem ugyanaz, mint amit egy édesanya tud nyújtani. Ettől egész életemre kicsit labilis idegzetű lettem, még magammal sem vagyok tisztában sokszor, nemhogy egy gyerekért felelősséget tudnék vállalni. Sokáig azt gondoltam, hogy talán csak éretlen vagyok hozzá, de mivel már 40 éves vagyok, nyilván nem erről van szó. Most még nem okoz gondot, hogy nincs gyermekem, de azért nagyon félek attól, hogy öregkoromra teljesen egyedül maradok. Viszont semmiképp nem kockáztatnám egy születendő gyermek életét azzal, hogy esetleg rájövök később, hogy tényleg nem nekem való az anyaság, és úgy járnék, mint az anyám velem. Úgyhogy beletörődtem, a jövőre meg próbálok nem gondolni. Nálam annyival egyszerűbb a helyzet, hogy a jelenlegi párom sem szeretne már gyereket, így köztünk ezzel nincs gond. Biztos vagyok benne, hogy nálad is van valami oka annak, hogy nem vágysz az anyaságra, csak azt nem értem, hogy a pszichológus ezt hogyhogy nem tudta felszínre hozni? Talán nem volt elég jó szakember? Mert abban biztos vagyok, hogy nálad sem a gazdasági helyzettel összefüggődolgok okozzák az elutasítást, ezekkel csak próbálod megmagyarázni magadnak a helyzetet. Ha magadban nem tudod letisztázni és feldogozni ezt, akkor mégiscsak kéne egy megfelelő szakembertől segítséget kérni. Akár hipnoterápia, akár kineziológia is segíthet.
2009. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszoló. AZ ilyen válaszoktól érzem mindig, hogy tök jó ez az oldal.NAgyon köszi a választ és nem tudom, hogy írhatnék-e e-mailt neked?
2009. márc. 8. 21:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, írj nyugodtan!
2009. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia, igaz en meg csak 22 vagyok, de total megertem mit erzel.

A kerdesedre nem tudom a valaszt, marmint, hogy meg lehet-e ezt az erzest valtoztatni, de szerintem ebbe a dologba senkinek sincs beleszolasa, foleg nem jatszoteri vadidegen anyukaknak.

Szerintem az az egyik legnagyobb baj a mai vilagban, hogy minden marhanak lehet gyereke.En alapbol a gyerekvallalast kb a jogositvannyal egyenerteku "vizsgahoz" kotnem! Nezzel korul ebben a vilagban, minden masodik hazassag valassal vegzodik, az apak utik-verik-megalazzak a gyerekeiket, az anyak meg csak sirnak, hogy hogy ki vannak hasznalva, persze ez meg tobb feszultseget szul.Es akkor gazdasagi valsagrol, meg 5-7 even belul bekovetkezendo globalis klimavaltozasrol szo sem esett, ez csak egy szimpla atlag magyar csalad volt.

Erre szuljel gyereket?

Meg arra, hogy mar 1 eves koratol berakjak a bolcsibe, mert hat ugye meg kell elni valamibol, aztan mindenfele idiota neveli a gyerekuket, meg a tobbi elcseszett vele egykoru.Hat kosz nem.

Ha megengedhetem magamnak, hogy legalabb a gyerekem 8.eleteveig otthon legyek, vagy mondjuk mikor elkezd suliba jarni akkor csak delelott eljarjak dolgozni, es mindemellett az allam is tamogatna, ja es ha a "no NEM maganak szulne gyereket", es ha lenne valami kilatas egy elheto jovore ezen a bolygon, akkor elgondolkoznek a gyerekvallalason.Szerintem emiatt ne legyenek lelki gondjaid, nem vagyunk egyformak, es nem kotelezo mindenkinek gyereket szulnie.Es szerintem nem vagy lelki serult emiatt, csak nem elobb szexelsz aztan gondolkozol, hanem forditva!

En total megertelek.Es most nem a gyerek ellen beszelek, hanem az o erdekukben.Es nehogy elhiggyed mar azt, amikor mindenki aradozik az anyasag oromerol: a fele kamu, csak ha mar van egy gyereked ciki lenne bevallani, hogy hat ha tudtak volna mi var rajuk akkor lehet nem siettek volna annyira a dologgal!

Udv

2009. márc. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 34 vagyok, és teljesen így érzek mint te. Nem kell ezen problémázni szerintem. Én elfogadtam hogy nem akarok gyereket. Csak azért, mert mások is így csinálják, meg mert "szokás", nem fogok valamit tenni, ami ellen minden porcikám tiltakozik.
2009. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

22 évesen szerintem még nem "hiteles" , ha egy nő azt mondja, hogy nem akar gyereket. Egy 34 éves véleménye már igen:)

Valóban csak kényszeríteni próbálom/próbáltam magamat arra, hogy megváltozzon a hozzáállásom, de nem megy:(

Azt hittem ez valami deffekt, hisz anyai ösztön stb.....

KÖszi a megerősítéseket. Mindenkinek!

2009. márc. 10. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!