Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg nem született kisbaba...

Meg nem született kisbaba gyászolása meddig/mennyi ideig normális?

Figyelt kérdés

(Ha az "anya" gyászol.)

Van olyan, hogy az élete végéig gyászol valaki, mert nem tudja magát túl tenni ezen?


2011. júl. 8. 16:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
53%
A pszichológusokat ezért tartják...
2011. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

A pszichológusokról rengeteget hallottam, hogy semmit sem segítenek...

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. júl. 10. 21:38
 13/29 anonim ***** válasza:
50%
Én is rengeteg orvosi műhibáról hallottam. Szóval akkor az orvosok teljesen haszontalanok, és nem érdemes orvoshoz menni ha beteg vagy?
2011. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
De mi abban a jó, hogy vadidegennel beszélsz, hogy jaj de rossz neked? Kétlem hogy használna. Az orvosok legalább a műhibáktól eltekintve, gyógyítanak. A pszichológusok mit csinálnak? Nem fűz hozzá semmilyen kapcsolat, hogy megértsen, max. csak végighallgat, és azt hazudja, hogy ő megérti. Esetleg felít 1-2 bogyót, hogy szedd. De semmi mást nem csinál... De ha esetleg te tudod, hogy mit csinál pontosan, ami használna is, légyszi írd meg, mert én nem tudom.
2011. júl. 11. 15:33
 15/29 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónapban a terhességek 40%-a megszakad. Leszel még terhes, nem kell ebből rögeszmét csinálni! Felejtsd el, pihenj, a jövendő gyermekre koncentrálj, ne az elveszettre. Nem illett bele most a képbe, ennyi.
2011. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

A pszichológusok évekig tanulják az egyetemen, hoyg ilyenkor mi a teendő.Az ügyvéd is csak beszél, meg a pénzügyi tanácsadó is, mégis, mennyien igénybe veszik. Nem kell tudnod, mit csinál a pszichológus, elég, ha segít. Annak nem szokott használni, aki nem is karaja igazán.

A pszichológus olyan mint a személyii edző. Nme tudja helyetted megcsinálni a gyakorlatot, de megmondja, neked mikor melyik a leghatékonyabb é s figyeli, hoyg helyesen hajtod-e végre, és korrigál, ha kell.

2011. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Már 7 hete sírva kelek, sírva fekszek, és valószínű, hogy már úgy gondolom, hogy semmi sem segíthet rajtam... Azt sem tudom mit érzek.

A személyi edzős hasonlat tetszett. :) Így már érthetőbb, mit is csinál egy pszichológus. (A nagyapám halála után 2 hétig voltam szomorú, de ezt úgy érzem, sosem fogom kiheverni.)

2011. júl. 11. 20:43
 18/29 anonim ***** válasza:
Biztosan rossz, de nem szabad a fájdalomnak, sajnálkozásnak szentelni az életed. Ami nekem sokat szokott segíteni, az az a felfogás, hogy minden okkal történik. Láttad már esetleg "A nő kétszer" című filmet? Az nagyon jól példázza azt is, hogy olykor azt hisszük mekkora rossz történt velünk, pedig lehetett volna rosszabb is. Ezen kívül még azt tudom mondani, hogy hidd el, az a baba tudja mikor kell megszületnie. Valószínűleg neki egy másik testbe kell leszületnie. És csak a test cserélődik, nem a lelke hagyott ott téged.
2011. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ha sírva fekszel, sírva kelsz, akkor szerintem pont itt az ideje, hogy keress egy pszichológust! Legalább próbáld meg! Eljársz 6-8 alkalommal, s fogod látni, használ-e. Szerintem igen. Más is csak odajár valamiért. Esetleg próbáld meg a háziorvossal megbeszélni, hogy küldjön el sztk, és ha látod h van értelme, kereshetsz fizetőset is később, ha abban jobban bízol.
2011. júl. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Gondolom gyereket akartok, de így nehéz lesz. Annál inkább segítség kéne, hogy mihamarabb túljuss ezen!

Lehet fáj ezt hallani, de jobb így, mintha súlyos fogyatékkal megszületett volna. Nem ok nélkül szakadt meg az a terhesség.

2011. júl. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!