Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalatok a Sertralin...

Tapasztalatok a Sertralin Sandoz hangulatjavítóról? Gyengébb, mint a Cymbalta?

Figyelt kérdés
Sztem nem vagyok pánikbeteg. Inkább olyan "Doktor úr, én mindenen olyan hamar felidegesítem magam. De hát miért? MIT MIÉRT???" hangulatom van. Okom van rá, megyek majd hétfőn pszichoterápiára, csak tényleg az a helyzet, hogy nyakra-f*szra mindenkinek dilibogyót írnak ki anélkül, hogy ismernék a hátteret. Vm mindenképpen kell, mert a 3x1 mg Rivotril önmagában már nem elég.
2011. máj. 18. 21:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem gyengébb,és nem is erősebb. Másra adják mind a kettőt. És nem nyakra főre,hanem arra, amit elmondasz az orvosnak. Ugyanis a pszichiátriai tünet nem látszik annyira, mint a vérző nyak. A doki csak arra tud hagyatkozni, amit elmondasz neki. Amit kihagysz, mert szégyenled, az a gyógyszeredből is kimarad. Ugye eddig tudsz követni? Akkor így állj a dolgokhoz, ha gyógyulni akarsz. Ha nem, akkor halandzsázz tovább...
2011. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon bejött, az egyetlen, amitől nem voltak mellékhatásaim (szájszárazságot kivéve). A Cymbaltát nem ismerem.
2011. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

22:43 kissé fanyar stílusod nem tántorít el, mert tudod, miről beszélsz, köszönöm a válaszodat! Mindent elmondtam a dokinak, megyek is majd hozzá pszichoterápiára beszélgetni. Esetleg meg tudnád mondani, mert nekem a betegtájékoztatóból nem derül ki, hogy mire adják a Cymbaltát és mire ezt a gyógyszert? A doki felvetette, hogy adja-e ismét a Cymbaltát, de mivel egy idő után már nem használt úgy, mint eleinte, inkább újat kértem.

Előre is köszi a válaszodat!

2011. máj. 19. 11:30
 4/15 A kérdező kommentje:
09:00 köszi a válaszod! Mire számítsak? Kevésbé leszek ideges vagy a föld fölött fogok repkedni (a Cymbaltától volt egy ilyen időszakom). Dolgozni, mármint koncentrálni tudsz mellette?
2011. máj. 19. 11:32
 5/15 A kérdező kommentje:
22:43 Úgy értettem, hogy nyakra-f*szra írják ki ezeket a "gyógyszereket", hogy részletesen nem ismerik a helyzetet. Én anno pasi ügy miatt borultam ki, kaptam valami sz*rt, ezzel le is volt tudva. Nem mondhattam mást, mert így volt. Azóta eltelt 5,5 év, és olvasgattam... Mára már tudom, hogy ahogyan dr. Freud is megmondta, minden a gyerekkorban gyökeredzik. Elolvastam Susan Forward könyvét, a Mérgező szülőket - és visszaigazolt. Tök egyedül rájöttem arra, hogy ha vk folyamatosan rossz döntéseket hoz, azért ott nem az egyénben van a hiba. Úgy értem, mindannyian egy otthonról hozott modell, egy alap szerint cselekszünk. Mivel anyám úgy nevelt, hogy kidobott pénz, és erre ennyit, ezért én is baromságnak tartottam. Lehet, hogy az első alkalom meg is erősít majd ebben, nem tudom. Azt tudom, hogy elveszett az életemből x év, amit senki sem tud visszaadni, és ha kell, akkor igenis áldozni fogok egy pszichoterapeutára, mert ha rendbe rak 1-2-3 év alatt, akkor azért marad még pár jó évem. Mindig szánalmasnak tartottam, hogy valaki fizet azért, hogy meghallgassák. Csakhogy ezekkel a dolgokkal egy barát nem tud mit kezdeni, mert nem ért hozzá. Én is hiába olvastam el a könyvet - egyedül nem megy!
2011. máj. 19. 11:40
 6/15 anonim válasza:
nekem nagyon nem jött be, váltanom kellett 4 hét után. paroxatot kezdtem el, attól sokkal jobban lettem, a sertralintól meg csak szenvedtem. sok a mellékhatása.
2011. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
13:08 azért tudtál dolgozni mellette? Félek, ha táppénzen lennék, míg vmt sikerül beállítani, kirúgnának.
2011. máj. 19. 19:22
 8/15 anonim ***** válasza:

Inkább olyan felpörgött, teszek - veszek állapotba fogsz kerülni az elején, aztán ez normalizálódik, és simán csak jobb lesz a hangulatod. Én még nem dolgozom, de tanulni tudtam mellette!

Egyébként ebből is látszik, hogy mennyire különbözünk mi, emberek, hogy van akinél minden mellékhatása kijött, van akinél meg semmi.:)

2011. máj. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

23:19 köszi a válaszodat!

Szerintem az a borzasztó, hogy a népesség fele ilyen sz*rokon él. Én egyszer abbahagytam, de be kell látnom, hogy nélküle nem megy. Meg kell egy pszichoterapeuta, mert egyedül nem tudom megoldani, meg barátokkal se.

Egyébként a Cymbaltától én is olyan felpörgött lettem, hogy lemázoltam az ablakkereteket, szépítgettem, felújítgattam a lakást. Viszont agyilag... totál leépített. Az elvonási tünetek meg... horror volt! Be kell látnom, valami dilibogyóra szükségem van. Sajnos.

2011. máj. 19. 23:27
 10/15 anonim ***** válasza:

"Az aggódás kognitív tünet, mely gyakran rejtve marad a vizsgáló orvos előtt, ha nem tudja, mire kérdezzen rá. A betegek gyakran szégyenlik aggódásukat és az azzal járó ingerlékenységet; e két tünet gyakran sodorja őket konfliktusba - akaratuk ellenére - pont azokkal, akik miatt a legjobban aggódnak."


Kedves kérdező!

Ha az orvos valamiért ( mert ő a szakember) nem látja rendesen a kórképet, vagy az előző gyógyszer nem volt megfelelő valami miatt, ráadásul még gyomorpanaszokat is okozott, akkor írják fel ezt a Cymbaltát. Azért, ha belegondolsz, az orvos tkp. lutrizik, amikor az 50000 szer közül választ neked egyet, kettőt. Mert mindíg fennáll az a lehetőség, hogy a beteg nem mond igazat, sőt szándékosan kicsinyíti a betegségét. A Rivotrilt ki írta fel neked? Vagy találtad?

2011. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!