Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom! Mit tegyek? Először...

Nem bírom! Mit tegyek? Először is a suli: a tanár jön a házhoz tudom mindenki ezt szeretné de nagyon rossz! Nincs egy barátod sem!

Figyelt kérdés
Szüleim: az a baj hogy nem mondhatok semmit mert úgymon "mindent megkapok" de sajnos a gondoskodásuk nem pótolja a társaságot és a barátokat. a testvéreim elkényeztetettnek tartanak... én meg irígykedek és emésztem magam hogy ők milyen szerencsések.. már beszéltem szüleimmel erről a válasz: nem mehetsz! féltünk h beteg leszel! hát nem veszik észre hogy így csak ártanak? néha az öngyilkosság is megfordul a fejemben... már kezdek begolyózni minden nap sírok szomorkodok stb... stb... és sokszor úgy érzem fontosabb nekik a pénz m int a boldogságom... próbálnának 12 évig ők bezárva élni!!! még az utcára sem mehetek... az egyéb rokonok meg tojnak rám magasról! amúgy 12 éves lány vagyok
2009. ápr. 2. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:

De miért???

Mármint miért nem mehetsz ki még az utcára sem? Ha a tesóid rendesen járnak suliba?

2009. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk mi az oka annak, hogy házi tanítód van, ezt írd meg, üdv:-)
2009. ápr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
gőzöm sincs... soha nem mondtak semmit csak NEM!! NEMM NEMM!!!!!!!!!!!!!!!! és már kezdek beleőrülni hogy semmit sem tudok se a világról se magamról.... még azt se tudom rendesen mi az a barátság... tejlesen tönkrementem... néha azon gondolkozok hogy ez már úgy is késő hiszen ha felnőtten visszagondolok majd a gyerekkoromra.... és még ők csodálkoznak hogy nem tördelem magam a tanulásban? még annyi mitovációt sem adnak hogy legalább látom a barátaimat beszélgethetünk játsszhatunk szünetben.. semmi...
2009. ápr. 2. 11:08
 4/10 A kérdező kommentje:
mellesleg úgy hallottam hogy a lelki baj sokkal jobban elősegíti a megbetegedést mintha vágot tenyérrel beleesnél egy nagy kupac trágyába
2009. ápr. 2. 11:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Öngyilkosságra sose gondolj, próbáld megbeszélni a szüleiddel, először szépen kérve, de ha az nem hat rájuk akkor vessél be mindent amit tudsz. Ha kell ne tegyél meg semmit nekik amit kérnek tőled, egész addig amíg nem engedik meg amit te szeretnél, például elmenni kicsit barátokkal, vagy sétálni a városban, stb. Mondj el nekik mindent őszintén, hogy ez neked mennyire rossz.


Meg kell érteniük hogy ezzel csak rosszat tesznek neked, engem is elkényeztettek, nem voltak barátaim, nem járhattam sehova, tanulni sem volt így kedvem, és most itt vagyok 24 évesen és semmit nem tudok a világról, munkám sem volt soha mert nem tudok beilleszkedni semmilyen társaságba, egyedül nem vagyok képes semmire sem. Azt ők sem akarhatják, hogy te is ilyen legyél. Túlságosan féltenek, de mitől?


A tanároddal nem tudsz erről beszélni? Neki is látnia kell hogy nincs rendben minden, és beszélhetne a szüleiddel, ő mégis csak felnőtt, hátha rá hallgatnának. Csak mondd el neki mi bánt.


Mindenesetre ha azt mondják NEM, te is mondd hogy akkor te sem... valamit valamiért, nem állat vagy amit ketrecben tarthatnak.


Komolyan, ez felháborító. Bátorság és állj ki ellenük még ha veszekedés is lesz belőle, előbb utóbb csak felfogják.

2009. ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki! Vegyél kabátot és sipirc!
2009. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy a szülő azt mondja,NEM, és az iskola rögtön magántanulóvá nyilvánít!
2009. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a szülei rohadt ge*ik.... (de bocs)..

mond meg nekik h ez így nem jó.. én meghülyülnék...

mond meg, hogy ez neked nem tetszik, akár vesd be a sírást is... az meg h féltenek h beteg leszel beteges... (részükről..) én sírnék esküszöm ilyenek lennének a szüleim... és h az utcára sem mehetsz az nagyon durva!! nincs 1 barátod se semmi? A SZÜLEID NEM NORMÁLISAK!

2009. ápr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eggyüttérzést... nincsenek barátaim... csak 1 fiú aki 100km-el messzebb lakik mint én... jó próbálnék én mondani szüleimnek bármit de més sosem álltam ki magamért... ingerlékeny vagyok de ilyen esetekben inkább egyedül duzzogok és sírok... még várok pár válaszra... az meg hogy fel a kabát és sipirc eszembe jutott de akkor meg nekik lesz rossz...
2009. ápr. 3. 09:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia:) Igazad van a felvágott tenyérrel szarba esni hasonlatoddal... Ki fogsz készülni idegileg, ha ez tovább tart.... 12évesen nem igaz, hogy ha vmi komoly bajod van amiért nem mehetsz utcára, azt ne mondják el neked! Ez gonoszság...


Sírj mindig hangosan és legyél levert, rosszkedvű, ha más nem segít, ez tuti, mert a szüleidnek be kell látnia, hogy a bezártság fog megölni!!!

2009. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!