Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziót, pánikbetegséget...

Depressziót, pánikbetegséget pszichiáter nélkül hogyan lehet leküzdeni? Orvosom is mondta nekem felesleges a dilidoki mert csak rosszabul érezném magam miatta

Figyelt kérdés

Mióta édesanyám meghalt azóta vagyok rosszul,kivizsgáltak szervi bajom nincs,háziorvoshoz járok ő írja a gyógyszereket fel,concor-t mert a pulzusom felmegy 120akra.

0,25mg-os xanax-ot napi egy db-ot szedek.Vérnyomásom rendben van de mégis rosszul vagyok,állandóan csak sírnék remeg a kezem,halálfélelmem ájulásérzetem van és gyenge vagyok.Ma az orvos táppénzre akart venni,hogy pihenjek de én nem akartam,megyek dolgozni.Pénteken kell visszamennem hozzá,ha jól leszek ha nem,csak tudnám minek menjek vissza ha jól vagyok,leszek!Csak normális válaszokat kérek nem vagyok bolond csak beteg!


2011. máj. 10. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy, de miért akarnád segítség nélkül leküzdeni ezeket a betegségeket? (Én szorongó-depressziós, pánikos vagyok).
2011. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én is soká szenvedtem ezektől a tünetektől, nekem csak úgy, "ok nélkül" jött elő ez az egész, na jó, az igaz, elég stresszes az életem.

Én is concort szedek, ami nagyon sokat segít, és frontint, de azt csak rendkívül ritkán, mikor nagyon rosszul vagyok, mert nem szeretnék rászokni.

Szerintem pihenj, a pihenés nagyon sokat segíthet, fontos lenne a nyugalom és az, hogy próbáld elterelni a figyelmed a szomorú gondolatokról, akkor is, ha nehéz, majd hozzászoksz.Olvass, nézz vidám filmeket, üldögélj egy csendes parkban, vagy valami hasonló, amiben kedved leled és kikapcsolódsz benne.Pszichiáter csak gyógyszert ír, ha a bajod nem szervi eredetű, akkor nem sokat fog segíteni.Inkább pszichológust ajánlanék, az rászánja az időt a beszélgetésekre és segít elengedni a negatív érzéseket.

2011. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Most látom, hogy dilidoki???? Basszus, nem hiszem el, hogy még mindig ilyen beszűkült gondolkodású emberek vannak, még akkor is, amikor komoly, testi tüneteket is produkáló pszichés bajuk van... Tudod mit, inkább ne is menj pszichiáterhez, küszködj egyedül és magányosan.
2011. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

azért elég nagy felelőtlenség a háziorvostól, hogy lebeszél aszakorvosról ...

ne haragudj, de valóban beteg vagy, eleve nem értem, a táppénzt is miért nem használod ki, és valóban szükséged lenne egy pszichiáterre, mivel szakszerűbben csak ő tud ellátni gyógyszerekkel, ami alatt nem napi 1 Frontint értek, mert az egy kalap semmi, hanem léteznek korszerű antidepresszánsok, és azzal szokták kombinálni a Frontint, na de az csak egy kiegészítés, nem lehet a fő kezelés, higgy nekem!

Szóval én megértelek, hogy idegenkedsz a pszichiátertől, mert megvan ennek az alapja sajnos, de valahogy túl kellen tenned magad rajta, hiszen nem fog változni az állapotod, és figyeld meg, hogy így vársz fél évet, aztán előbb-utóbb úgyis ott kötsz ki, csak már sokkal súlyosabb állapotban.


A másik, hogy édesanyád elvesztése nem tudom mikor történt, de idővel várható a hatalmas lesújtás csökkenése, és átmegy egy hosszabb de nem olyan mély melankólikus állapotba, csak feltehetően nálad nem pár hetes kis Frontin-kúra lenne indokolt, hanem sokkal hosszabb szakorvosi ellátás! Egyébként a pánikbetegségre is előnyösen hat az antidepresszáns, de ha szakorvoshoz kerülsz, ő majd nyilván tudja, mi a helyzet.


Mindenképpen próbálj meg eljutni, mert ennek így nem lesz jó vége, és csak hangsúlyozom, hogy a háziorvosodat meg nem értem egyszerűen. Ha olyan hatalmas félelmeid vannak, akkor menj magán úton pszichiáterhez, és az sokkal többet ér, és talán bátrabban teszed!

2011. máj. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

10:44

ebben az országban sajnos nem tudsz mit tenni a gyöpös "dilidoki-felfogás" ellen ... tudjátok nomrálisabb, kultúrét országokban eleve csak úgy heti program "a semmiért" is pszichológushoz járni, csak hogy meglegyen egy életvezetési tanácsadás, segítség a mindennapokban, na nálunk meg még komoly probléma esetén se akar valaki pszichiáterhez menni, nagyon durva ... nem tudok mást mondani.


Aki meg írta azt, hogy csak akkor ír fel valamit, ha szervi baj van, na annak külön gratulálok, bár jó kérdés ám tudod, mert a depresszió pont nevezhető szervi bajnak, ugyanis egy neurokémiai folyamat játszódik le az agyban, szóval akkor a te szempontodból nézve is indokolt lenne.

2011. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy a pszichiáter által felírt gyógyszerek jobban hatnának mint amit a háziorvos írt fel,a pszichiáter csak egy halom nyugtatót ír fel,és én nem akarok kába zombi lenni,olvastam,hogy a magne b6 nagyon jó hatású és csak vitamin,nem okoz függőséget és a gyógyszereim mellett is szedhető,kipróbálom nem vesztek vele semmit sem,ma már vettem is a gyógyszertárban.Amúgy édesanyám 4hónapja vesztettem el.Nem hiszek a dilidokiban,a háziorvos el akart küldeni de én kértem,hogy ne mert nem akarom nem látom szükségét,csak feszélyezne ez is,hogy oda kell járnom.

jobban hiszek a vitaminokban,sportban mint a sok dilidokis gyógyszernek!

21/N

2011. máj. 10. 11:43
 7/17 anonim ***** válasza:

Fogadd reszvetem!

Szerintem ne hallgass a haziorvosra, es keress meg, vizsgalj meg mindent, ami segitseg lehet szerinted! Vannak, akik mas szemszögböl latjak, es nekünk nem jo megoldast modnanak, a rendelkezesünkre allo infokbol kell kiszürnünk, ami nekünk jo es ami nem.

Ha pszichiater, akkor azt. Tekintettel, hogy nalad ezt konkret eset valtotta ki, szerintem gyorsabban orvosolhato, mint akinel ez születese ota, ki tudja miert igy van.

Szerintem a gyogyszerek a mellekhatasok miatt nem a legjobb megoldasok, inkabb termeszetes szereket reszesitenek elönyben. Viszont pont az egyik mellekhatasa, a hozzaszokas miatt nem lehet egyik naprol a masikra abbahagyni, csak ugy magadtol, ehhez is szaksegitseget kernek!!

Kineziologus? Vagy a lakohelyedhez közel barmilyen termeszetgyogyasz lehet, hogy tudna segiteni.

A Bach viragcseppek es a Moksa (ez dragabb) igy ugyanugy segithet, de a lenyeg, hogy ezt magadnak es magadban kell megoldani, ezek csak hozzasegitenek. ujkorklub.hu a panikbetegsegröl szol, a blogiro is az volt, itt is talalhatsz segitseget.

Ez egy eletszituacio, ami megtanit valamire, amitöl több, erösebb leszel, miutan sikerül megoldanod.

Kitartast es gyogyulast kivanok!

2011. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

En minden követ megmozgatok a dolgaimert, igy a helyedben elmennek pszichiaterhez is, miert ne? Akkor majd meglatod, hogy volt-e ertelme, mert lehet-e elöre itelkezni olyanrol/arrol, akit nem ismersz? Vagy jot tesz egy beszelgetes, vagy nem. Mi a legrosszabb, ami törtenhet? Az, hogy gyogyszereket ir fel? Meghallgatnam, es ha ugy akarod, nem valtod ki, hanem keresel mas segitseget. De jo tapasztalatod is lehet akar...

11.44

2011. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes a háziorvosod, hogy nem akar rábeszélni a pszichiáterre. Sajnos hazugság, hogy azok az antidepresszánsok korszerűek. Az egész pszichiátria korszerűtlen még sajnos, de majd csak fejlődik...


Előttem lévő okostojásnak: A gyógyszerek visszahozzák szerinted az édesanyját??? NEM. Itt pedig ez a kiinduló probléma, és ezen semmilyen kívülről bevitt szer nem fog segíteni soha.

Kérdező, nagyon jól teszed, hogy mész dolgozni. Ha otthon maradnál, még csak jobban belesüppednél az egészbe, és végül már a házból nem tudnál kimenni. Tartani kell magadban az életet!

Menj el egy pszichológushoz, ő 100%-og biztos, hogy tud segíteni neked. Ha sikerül feldolgozni a gyászt, akkor el fognak múlni a tüneteid. Ez egy lassú folyamat, amiben a pszichológus tud segíteni, és ő nem ír fel gyógyszert.


Amúgy őszinte részvétem...:(

2011. máj. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ma 12:43

Igen én is így gondolom a dolgokat ahogy Te is leírtad,megyek dolgozni amíg csak tudok,ha nem érzem magam annyira jól.hogy nem tudom elvégezni a munkám akkor hazajövök és elmegyek pár nap táppénzre,de azért próbálkozok mert már csak az örömet,erőd ad,hogy igen letudtam magam mögött egy napot a melóban!Próbálok erőss lenni de néha eltörik a mécses,remélem idővel tényleg jobb lesz bízzom benne,ezt magamban kell rendezni nem a pszichiáternek a hülye gyógyszereivel!Sokan a gyógyszerekhez menekülnek mert azt hiszik az mindent helyre tesz,megoldja a problémát és emiatt vannak a függőségek.Én 2hónapig naponta szedtem a 0.25 ös xanax-ot napi egyet de már csak szükség esetén szedem ami kb heti 1-2db-ot jelent,inkább szedek vitamint az nem okoz függőséget!

2011. máj. 10. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!