Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem megértőek egymással...

Miért nem megértőek egymással az emberek? A "bunkók" nem veszik észre, hogy másoknak ezzel milyen lelki sérüléseket okoznak?

Figyelt kérdés
Ismerősöktől, ismeretlenektől, utcán, tömegközlekedésen, bárhol kaphatunk "szemétségeket"... Kis apróságokkal, beszólásokkal, mozdulatokkal. Gondolom mindenkinek ismerős ez! Nekem pláne. Kikészít, és szinte minden napomat tönkreteszi.
2008. febr. 15. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a bunkók nagy része nagyon is tisztában van vele, hogy másnak rossz érzést okoz a viselkedésével. Nyilván éppen ez a célja. Valószínűleg ő is rosszul érzi magát (van vmilyen lelki gubanca), és úgy próbálja meg csökkenteni a saját feszültségét, hogy másban is feszültséget kelt. Amint vkit megbánthat a környezetében, ő megnyugszik egy kicsit és a feszültséget felváltja benne a (kár)öröm a másik rosszérzése láttán.
2008. febr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

a vonzás törvénye alapján ha megvizsgáljuk a helyzetedet akkor természetesen bevonzod ezeket az embereket..

mivel? a kisugárzásoddal

mi lenne, ha mostantól arra fókuszálnál, hogy csupa jó dolgok történnek veled, és a figyelmedet leveszed arról, hogy még reménye se legyen, hogy ilyen emberekbe botlasz..

már azzal a gondolattal, hogy félsz---bevonzod ezeket az embereket..

mit tegyél? mostantól ne félj!! tedd a dolgodat,és a figyelmet mindig azon legyen amit szeretél !!!

2008. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Realisták vagytok, ez tetszik. Nem én vonzom az ilyet, hanem ezt látom a környezetmben, és sokan panaszkodnak erre pont nálam az ismerősök, hogy ilyen sajna a világ...:(
2008. febr. 15. 20:28
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Nyomorult lelku emberek nyomorult lelkivilagat tamogatja a ha nekem nem jo masnak se legyen az eletvitel. Nagyon fontos a pozitiv gondolkodas! Tudom, hogy nagyon faj nekem is volt egy jo hosszu ideig tarto idoszakom kulonosen a tinedzser evek es a 20-as eveim eleje, mikor onbizalmam a fold alatt volt es minden megjegyzes hu de nagyon fajt...

Sajnos az emberek ( valamiert kulonosen a magyar nemzet) gonoszak. En sem ertem, hogy miert?

S latod? Itt vagyunk mi, azok akik nem erzunk lelki kielegulest attol, hogy megbantunk valakit! Szoval nem remenytelen a dolog igaz?

Ugy 23 eves korom korul kidolgoztam magamnak egy konfliktus kezelest pl. ha vezettem es valaki bunko volt...s ezt diadalittas arccal tudatta is velem. Ideges, beintes helyett kuldtem neki egy puszit...hat olykor nagyon meglepodtek rajta...

Aztan az utcai mosolyt is kifejlesztettem...az emberek visszamosolyognak az esetek nagytobbsegeben. A kedvesseg ugyanis varatlan szamukra es onkentelenul is kedvesseg vagy mosoly a valasz. Vannak itt is kivetelek...de mifele boldogtalan ember lehet az akinek mar egy mosolyra sem telik???? Atlepek rajtuk es tovabb megyek a magam kis pozitivsagaval es derultsegevel. Nem hagyom, hogy a kedvem barki elvegye!

Ne vedd magadra idegenek hulyesegeit. Nem erdemelnek gondolatot sem!

Remelem eljon neked is, ahogy nekem is es ahogy olvastam az elottem szoloknak is eljott az az ido, amikor beket kotottek a vilaggal es nem hajlandoak megadni maguk masok modortalansaganak!

2008. febr. 16. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Egy IT multi cégnek dolgoztunk 2x 12 órában így éjjel is. 2 csapat dolgozott az egyikben szinte lányok a másikban szinte fiuk. Sajonos mindig fix volt kikkel dolgozunk. egy kis egylégteres iroda volt. Volt egy kollégánk aki kimondottan azt élvezte hogyan tud minél jobban lefikázni megszégyeníteni az embereket. mivel a fiuk átlag életkora 24-25 volt így nem volt csoda hogy jót röhögtek még ha ´ök voltak is a lefikázott egyének. a fiuk úgy gy´ültek ez az ember köré mint hiénák a dögszagra. ha találtak valakit(mindegy hogy lány vagy épp a legjobb barát) akkor addig fikázták míg az ki nem készült. Na ez a fiatal emeber arra volt a legbüszkébb, hogy mennyi forumra bejelentkezett és mennyi idö alatt tiltották ki. eléggé kikészült a lány csapat töle. de a legérdekesebb az volt, hogy neki volt egy két olyan joga a munkában ahol segítenie kellett nekünk, ilyenkor abszolut normálisan segít´ökészen segített. még ha mi bénáztunk el valamit akkor is normálisan mondott egy két szót hogy lányok vagyunk, de nem volt bunkó. aztán mikor be kattant neki akkor meg mint egy állat.

nem tudtunk olyan halkan beszélni hogy megne hallják.

azt mondták mások otthon is így beszélt az annyával. azt gondolom itt a nevelés hiány volt, ha annak idején anyuka lekever neki mikor felesel vele, lehet nem lett volna ekkora bunkó a gyereke.

2008. febr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Realisták vagytok, ez tetszik. Nem én vonzom az ilyet, hanem ezt látom a környezetmben, és sokan panaszkodnak erre pont nálam az ismerősök, hogy ilyen sajna a világ...:(

érdekes a hozzászólásod--ezen tudnék mit mondani neked, de nem itt..irj privátba! én irtam a vonzás törvénye hozzászólást!

2008. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
PRÓBÁLJ SAJÁT MAGADRA KONCENTRÁLNI.ÉS AMIKOR ILYEN SZITUVAL TALIZOL GONDOLJ ARRA,HOGY ENNEK A HÜLYÉNEK HE-HE-HE MILYEN SZAR NAPJA VAN DE NEKEM MEG MILYEN SZÉP HISZEN PL:MILYEN SZÉPEN SÜT A NAP VAGY MILYEN FANTASZTIKUS PASIM VAN VAGY HA KIS BABÁM LESZ MILYEN CSODÁLATOS LESZ ÉS MÉG SOROLHATNÁM,HOGY MILYEN SZÉP DOLGOKRA GONDOLHATSZ
2008. febr. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
eza vonzásos cucc tényleg van hiddel
2008. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!