Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek! Volt olyan...

Pánikbetegek! Volt olyan észrevételetek, hogy a betegség óta romlott a kondíciótok, állóképességetek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokról, megoldásokról kérném, hogy írjatok.
2011. máj. 24. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Persze! Nem is csoda, hiszen alig léptem ki a házból, nem mozogtam, nem tortnáztattam az agyam sem, éreztem, hogy sem fizikailag, sem szellemileg nem voltam olyan jó passzban, mint előtte.

A megoldás leginkább az, hogy nagyon meg kell akarni gyógyulni és mindent meg kell tenni a gyógyulás érdekében. Ha meggyógyultál, utána pedig újra formába lehet hozni magad.

2011. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A betegség-függetlenül attól, hogy mentális vagy fizikai-,mindig lecsökkenti az ember aktivitását. Én pánikbeteg vagyok kb 4 éve és 36 éves. Azt vettem észre, hogy nagyon rossz a memóriám, ill. egyre romlik. Fizikailag meg meghíztam, tehát nem jó a kondícióm, de a gyógyszereket szednem kell:(
2011. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel nem vagyok egyedül...Én 2008-ban lettem pánikbeteg , azóta voltak jobb és rosszabb időszakok.Néha hónapokig alig mozdultam ki valamerre,holott azelőtt szerettem "csavarogni",fáradhatatlanul ,a fizikai igénybevétel nem jelentett problémát, pedig akkor sem sportoltam.De a betegség óta rohamosan romlott a helyzet.Hamar kifáradok,nehezemre esik a mozgás, kicsit híztam is, bár ez nem nagy súlyfelesleg, de kissé ijesztő, mert ez előtt inkább fogyásra voltam hajlamos.Én nem szedek nyugtatókat.Szoktam néha tornázgatni itthon, de utána másnap úgy érzem magam, mint akit agyonvertek.Nagyon idegesít már ez az állapot,nem voltam én ilyen :(
2011. máj. 24. 10:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy nem kell gyógyszert szedned. Én sem nyugtatót, hanem antidepresszánst szedek, nem ugyanaz. Te még sokat tehetsz magadért, próbáld meg.
2011. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Kedves Kérdezők és Válaszolók!

A gyógyszerektől nem lehet meggyógyulni, maximum a tüneteket lehet csökkenteni vagy elfedni!! Szívből ajánlom, hogy próbáljátok ki az autogén tréninget, nagyon hatékony a pánik kezelésére. Leírás itt:

[link]

2011. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Elvileg kéne szednem gyógyszert napi 1 frontint, de tudom, hogy rálehet szokni és vannak lehetnek mellékhatásai, ezért csak akkor veszek be , ha tényleg nagyon rossz passzban vagyok, de ilyen szerencsére már nagyon ritkán van.Inkább citromfűteával nyugtatom magam.De a fóbiámtól nem tudok szabadulni, úgyhogy hiába vagyok jól, akkor sem merek még elindulni egyedül , pedig nagyon érzem a hiányát a rendszeres sétáknak.

Az autogén tréninget ismerem,elég gyakran csinálom a relaxációs gyakorlatot, valóban nagyon jó .Nyugtat, pihentet, segít elaludni, ad egy kis energiát.Nagyon hasznos dolog.

2011. máj. 24. 16:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Jóakaratú ember, aki a linket írta, bizonyára hasznos az autogén tréning. De köztudott, hogy ez /nem kevés / pénzbe kerül. Sajnos ezt nem tudom finanszírozni.Nekem olcsóbb a gyógyszer, még ha nem is oldja meg a problémát:(
2011. máj. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem muszáj szakembertől tanulni az autogén tréninget.Bárki megtanulhatja egyedül is és így nem kerül semmibe.Maga a gyakorlat egyszerű és az is elég lehet, ha naponta csak pár percet szánunk rá, a rendszeresség a fontosabb.
2011. máj. 25. 06:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor szeretném megtanulni, mit tegyek?
2011. máj. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Küldök egy linket, ebben a relaxáció(autogén tréning)technikáját is elolvashatod.Így már Te is fogod tudni gyakorolni.



[link]

2011. máj. 25. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!