Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetnek az alábbiak valamilye...

Lehetnek az alábbiak valamilyen pszichés zavar tünetei? Legfőbbek: félelem egyedül, félelem a sötétben, üldözéses álmok.

Figyelt kérdés

Ha otthon vagyok egyedül akkor nagyon gyakran félek, hogy valaki betör, a hátam mögé oson és megöl. Ez a félelem nem pánikszerű, inkább enyhe borzongás, de nagyon zavaró, mert ha hallok egy ismeretlen eredetű zajt, akkor felfokozódik és percekig ideges leszek, néha abba is hagyom az épp folytatom tevékenységet és szétnézek a házban, hogy minden rendben van-e. Ha este egyedül vagyok otthon, akkor ez az idegesség állandó. Folyton hátra nézek, időnként fülelek, a lámpákat inkább égve hagyom mindenhol, a szobák ajtaját amiket nem használok bezárom, mert zavar a sötétség látványa odabent. Ha lefekszem aludni, a TV-t beállítom, hogy 2-3 órán belül kikapcsoljon, mert a teljes sötét félelemmel tölt el és nehéz benne nyugovóra térnem. Ha álmodom (tudom, hogy mindig álmodunk, csak nem emlékszünk rá, de most értelemszerűen arra gondolok mikor emlékszem is rá), akkor az általában arról szól, hogy valami, vagy valaki elől menekülök, aki általában meg akar ölni. Sokszor nem is látom, hogy a nyomomban van, sokszor nagy a távolság de tudom, hogy üldöz. Ezek az álmok kb. akkora idegességet váltanak ki belőlem, mint nap közben a félelmeim. Nem szoktam soha visítva felriadni az éjszaka közepén a verejtékemben úszva, de azért kellemetlenek az álmok és pár óráig ébredés után is befolyásolják a kedvem.

Napközben ha épp nem tanulok (mert a koncentrációban viszont zavar a zaj), akkor folyton szól valami: általában zene, de néha TV, vagy berakok egy filmet. Nem bírom, a csöndet, nem szeretek egyedül maradni a gondolataimmal. Néha azért kapcsolom be hogy ne zavarjanak az apró zajok, amik aztán félelemet váltanak ki.

Attól, hogy este az áramszünetben egyedül maradjak a sötétben nagyon nagyon rettegek. Egyszer történt ilyen, akkor sikerült legyőznöm a félelmem, de mikor legutóbb felmerült a lehetősége, akkor inkább elmentem otthonról.

Nagyon gyakori nálam egy szorító érzés a mellkasomban, azt hiszem ez az amit szorongásnak hívnak. Nem különösebben erős, de nagyon kitartó, hetekig is elhúzódik.

Az a baj, hogy nagyon gyakran vagyok egyedül.

Érdemes lenne pszichológushoz mennem?

20/L


2011. máj. 7. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
mástól nem szoktál szorongani ? nem csuktad be jól az ajtót , ablakot , nem zártad el gázt stb stb apró dolgok
2011. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem igazán... illetve néha előfordul, de nem jellemző. Anyám viszont igen, ha ez esetleg mond valamit.
2011. máj. 7. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:

úgy generalizált szorongásra gondoltam volna , de így nem tudom..

menj el pszichológushoz , ártani nem árthat

van TB-s ami ingyenes , csak nem túl gyakran fogtok találkozni mert sokan vannak , meg ki is kell ott fogni azért egy rendeset

2011. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
paranoia, pánikbetegség...
2011. máj. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!