Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns hosszú...

Az antidepresszáns hosszú távú szedése milyen következményekkel járhat? Lehetséges, hogy valamely belső szervre, vagy az agyra hatással lehet? Most én itt negatív hatásokra lennék kíváncsi, hogy van-e ilyen.

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:

A hatásvesztésen kívül néha szorongás szokott felerősödni pár év után, ekkor gyógyszert kell váltani, ha még kell.

Amúgy semmi hosszú távú mellékhatásra nem kell számítani.

2011. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Én is szedtem, majdnem egy évig, nyugtatóval párosítva:/ olyan napjaim voltak, mint egy molylepkének kb. reggel felkeltem hulla fáradtan, este alig vártam h lefeküdjek, minden pillanaton úgy kellett magam átlökdösni, nagyon nehéz volt. majd mikor abbahagytam a gyógyszert, az maga volt a kín. mint a drogos, akitől elveszik a szerét. azt gondoltam megőrülök, vagy öngyilkos leszek. de szerencsére a gyerekem képe lebegett előttem, így le tudtam róla jönni. akkor megfogadtam, soha többé nyugtató, v antidepresszáns! ezt mind a gyógyszeripar teszi velünk, semmi más. ajánlom figyelmedbe Szendi Gábor Pánik című könyvét, nagyon tanulságos!
2011. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Közvetlenül, szóval fizikailag nem. Csak mentálisan, az viszont kihathat a testre is (kevesebb mozgás, rosszabb életvitel, stb).
2011. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom, hogy ha tényleg szükséges, hát szedni kell. és ha van rá mód, pszichoterápiával kiegészíteni, hogy ne csak tünetileg kezeljük a problémát. a depresszió, szorongás stb. is egészségkárosító, erről tengernyi szakirodalmat találsz.
2011. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: rossz a a kérdés. Nem ugyanazt az antidepresszánst kell szedned hosszú időn keresztül. Ugyanis ha nem, vagy rosszul hat, akkor már 3 hónap után lecseréli az orvos. A hatásos antidepresszánst meg nem kell hosszú távon szedni. Itt egy-három év nem számít hosszú távnak. Hogy káros e, azt nem tudom. Én matematikát tanítok a mai napig, de nem érzem semmilyen káros hatását. Lehet, ha atomenergiát oktatnék akkor éreznék, de így nem tudom. Ja a nyugtatóját is( rivotril) szedtem ugyanennyi ideig. Az sem okozott rászokást.
2011. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Már vártam, mikor írja be valaki a Szendi Gábor könyvét. Gondolom, a kérdés is a reklám miatt lett feltéve. A Szendi egy nagy ökör, egy kirúgott pszichiáter. Úgy látszik, nem fogy a könyve, hogy itt kelleti magát.
2011. máj. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A mai modern szereknek nagyon kevés mellékhatása van. Ha meg van is akkor gyógyszerváltással kiküszöbölhető. És lehet hogy pár évig szedni kell de egy jó pszichiáter nem hagy rajta ha már úgy látja hogy nincsen szükség rá.


Azért kell pl depresszió esetén relatíve sokáig szedni a gyógyulás után , hogy ne legyen visszaesés.


Szendi Gáborról meg no comment...

2011. máj. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!