Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet az, hogy a nemrég...

Miért lehet az, hogy a nemrég történt események is távolinak tűnnek?

Figyelt kérdés
..vagy épp nem is emlékszem néha rájuk. Ez nagyon súlyos, nem tudom mitől alakult ez ki, de kb 17-18 éves korom óta van így. Ahogy múlik az idő nálam nem az az érzés van, ahogy szoktál mondani "mintha tegnap történt volna", hanem ellenkezőleg. Ami 1-2 hete történt is már olyan távolinak tűnik, mintha évekkel ezelőtt történt volna. Anyám szerint valami keringési rendellenességem lehet az agyamban, és azt mondta, hogy nem ártana magam kivizsgáltatni, mert ez nem természetes. Régen úgy fogott az agyam, mint a borotva, már mindennel szenvedek, néha még a szülinapokat is elfelejtem.. Szedek MagneB6-ot, mert elég feszült vagyok mostanában, de tudtommal ez arra nem jó. Sosem éltem dorbézoló, nagyon bulizós életet, csak módjával és ritkán, nem dohányzom és nem is iszok. 26 éves lány
2011. júl. 22. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel a válasz, mert nálam hasonló a helyzet.


21L

2011. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Nagyon sok dolog történik veled, a sok élmény miatt távolinak tűnnek a dolgok, ezt magamon figyeltem meg.

2. Valami nyomaszt, valami miatt szorongsz, ami lefoglalja a gondolataidat, ha nem tudatosan is, de foglalkoztat, és emellett a valós élet eseményei távolinak tűnnek. Ezt is magamon figyeltem meg. :)

2011. júl. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor túlzottan tartalmas az életed és sok élményed lesz hirtelen, akkor megtelik az agy is, hiszen egyre többet gondolsz az elmúlt dolgokra, most függetlenül hogy pár hete vagy régebben történt. Pihentetni is kell, hogy újabb információkat tudjon befogadni. Legyenek napjaid, esetleg heteid, amikor a szükséges dolgokon kívül csakis magaddal foglalkozol, vagy magaddal törődsz.
2011. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!