Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy borderline szindróm...

Milyen egy borderline szindrómás amikor szerelmes? Tényleg többszörös intenzitással képes átélni a szerelem érzését?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Legalábbis kétségbeesettebben és agresszívabban.
2011. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hangulatingadozásokkal tarkított, és folyton bizonygatni kell a szerelmedet, különben jeleneteket rendez. Elvileg, ha szedi a gyógyszereit és jár terápiára, akkor nem sokban különbözik egy átlagembertől.
2011. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy többszörös intenzitással-e, mert még csak így éltem, élem át, innen nézve intenzívebbnek tűnik, de nem tudom, hogy éreznek mások (és akkor mások honnan tudják, hogy érzek én, mindegy), szóval tényleg nagyon intenzív érzés, de ami nem ilyen, azt nem is tudnám szerelemnek nevezni.
2011. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Én inkább az esetleges szakítástól tartanék. Jelenetek, öngyilkossággal fenyegetőzés, és ők vagdossák az ereiket... Sok szerencsét, kívánom, hogy minden rendben legyen!
2011. jún. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
A borderlineos számára meg egy átlagember kefél mindenkivel, és csak sajátmagával törődik. Van persze kontrollálatlan borderline, aki folyton teszteli a kapcsolatot hisztivel, de ez is azért van, mert az úgynevezett normális ember valójában az egoista érzéketlen töketlen kategóriába tartozik, aki ha megszakadna se tudna biztonságot nyújtani egy nőnek.
2011. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

06-29 22:16 -nak!


Te ezek szerint az vagy. Én is. És egyet kell, hogy értsek veled! Nem hobbiból volt több mint 10 tucat kapcsolatom. Mindig kiraktak. Persze hogy a valahány tizediknél az embernek elszakad a cérna, rájön, hogy mindig jobban szeretett, mint a másik fél. Aztán vagy önmaga is csak használni fogja az ellenkező neműeket( bár magunkfajtáknak ez nemigen fog menni), vagy önutálatba sodródik, mert rájön, hogy más, mint a többi, és nemcsak ebben a relációban. Sok más kudarcélményét is összeköti ezzel! Hát hogy lehetne így vigyorogva tovább élni? Hozzánk képest az átlagember felszínes(nek tűnik). Mi is tudunk boldogok lenni,csak ezerszer törékenyebb az egyensúly a szenzitivitásunk miatt.

Aki állandó bizonygatást vár a párjától, az nem biztos a feléje tanusított szeretetében. A borderosok nagyon intuitívak! Megérzik a másik akár homokszemnyi kiábrándultságát is. Ez pedig robbanást, lavinát idézhet elő a párkapcsolatban, de főleg a nehezen megszerzett érzelmi ideiglenes stabilitásunkban. Mert bejön az elvesztési paranoia! Ó, hányszor játszottam el én is ezt, mint egy marionett-bábú!!! Ilyenkor, értsétek meg, a legnagyobb önuralom sem vezet célra! Ilyenkor már késő,DE:


Kedves borderosok!


Ha mertek vállalni egy kapcsolatot annyi pofáraesés után is, legyen állandó önuralom bennetek! Törekedjetek a tisztánlátásra az első szerelmes pillantástól kezdve! Tudjátok, hogy ami veletek történik onnantól, az egy ördögi csapda, de elkerülhetetlen! Ne hagyjátok magatokat megkísérteni! Ismerjétek ki a másikat, még mielőtt elszaladhatna veletek (vagy vele) a ló! Ez a legnehezebb. Mert ezt nagyon sokáig kell csinálni! Nem mutathatod meg, mitől is szenvedsz, magyarul tök átlagosnak kell magad mutatni! Mert a BPD az egyensúly gyilkosa! Neked kell "kézi vezérléssel", akár erődön fölül ezt az ekvivalenciát fenntartanod magadban. Rengeteg energiába kerül, tehát józan pillanataidban kényszerítsd magad rá, hogy dönts: megér-e ennyit ez az ember? A legkisebb intő jelre is figyelj az elején főleg, mert ez lehet a mentőöved. Tudatosítsd a hibáit magadban, és azt, hogy mindez valószínűleg sokkal rosszabb lehet idővel. Sajna ilyenek az emberek!

És nem azért, mert játszani akarsz a másikkal! Nem, ő ebből semmit sem vehet észre! Ha észre veszi, fejedre nő, föléd kerekedik, és kipukkad a buborék! Talán idővel összecsiszolódtok, ha működik a kapcsolat, és akkor már nem kell annyira vigyázni, hisz mindketten alakultatok, pihenhetsz picit, ha kiismerted jobban.

De mégis érdemes végig ébernek maradni. Ahogy elveszíted az ellenőrzést, rájöhetsz, hogy kígyót melengettél a kebleden, s te alakítottad őt a saját gyilkosoddá (sajna benne van a pakliban, hisz te elhallgattál előle egy fontos dolgot, amire még nem ismered a reakcióját)! Pedig szinte feltétlenül szeretted, szereted! Ha magadat nem szereted, őt sem fogod tudni! Szeresd magad annyira, hogy ő is tudjon téged! És idővel fogadja el, hogy veled nem hogy nem veszített semmit, hanem csak nyert!


Hasonlíthatnám ezt a szitut ahhoz, mintha egy féllábútól várnánk el,hogy gátfutásban legyőzze az olimpiai bajnokot eltitkolva azt, hogy féllábú!


Ki kell, hogy ábrándítsalak titeket! A borderline nem előny a párkapcsolat kialakításánál, ellenkezőleg! De mi is tudunk szeretni, mi is megérdemeljük a szeretetet, nagyon is! Tehát szolgáljunk is rá!!!! Közben meg ne felejtsük el magunkat hozzászoktatni, hogy lehet, ez is le fog lépni, és akkor nem kéne összezuhannunk annyira.


Tapasztalatból mondom. Ha tartásod van, bánni fogja. Vissza fog jönni. ( Rengeteg visszajött. Van, aki 10 éve könyörgi vissza magát. Mindhiába. )

Ez is igazol majd téged, hogy te mindent megtettél. És ezt ő is tudni fogja.


Nekünk, borderoknak, akiknek a legnagyobb kihívás talán függetlenedni a fájó érzelmektől, nagyon jó terápia ez. Keményít ám! És tapasztalttá tesz.


Hiszek benne, hogy létezik az az ember, aki megérdemel minket!

2011. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Igen! Sokkal intenzívebb és mélyebb érzéseket képes viszonylag gyorsan kialakítani. Én egy életen át tudom szeretni a másikat, még ha racionálisan látom is, hogy mi az, ami nem jó benne.

A szakítás, ami elviselhetetlen. Én nem fenyegetőzök, hogy megölöm magam, mert az szánalmas, de tényleg nem lát más reményt ha elveszíti azt, aki iránt ilyen mély érzései alakulnak ki. Rettenetes borderesnek lenni. Mindennap egy kín. Azt sem tudod ki vagy, egyik nap még annyira jónak érzed magad, másnap szemétbe valónak. Én úgy tudom jellemezni, hogy mi ülünk a legdurvább hullámvasúton, ami létezik és nem tudsz leszállni, emiatt már inkább leugranál róla bárhol, odáig jutsz. Akivel életemben először boldog voltam, nem birta a hullámvasutat és el is vesztettem. Szerintem vannak akiknek jobb ha nem élnek egyszerűen, mert sokkal több fájdalommal jár, mint örömmel. Mert minden mélyebb, sokkal mélyebb és elmondhatatlan kín.

2018. márc. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krisparker válasza:
Remélem az enyém is egy életen át tud szeretni,mert én még soha nem szerettem senkit ennyire mint őt,a hibáival együtt..
febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!