Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hívják azt a betegséget...

Hogy hívják azt a betegséget mikor úgy érzem, hogy figyelnek, és félelemérzetem van?

Figyelt kérdés
Nem mindig van, de néha rámjön, és akkor odaképzelek a hátam mögé (vagy az ajtó elé, ilyen helyekre) egy embert akitől félek, és ez rossz mert pl. fürdés közben nem merem letusolni a hajam mert ugye akkor rámegy a hab és nem látom, hogy figyelnek e az ajtó ablakán. :( Ha nem ez van akkor csak egyszerűen attól félek, hogy figyelnek, pl. az ablakon keresztül a szobában. (Nem mindig társul félelemérzet hozzá)
2009. márc. 12. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
üldözési mániának
2009. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

paranoid pszichózis, de az már egy elég durva változat. Családtagom abban szenved, teljesen belerokkant.

Hidd el, ez még nem a durvábbik eset, egyszerűen mostanában ideges vagy és kicsit bizonytalan. Néha én is úgy érzem, hogy figyelnek, midnenkivel van ez így. Amíg nem folyamatosan rettegsz tőle és nincsenek tévképzeteid, addig nincs is okod az aggodalomra.

2009. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Paranoia. Én sokszor azt hiszem, hogy valaki meg akar ölni. Figyel az ablakból/követ, és csak az alkalmas pillanatot várja. Ez néha pánikrohamot szül. Utána tudom, hogy hülyeség, de akkor annyira valószínűnek tűnik... Máskor persze megint elkövetem ezt a hibát, pedig tulajdonképpen tudom, hogy baromság.

Szerintem menj pszichológushoz, nehogy elfajuljon. Veszteni nem veszíthetsz vele semmit.

2009. márc. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha már ilyen súlyos, pánikrohamos, mint a hozzászólónál, akkor ide pszichiáter kell.

Viszont ha tényleg rejtett érzelmek lappanganak a háttérben, és ezért van paranoiád, akkor egy nem kókler pszichológus is rendbe hozhat.

2009. márc. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg nézd meg, van e ott valaki. Következetesen, minden alkalommal ellenőrizd. Nyilván senki sem lesz ott de azért hordj magaddal egy kiskést például, hogy bátrabban merj cselekdni ha kell. Követ, üldöz valaki? Állj meg, várd be az illetőt, azt kiderül. Ennyi.
2009. márc. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

üldöési mánia, illetve paranoia.

minden esetben pszichés kiváltó oka van. ez egyénenként változó, van, akinek a feszültség, stressz, fáradtság nyilvánul meg így, de gyakori a bűntudat ilyen formában történő megnyilvánulása is. valószínúleg csak akkor tudod leküzdeni, ha szembenézel vele. javaslom az orvosi segítséget, lehet, hogy komolyabb, és akkor gyógyszeres kezelésre szorulsz.

2009. márc. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

23:48

betegség is lehet az előzménye, nem feltétlenül lelki okai vannak...

2009. márc. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nagyon jók voltatok, kulonosen a 23:19 ! koszi jót rohogtem!



viccen kívul a kedves kérdezo is megpróbálhatná így venni a dolgokat, kinevetni a saját paranoiáját és már nyert ugye lenne

2009. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Üldözési mánia, paranoia. Nekem is voltak ilyen érzéseim, "látomásaim", beképzeltem mindenkiről, hogy meg akar ölni. Ez elmúlt, de néha még visszajön. Ha egyedül nem tudsz megküzdeni vele, fordulj szakemberhez. Egy fontos kérdés: használsz kábítószereket? (bármilyet)
2009. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is volt ien.. úgy éreztem h szinte minden kis rés mögül figyelnek.. nagyon durva volt.. de monstanában már nem nagyon érzem, csak nagyon ritkán.
2009. márc. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!