Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok hihetetlenül...

Miért vagyok hihetetlenül agresszív és gonosz? Szociopata vagyok? Vagy csak a depresszió melléktünete?

Figyelt kérdés
Nos, az agresszivitásom és a gonoszságom csak ritkán nyilvánul meg nyilvánosan, akkor amikor feldühítenek valami butasággal, akkor nem tudom magam viszafogni. Amúgy mindenkivel normális vagyok. De legbelül, hihetetlen düh, és gonoszság van bennem. Ezt általában sporttal, művészetekkel vezetem le, de teljesen sose tudom. Mindig bennem van az utálat, az emberek és a világ iránt. A kapcsolataim felszínesek senkit sem kedvelek kifejezetten (pár kivétel van), bár engem kedvelnek. Miért lehet ez? Ilyen vagyok? Ha próbálok optimistán élni, meglátni a világ szép oldalait nekem az nem megy. Olyan mintha magamra akarnám erőltetni, és nem is érzem magam olyankor jól. Nekem nem tetszik ez a szeretet béke szarság, mert nem ezt látom. Viszont ha szabadjára engedem a bennem tomboló káoszt, akkor érzem igazán, hogy én ÉN vagyok. És ilyenkor az amúgy elég súlyos depresszióm is elmúlik, mert nagyon feldobódok. De ez nem tart sokáig, mert elkezdek gondolkozni, hogy ez mégsem jó, talán mégis békésnek kéne lennem. A zene hihetetlen hatással van rám, nem tudom más emberre is így van e, de amilyen zenéket kedvelek, egy perc alatt meg tudják változtatni a hangulatom. Pl.ha békés indie pop zenekarokat hallgatok, akkor hihetetlen nyugodtá, és szeretetteljessé válok, ha viszont valami post punk zúzást, akkor akár rombolok is a szobámban, vagy hátul az udvaron.
2011. máj. 26. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Depresszió melléktünete lehet esetleg,nem tudom, nem vagyok pszichológus, de arra tippelek, hogy régi sérelmek miatt lehet ez a probléma és nem pedig amiatt, mert eredendően gonosz lennél.Valami feldolgozatlan sérelem, félelem okozhatja ezeket nálad.De erre komolyabb tanácsot, megoldást csak szakember tudna, ő meg tudná találni az igazi kiváltó okot és akkor rendbe jönnél.Mindenképpen ezt javaslom, mert ha a benned tomboló düh esetleg mégis kitör, abból nagy baj lehet.Kérj segítséget, amig nem késő.
2011. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

keress fel egy jó orvost, mielőtt szétszaggatod magad, vagy valaki , valami mást, aki, ami a kezedközé kerül.

talán még nincs késő....

2011. máj. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Írnál nekem egy emailt? Szívesen váltanék veled egy-két mailt. Nem hiszem hogy szociopata lennél, de van bennünk pár közös dolog, bár én alapból inkább nyugodt vagyok. Szóval írhatnál kicsit bővebben is erről a dologról, csak nem itt szeretnék róla beszélgetni, ha nem baj. :) (Persze nem muszáj, ha nem akarsz akkor ne írj.)
2011. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
írtam
2011. máj. 26. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszi beleolvastam, majd kicsit később tudok válaszolni.
2011. máj. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szociopata és a pszichopata ugyanazt jelenti a legtöbb agyturkász szerint. Szóval ha szociopata vagy, akkor értsd úgy, hogy pszichopata vagy. Ami szerintem nem valószínű. A szociopátia, vagy pszichopátia azt jelenti, hogy az egyén empatikusan alulfejlett, az empátiája egy 3 éves gyerek szintjén reked és innét nem fejlődik tovább. Ezért önző, és képes kis dolgokért is, mint egy gombóc fagyi, akár megölni valakit. Persze ennek a betegségnk is van súlyossági foka. Vannak olyan pszichopaták akik megtanultak beilleszkedni a társadalomba és valszeg sosem derül ki róluk, hogy betegek. De egy biztos, ha már feltetted ezt a kérdést, nem vagy az. Milyen idős vagy? Talán csak a hormonjaid szórakoznak veled, ahogy mindenkivel kamaszkorban. Egyébként a zene pl rám is rettentő nagy hatással van, kiráz tőle a hideg, könnyezik a szemem, olyan dolgoktól, amit más meghallgatni se bírna, ugyanis én nem punkot, hanem metalcoret hallgatok, ami jóval keményebb. És ebben a zenei kultúrában van egy olyan dolog, hogy "mosh pit", ahol az ember agyonverik egymást a koncert alatt. Pedig egyikük se pszichopata. :)
2011. máj. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zoottti válasza:

együtt tudok veled érezni nem kicsit, engem az emberek idegelnek föl de nagyon az értetlenségükkel. meg nyár, fényt kaptál ugy ahogy én, beindulnak ujra a hormonok kortol függetlenül, 27 vagyok és beindul a atom reaktor :)

sport, mikor kesztyüt huzok és lehet püfölni az jol levezeti a feszkot tudom ajánlani, ott lehet ütni vágni :)

sok sok energiát irányitsd tudatosan ami a hasznodra válhat :)

2011. jún. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tommyy válasza:
Én is ugyan ezt érzem :( sikerult valami valtozas?ennyi ev utan?
2018. máj. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!