Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valószínűleg orvosra lenne...

Valószínűleg orvosra lenne szükségem. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Bulémiás vagyok, és eléggé elfajult a helyzet. Úgy érzem, itt az ideje, hogy keressek egy jó pszihológust. Csak sajnos fogalmam sincs, hogy mi a dolog menete... Hova kell mennem vagy kitől kell kérni? Magándokihoz nem tudok elmenni, kevés a pénzem, suliba járok még, és a szüleim bevonása nélkül szeretném a dolgot.(19 éves múltam...)
2009. márc. 24. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sajnos nem tudom, hogy mit tudnál pontosan tenni, de szerintem ha elmész a körzeti orvosdhoz, ő el tud írányitani a megfelelő helyre. De az hogy beláttad már a fele út a gyógyuláshoz. szóritok neked.
2009. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19 évesen a dokinak titoktartási kötelezettsége van a szüleid előtt is. Pszichiáterhez kell menned, de szerintem is előbb a háziorvost keresd fel beutalóért. Szerencséd van, h felismerted a helyzetet, mielőtt még komoly bajod lett volna! Mielőbbi gyógyulást!
2009. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felismerés, fél siker!

Én a helyedben bevonnám a szüleidet, nem ciki egyáltalán, a másik, ha pszichiáterhez mész ( sztem oda kéne), és esetleg mellé pszichológusnál pszichoterápia, de ezt az orvos majd megállapítja, akkor biztos, hogy felfog írni gyógyszereket, az otthon pedig egy idő után kiderül.

Nem kell félned, sokat mondogasd magadban, hogy vagy elég bátor, hogy elmondd nekik, semmitől sem leszel kevesebb, ha pszichiáterhez kell járnod, és a szüleid megtudják.

2009. máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jah, és van ingyenes pszichiáter és pszichológus is. Rendelőkben nézz körül.

Nemtom, merre laksz, de pl ingyenes a Honvéd Kórházban, én ott Lukács Hedvig doktornőt ajánlom, és pszichológusnak Dr. Horváthné Szegedi Magdolnát.

Ha másfele laksz, akkor utána kell járnod.

2009. máj. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!