Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan másszak ki a depresszió...

Hogyan másszak ki a depresszióból?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, depressziós vagyok, ami egyre rosszabb. Ott kezdődött minden, hogy egy éve nincs munkám. Csak kudarcok érnek, más nem. A munkanélküliség mellett az elmúlt évben történtek olyan dolgok, amik nagyon porba tiporták az önbizalmamat, feleslegesnek, haszontalannak érzem magam, úgy érzem, hogy egy senki vagyok, semmi sem sikerül. Az elmúlt 4-5 hónapban erősödött fel ez bennem, olyannyira, hogy már emberek közé sincs kedvem menni, vágyom a társaságra, de közben nem akarok még utcára sem menni. Tetőzi a problémát, hogy 3 hete új városba kellett költöznünk a párom munkája miatt, nagyon hirtelen jött ez az egész, a családom 300 kilométerre van tőlem, nincs itt senkim a páromon kívül (neki vannak itt barátai, munkatársai). Egész nap egyedül vagyok itthon, a kutya sem szól hozzám, ha kilépek az utcára csak a nagy ismeretlent látom, semmi mást. Azt hittem, a környezetváltozás jót tesz majd, de úgy érzem, csak rosszabb lett minden. Az elmúlt hetekben sokszor törnek rám sírógörcsök. Egyszerűen elkezdek sírni, alig bírom abbahagyni, kapkodom közben a levegőt és remegek, mint a nyárfalevél. Egyszerűen nem ismerek magamra, én nem ilyen vagyok. Mindig is erős személyiség voltam, ha kudarc ért, felálltam, és mentem tovább. Mindig optimista voltam, pozitívan gondolkodtam, és most nem tudom, mi van velem. De ez egyre rosszabb. Nem találom a kiutat, mindenben csak a rosszat, a negatívat látom. A párom mellettem áll, de nem ért meg teljes mértékben. Nem tudom, mit tegyek, hogy kikerüljek abból a gödörből, amiben vagyok. Volt már valaki ilyen helyzetben? Hogy sikerült felállni?

Már az is jó, hogy kiírtam magamból, nem baj, ha senki nem válaszol, csak egyszerűen jól esett leírni, de köszönöm, ha elolvassátok és írtok néhány hasznos tanácsot, mert így meg fogok őrülni.

25/N


2011. júl. 8. 12:10
1 2
 11/12 anonim válasza:

szia.

nem tudom hogy nézed-e még az oldalt, hiszen eltelt másfél év. remélem azóta már jól vagy. a leveledből teljesen magamra ismertem. annyi a különbség hogy én csak néhány hónapja költöztem el, de hidegen hagynak azok akiket "otthagytam" illetve én kb 12 éve vagyok benne a depresszióban. a párom elképzelni sem tudja min megyek keresztül... kíváncsi lennék mi volt/lett a megoldás... Köszönöm

2013. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Freddynka válasza:
Szia, engem érdekelne, hogy most hogy vagy. Sikerült kijutnod ebből a helyzetből? Ha igen most hogy érzed magad és milyen tapasztalatot szereztél ezzel kapcsolatban mi az ami neked bejött?
2016. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!