Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok túl agresszív?

Miért vagyok túl agresszív?

Figyelt kérdés

Hali!van egy elég lényeges gondom ami az én koromba rohadtul nem előnyős és eléggé megszívhatom

annyi a baj ,hogy amikor valaki rosszat szól nekem legyen az akármilyen piti pl:b@zdmeg vagy rohadj meg vagy anyád vagy apád én túlreagálom minden iet és leállok verekedni egy ilyen miatt?Milyen mentális oka van ennek az előnytelen primitív viselkedésemnek?előre is kössz a választ


2009. márc. 12. 23:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Az az oka, hogy félsz. Aki élvezi az agresszivitását, az nem kérdezget ilyesmit. Menj le boxolni vagy thayboxra ott rendesen elvernek, lehet agresszívkedni, kultúrált körölmények között.
2009. márc. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Először is: gondolom, nagyon fiatal vagy (tizenéves?)

Másrészt: az akaratodat - azt hiszed - így tudod érvényesíteni, így szerzel tiszteletet.

Harmadrészt: kevés pozitív visszajelzést kapsz, amiben meg tudnál kapaszkodni.

Negyedrészt: szeretethiányod van, úgy érzed, nem fogad el senki olyannak, amilyen vagy.

Ötödrészt: nem szereted önmagadat, ezért azt gondolod, nem lehetsz mások számára sem szeretetre méltó. Amit csinálsz, azt egy védekező mechanizmus. Legjobb védekezés a támadás. Feltételezed, hogy bántani akarnak (tettleg vagy verbálisan), és nehogy más a másik győzzön. :-)

Egyébként nem kell mindig győzni valakinek :-)

Ennyiből ezt tudtam leszűrni.

Pussz...:)

2009. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulnod visszafogni magad. Szerintem is hasznodra válna valamilyen sport. Azt nem írtad, hogy milyen a családi környezeted meg a baráti környezeted, de én feltételezem, hogy nagyrészt ez játszik szerepet az agressziód "kialakulásában". (ha nem, akkor elnézést kérek a gondolatért) Sajna ezen nem lehet változtatni, de az egy nagyon jó pont, hogy felismered a bajt. A sport mindenképpen hatásos, és még ha nagyon nehéz is, de az is, ha 10-ig számolsz, mielőbb ütsz.
2009. márc. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Az első Válaszra annyit fűznék ,hogy Ju-jusitsuzom elvenri nem tudtak mert akkor is felálltam mikor már ütni se tudtam.második válaszban

1.16 vagyok

2.Nem akarok tiszetlet szerezni mert nem érdekel h tisztelnek vagy sem.

3.ez nem az én hibám

4.ez így is van.

5.ha valaki szereti magát azt nem egoizmusnak hívják?:S

Csak azért lenne nekem fontos leszokni erről a viselkedésről mert rendőrnek tanulok és apám mondta ,hogy a pszihés vizsgálaton nem veszenek fel vadálatokat és meg ezért a barbárságomért nem akarom fel adni az álmomat:S

2009. márc. 12. 23:31
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

A lelki okait önmagadnak kell megoldanod.

Az biztos, hogy ha eddig ittál cukros italokat, ettél nagy mennyiségű édességet, esetleg energiaitalokat, azokról azonnal szokj le.

Másrészt ezt még bőőőőven kinőheted, hisz a hormonjai minden fiúnak tombolnak a te korosztályodban. Ha hiszed, ha nem, még a lányok is képesek teljesen bedilizni a hormonjaiktól: van aki agresszívabbá válik, vagy nagyon törődni kezdenek egymással, ok nélkül elsírják magukat.

Ha felismerted a problémát, akkor rájössz később, hogy ez nem is probléma. Az önuralmon kéne kicsit csiszolni. Én is nagyon ideges tudok lenni, és lány létemre erős vagyok, nem hinném, hogy akármelyik fiú felvenné ellenem azt a bizonyos kesztyűt (karatéztam, de nem ebből kifolyólag van tapasztalatom). DE! Valami felidegesít, megteszem a világnak azt a szívességet, hogy max. elújságolom valakinek és máris kevésbé idegesít a dolog. És akkor nem kötök bele ok nélkül egy másik személybe, aki ok nélkül majd beleköt a harmadikba stb stb.

Ha nálad van az erkölcsi fölény, akkor egy idő után magasról tojsz rá, hogy ezek a kis senkik mit ugrálnak és mit mondanak neked:))

2009. márc. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
max. elújságolom valakinek és máris kevésbé idegesít a dolog<--- ezt pletykázásnak hívják és ahhoz kéne valaki akinek elmodnhatom
2009. márc. 12. 23:47
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló vagyok.

1.16 vagyok (Na ugye??)

2.Nem akarok tiszetlet szerezni mert nem érdekel h tisztelnek vagy sem. (Mindenkit érdekel, pláne, ha rendőrnek készülsz. Ne vezesd félre saját magadat, semmi értelme.)

3.ez nem az én hibám (senki nem is mondta :))

4.ez így is van. (ugye, ugye???:))) Az én szememben már az is szeretetreméltó tulajdonság, hogy ezeket leírtad, tehát szembe tudsz nézni a problémáiddal!

5.ha valaki szereti magát azt nem egoizmusnak hívják?:S (NEM!! Egészséges önbizalomnak hívják!)

Csak azért lenne nekem fontos leszokni erről a viselkedésről mert rendőrnek tanulok és apám mondta ,hogy a pszihés vizsgálaton nem veszenek fel vadálatokat és meg ezért a barbárságomért nem akarom fel adni az álmomat:S


LE FOGSZ RÓLA SZOKNI! NINCS VELED SEMMI BAJ, ÁTESÜNK EZEN VALAMENNYIEN. ÉN LÁNY VAGYOK, ÉS MÉGIS....:)) Csak figyelj oda magadra. És a legtöbb helyzeted lehet kontrollálni, ha nem is megy elsőre "önmagad legyőzése", jó lesz az, majd meglátod!!


Ja, és senki nem várja el egy 16 éves fiútól, hogy tökéletes legyen. Különben is: az optimálisra, és nem a tökéletesre kell törekedni. Szerintem menni fog:))

2009. márc. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan írhatsz (privit is), ha úgy érzed, hogy tudok segíteni. Sajnálom, hogy apukád így reagál a dolgaidra, nagyon úgy tűnik, egyedül kell megoldanod a gondjaidat. Nem baj, annál keményebb leszel! És ne idegeskedj :))
2009. márc. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy "mindenkit" érdekel, arra írtam: mindenkit érdekel és mindenkinek jól esik, ha tisztelik, aki tagadja, hazudik. Ez normális, egészséges dolog.
2009. márc. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
nem zaklatlak privátba tuti ,hogy így is van elég gondod.
2009. márc. 13. 00:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!