Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lábaltatok ki a depresszi...

Hogy lábaltatok ki a depresszióból? Én is az vagyok, de elég furán. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A pszihológus nem értem hogy tudna ezen segíteni, ezért kérdezem hopgy nektek hogy sikerült, mindig csak ezt a megoldást hallom.

Meg hogy járjak el szórakozni, sportolni, stb.

De ugye nekem vele jár hogy nem szólok másokhoz, így felesleges lenne bárhova elmenni.

Járok koncertekre stb, berúgok, de akkor is ugyanolyan vagyok mint józanon, ülök, nem szivesen beszélgetek, bámulok előre, és utálatot érzek az emberek iránt.


Elég fura a felfogásom, ezért az átlagemberekkel nincs közös témám, ami nekik érdekes, nekem semmitmondó.

Amúgy sem érdekel semmi különösebben..

A szex sem érdekel semennyire sem...azt hiszem ez is a depresszió miatt lehet.(?)

Ha a barátaimmal vagyok akkor sem vagyok használható, egyszerűen nem jut eszembe semmi amit mondhatnék, csak ülök csöndben...úgy érzem túl fáradt vagyok...

stb.. Na most mit csináljak?


2011. máj. 11. 15:33
1 2
 1/14 anonim válasza:
Menj el egy tánciskolába (a salsa talán a legjobb ilyen téren)... Ha kitartóan jársz, minden területen hamarosan nagyon pozitív eredményre számíthatsz.
2011. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De az társas tánc... utálom az embereket, kiközösíteném saját magam ezáltal. Na meg akkor azon fogok izgulni hogy mi lesz ott, meg milyen a közösség, és az csak ront a helyzeten, mert nagyon stresszes is vagyok...
2011. máj. 11. 15:42
 3/14 anonim ***** válasza:

szia!

miért utálod az embereket?!

2011. máj. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért mert annyira gonoszak.
2011. máj. 11. 15:55
 5/14 anonim ***** válasza:
ezt miből tudod? milyen rossz tapasztalataid vannak?
2011. máj. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

A depressziót a pszichiáter állapította meg vagy csak te érzed,h az vagy???

Egyébként a pszichológus elég sokat tud segíteni! Elmondod neki a problémáidat és ő segít olyan megoldást találni rá, ami neked is megfelel, de persze nyitnod kell az emberek felé(ebben a gyógyszeres kezelés segíthet)...majd szépen lassan:) SOk sikert! Jobbulást!

2011. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

A táncos közösségek nagyon barátságosak. El sem hinnéd milyen jó egy ilyen tárasaság és van közös téma a tánc, amivel bárkihez szólhatsz. Nem fognak hülyének nézni, a legtöbben nagyon segítőkészek.


Az emberek egyébiránt alapvetően nem gonoszak, és bár tény, hogy mindenkiben van kisebb-nagyobb adag rossz, ott van a jó oldal is és erre kell koncentrálni. Biztos abban is, hogy te sem vagy tökéletesen jó, de ezzel nincs semmi baj, a világ így kerek. A hibáinkkal, az esendőségeinkkel együtt is létezünk, élünk. Nem kell ezért még külön büntetni is magunkat arra a pár évtizedre amit itt a Földön eltöltünk. Baromi rövid az idő, nem kéne elpazarolnod holmi depresszióba burkolózással...

Képzeld csak el azt az embert, aki teljesen lebénulva ül egy tolószékben és csöveken keresztül etetik. Mit mondjon az az ember? És van aki így is él...

Örülj neki, hogy egészséges vagy és élvezd az élet szabadságát amíg tudod...

2011. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Az utolsó hozzászólónak szeretném üzenni, hogy a depresszió is betegség és nem egy negatív kedélyállapot, amivel elfecséreli az ember az életét. Hidd el, nekünk sem jó, mert szenvedünk tőle!!! Nem mi okoztuk saját magunknak!!! Engem is sokan hibáztatnak a környezetemben, pedig erről egyáltalán nem tehetek. Könnyű annak, aki egészséges és nem lát bele! Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, nem vagyunk egyformák!!!
2011. máj. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kedvesek vagytok...:)

Csak zavar hogy hallom hogy mindíg kibeszélnek, pl osztálytársaim , és ha tudom hogy mit gondolnak rólam, akkor úgy nehéz nyitni..

De nem csak most vagyok így, (18 vagyok)hanem egész eddigi életemben...

De mégis csak most jött ki ez így rajtam... de sajna nem lehem örömömet az emberekben már.

Mindíg olyan unott vagyok..Szerintem mondjuk azért mert sehogy sem jön össze egy párkapcsolat, mert azt gondolom hogy nem is fog.Azt gondolom hogy én túl égő vagyok bárkinek hogy összejöjjön velem,( vagyis aki nekem tetzsik) mert hát ez rögzült belém...Vagy ha nem most tart annak, akkor késöbb fog annak tartani.

2011. máj. 11. 17:04
 10/14 A kérdező kommentje:
amúgy nem állapitotta meg pszichológus csak mindenki mondja meg énis érzem.
2011. máj. 11. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!