Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szedjem össze magam...

Hogyan szedjem össze magam villámgyorsan?

Figyelt kérdés

Nagyon kivagyok lelkileg (sok minden miatt), vagy örjöngök a dühtől, vagy bőgök a szomorúságtól. Megbeszélni se tudom senkivel, de már annyira ki vagyok készülve, hogy fizikailag is rosszul vagyok, olyan vagyok, mint egy zombi.


Csakhogy 3 héten belül államvizsgázom, és nem tudok így a tanulásra koncentrálni, nagyon gyorsan össze kell szednem magam. Tud valaki valamilyen nyugtató szert, teát, praktikát, akármit, amit gyorsan be tudok szerezni és viszonylag olcsó? Citromfű teát próbáltam, de annyira nem vált be.


2011. máj. 20. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Őszinte leszek és biztos, hogy nem ezt a választ várod, de én nem hiszek ezekben a csodaszerekben csakis az elme hatalmában. Azaz neked magadnak kell megerősödnöd lelkileg annyira, hogy tudd irányítani ezeket a kilengéseket.

Ez nagyon nehéz dolog de szerintem csak és kizárólag így működik. A pszichiáter, pszichológus, csodaszerek, akármik csak humbug és a gyenge ember rászedése.

Voltam már olyan nehéz helyzetben is az életben, hogy öngyilkos akartam lenni, szerencsére nem sikerült, de most már én irányítom a saját életem és csak saját magamnak köszönhetem ezt. Nem állítom, hogy nincsenek nehézségeim de nem lehet mindig valaki mástól vagy valami mástól várni a megoldást, szembe kell nézni a legnagyobb gonddal is vagy megoldani, ha meg nem lehet megoldani akkor felesleges őrlődni rajta és saját magát tönkre tenni az embernek. Asszem erre is igaz az az angol mondás, hogy "Take it or leave it" vagy megfogom, vagy elengedem.

2011. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Én azt javaslom járj el valamit sportolni, mert az leköti az energiákat, és nem koncentrálsz annyira a negatív dolgokra, ezen kívül érdemes magnéziumot, illetve valami jófajta (akár homeo) multivitamint szedni, ami emellett viszont a tanuláshoz energiát ad, és nyugtat. Ha van lehetőséged, és kádad, akkor egy forró fürdő csodákra képes esténként.
2011. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom, és igazad is van. Szándékomban áll szembe nézni a problémáimmal, és amit lehet, megoldani, de ez nem egy-két napos folyamat lesz és a vizsga mindjárt itt van. Legalább még vizsgáig ki kéne bírnom, csak annyira összeszedni magam, hogy tanulni tudjak.
2011. máj. 20. 11:31
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek amúgy!
2011. máj. 20. 11:31
 5/15 anonim válasza:
100%
Azért az első hozzászólásban is van igazság, sőt nem is kevés, de szerintem túlzás azt állítani, hogy te mindent meg tudsz oldani egyedül, mert persze vagy megfogod vagy elengeded, de azért egy államvizsgával nem így megy a dolog. Természetesen amiket írtam, az csak segítőeszköz, a döntésnek az események hátrahagyására, és az akaratnak, kitartásnak benned kell meglenni, ez szomorú tény, de nincs mindenkinek akkora mentális önuralma, főleg nehéz helyzetekben, hogy ez magától menjen. Sok sikert!
2011. máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó: este a forró fürdő (ettől ellazulsz és jókat alszol)

reggel egy adag futás, utána (frissítő) zuhany, reggeli, és tanulás!!!!

Ebéd után egy jó (fej-szellőztető) séta, d.u. szintén tanulás!

A magnézium jó az izmokra, és a szellemi frisseség fenntartására!!!


Másrészt: amit az első válaszoló írt!!!

Persze, hogy nem könnyű, ezt ő sem mondta, de az EGYETLEN KIÚT!!

Ne engedd, hogy a gondolataid az elmúlt időszak problémáin járjanak. Ami volt, azt már megváltoztatni nem tudod, azon gondolkodj (ha a tanulás mellett marad időd), hogy azt ami VAN, hogyan tudod megváltoztatni. Azon múlik a jövőd, hogy mit teszel ma: tanulsz és esélyt adsz magadnak ezáltal egy boldogabb, szebb jövőnek, vagy a múlton rágódsz = a múltban élsz. De akkor nem lesz jövőd!

2011. máj. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Valóban a sport és a mentális átállás is segít. A Titokról már hallottál?

http://www.youtube.com/watch?v=AfLg5_wdaB8&feature=youtube_g..

(hogy Én mennyit kerestem a filmet?! ) nézd meg, szerintem segíteni fog :) az államvizsgához pedig sok sikert!!

2011. máj. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi!


Persze, én egyetértek azzal, amit az első válaszoló írt, ezt is szeretném tenni, csak tudom, hogy sokáig fog tartani és nem lesz egyszerű. Tudom, hogy csak én oldhatom meg ezeket a problémákat, de szeretnék előtte levizsgázni. Megpróbálom, amiket írtatok, hogy ideiglenesen jobban legyek, és tudjak tanulni, utána jöhet ez is. :)

2011. máj. 20. 11:58
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, ismerem a titkot is, csak most nehéz erre figyelni. :)
2011. máj. 20. 11:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

11,47-es vagyok!

A titok az, hogy MINDIG CSAK ARRA AZ EGY PERCRE KONCENTRÁLJ, AMIBEN ÉPPEN VAGY! AZ ITT ÉS MOST! Az a lényeg, hogy MOST mit teszel, MOST mit cselekszel!


Persze a Titok c. könyv és a benne rejlő tanítás nagyon jó, de szerintem azt nem tudod úgy megcsinálni, hogy majd, ha lesz rá időm. AZ IDŐ ITT VAN! Ebben a percben!


Hidd el, én is úgy rángattam ki annakidején magamat egy nehéz időszakból, hogy elkezdtem "rákényszeríteni" magamat és az agyamat, hogy ne a múlton rágódjak, hanem arra figyeljek, amit éppen csinálnom kell. És ahogy írod, neked van éppen elég tennivalód. Náladnál nagyobb gondban vannak azok, akiknek nincs munkájuk, nincs lehetőségük elfoglalni magukat valami értelmes, életüket előrevivő dologgal.


Örülj annak, hogy neked van mivel elfoglalnod magad, és ez adjon erőt, ez adjon hitet, a többi is jönni fog magától. De el kell kezdened! Itt és most!

2011. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!