Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyton sértegetnek és csúfoln...

Folyton sértegetnek és csúfolnak a rokonaim (anya, tesó, nagyszülők) és már kezd nagyon elegem lenni belőle. Sokat sírok miattuk. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye válaszokat is fogok kapni, de örülnék ha most az egyszer ez kimaradna.


Anya, tesóm és a nagyszüleim is folyton sértegetnek, hogy milyen kövér vagyok. Már mondtam nekik, hogy engem ez nagyon zavar, de egyszerűen nem tudnak békénhagyni. Még ha héba-hóba mondanák, de amikor napi rendszerességel többször mondják, akkor az már tényleg nagyon zavaró. Leírva tényleg jelentéktelennek tűnik, de engem ezek a dolgok igen is bántanak és nagyon kicsi az önbizalmam. Alapból nem vagyok túl jó lelki állapotban más dolgok miatt, de most őszintén kire számíthatok, ha nem a rokonaimra? Ha ők sértegetnek, akkor kihez forduljak? A "barátaim" csak kinevetnének, ezért nem szeretnék hozzájuk fordulni. Segítsetek kérlek, mert ezt már tényleg nem bírom tovább! :'(


L/15


2011. jún. 26. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Figyelj csak!!!!Legyintsél rájuk, de próbálj meg többet mozogni, itt a nyári szünet. Megteheted, hogy eljársz kocogni, menjél be egy fittnes terembe, ott lehet együtt jókat mozogni. Senki, de senki nem szól rád, mit keresel ott. Lelkileg is feltöltődsz, és bizony sok mozgással, és kevesebb szénhidrát bevitellel olvadni fognak le rólad a kilók. Légy kitartó!! Meglásd szeptemberre te leszel a favorit!!!
2011. jún. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pff... Ha már így eleged van abból,hogy piszkálnak,miért nem kezdessz el fogyózni. Még inkább felerősítetted bennem azt a gondolatot,hogy a nők minden fizikai megerőltetést hanyagolnak,mert lusták.
2011. jún. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Eléggé gáz, hogy a saját rokonaid piszkálnak emiatt ahelyett, hogy támogatnának és segítenének neked a fogyásban. Nyilván féltik az egészségedet, csak elég furán adják elő. Úgy tűnik, ebben nem számíthatsz rájuk. Magadnak kell változtatnod, ha tényleg egészségtelenül túlsúlyos vagy.
2011. jún. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túl súlyos. Éppenséggel, hogy meg lehet fogni azt, amim van. 173 centi magas és 78 kiló vagyok. Tehát husisabb az átlagnál. Mozgok én rendesen, azzal nincs baj, mert hip-hopozok, futok és néha kosárlabdázok. Itthon szoktam még csak úgy "izzasztani magam", amikor bekapcsolok valami jó ritmusos zenét és össze-vissza bohóckodok rá addig, amíg azt nem érzem, hogy "na mindjárt összeesek". Akkor pihenek egy kicsit és utána folytatom. Étkezéssel sincs túl sok gondom, mert nem eszem degeszre magam. Akkor sem a legzsírosabb kajákat eszem. Volt már, hogy koplaltam. Másfél évig vega voltam.
2011. jún. 26. 00:59
 5/10 anonim ***** válasza:
fej nélküli kép rólad?
2011. jún. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elég gáz,hogy ezt csinálják,főleg anyukád,amikor a valószínűleg rossz táplálkozási szokásokat neki köszönheted.

Írd le,hogy egy nap kb hogyan néz ki az étrended.

2011. jún. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú amikor az ember azokra nem számíthat, akikre a legnagyobb szüksége lenne. :-( Egyettérzek veled, engem ilyen idősen mindig azért zrikáltak, hogy milyen sovány vagyok.

Menj el a háziorvosodhoz és mondd el neki a problémádat, talán előszőr egy kivizsgálás kellene, hogy nincs-e szervi oka annak a pár kiló súlyfeleslegnek, de talán ad tanácsokat is, vagy elküld egy dietetikushoz, hogy mit tegyél.

Addig is olvasgasd el ezt az oldalt, itt sok hasznos tanács van. Fel a fejjel!

[link]

2011. jún. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát bizonyára nem vagy karcsú az adataid alapján.

A családod meg őszinte, tudom, kamaszként nehéz megérteni, hogy jót akarnak neked. Hidd el, barátaim simán azt mondják, hogy jóóóó az a gatya, vedd meg, anyám kertelés nélkül megmondja, hogy lányom, nagy benne a segged. És legalább nem nevettetem ki magam.

És azzal, hogy csak nyafogsz, semmi sem változik. Mondd meg nekik, hogy ahelyett, hogy a véred szívják, inkább segítsenek, támogassanak az életmódváltásban, stb.

Járjatok el heti 3x futni (bár egy barátnővel jobban élveznéd), csináljatok együtt egészséges kajákat, stb.

Hidd el, hogy csak neked akarnak jót, ha most csak a vállad rángatod és azt mondod "jó ez így is, hiába nem tetszik nekem se", akkor később csak rosszabb lesz, egyre kevesebb önbizalmad lesz, stb, mert később a pasiktől kapod lehet a beszólásokat, meg a hülye libáktól, és a rosszabbul fog esni.

A módszereikkel nem értek egyet, tény, hogy nem ez a legjobb megoldás. Azért egy kamaszlánnyal iszonyú nehéz, mert a fejükre állhatnak, neked az se lesz jó. Lépj valamit, mutasd meg, hogy elég érett vagy, stb, az mindig jó pont. Ha látják rajtad az igyekvést, úgyis változtatnak ők is. És még rengeteget fogsz változni bizonyára, nyugi. ;)

És fel a fejjel, ennyi sose törjön le!

2011. jún. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én szívesen futnék, de anya nem tud velem eljönni, mert már nincs meg az a mozgása, tesóm egy lusta disznó, ha szabad ilyet mondani (ő sem valami vékonyka alkat... 190 centi és 120 kiló). Papám már öreg és beteges szóval ő sem jöhet szóba. Egy barátnőmmel régen futottam sokat, de ő már eltunyult szóval nem jár ki.


Tényleg nagyon szeretnék lefogyni legalább 10-15 kilót. Remélem sikerül is még most a nyáron, mert iskolkezdésre - hogy is mondjam - szeretnék jó csaj lenni.

2011. jún. 27. 01:12
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Istenem, miért is kell mindenkinek "jó csajnak" lenni? Mint írtad, mozogsz is. Olyan nagy baj az, ha van mit fogni rajtad? Hogy a rokonok piszkálnak, .... ők már csak ilyenek! Engem is folyton kritizálnak. Ne törődj velük!
2011. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!