Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom jobban kezelni...

Miért nem tudom jobban kezelni a nyomást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemista vagyok, az egyik legkeményebb egyetemen. Egész idáig gond nélkül mentek a vizsgák, de idén év végén egyszerűen úgy érzem képtelen vagyok megfelelni a követelményeknek. Idegesség, izzadás, álmatlanság vagy épp aluszékonyság, amik végigkísérik egy egy napomat. Még ha hét nap is van hátra a vizsgáig már görcsbe rándul a gyomrom és feszengek. Így se tanulni, se pihenni nem tudok és csak múlnak múlnak a napok. Egyszerűen, ha meg akarja az ember tanulni, az anyagot abba szó szerint beleroppan. Aki pedig úgymond "mákol" az nevetve végigcsinálja az egészet. Persze nem értem hogy akkor mi értelme az egésznek? Túlzottan maximalista vagyok az egyetem terén, erre ráment már a kapcsolatom is, és most lassan úgy érzem én leszek a következő. Hagyjam itt az egyetemet? Vagy mégis mit lehet tenni, hogy ne legyek egy emberi roncs mire elvégzem.

:S

Tudom, az is magában szomorú hogy itt panaszkodom mikor mások éheznek, vagy mindennap úgy alszanak el hogy kérdéses ébren találja-e őket még a reggel. De mégis, ha bárki tud értelmes válasszal szolgálni, vagy megoldással megköszönném. :)


2011. jún. 19. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
C vitamin hasznos lenne.
2011. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ennyire egyszerű lenne a megoldás ? :)
2011. jún. 19. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék okoskodni,de tudod te is,hogy a mentális problémákat hiányállapotok okoz(hat)ják.A C vitamin,ebben az állapotodban-min,1000 mg/nap már sokat segíthet,ill.vitamin B komplex méginkább.Azon kívül,szépen leülsz egy sarokba,és felteszed magadnak azt a kérdést,hogy mit tartasz fontosnak,rangsorold a dolgokat.Ha eldöntötted,felállsz,és fogod tudni úgy csinálni,csak akarni kell.
2011. jún. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megfogadom a tanácsot.
2011. jún. 20. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!