Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emlékeket hogyan lehet törölni...

Emlékeket hogyan lehet törölni, vagy csak elérni hogy ne gondoljak rájuk?

Figyelt kérdés
Mostanában régi dolgok emlékei előjönnek és nagyon depresszív hangulatom lesz tőlük, szégyellem magam értük...hogyan lehetne elérni hogy ne gondoljak rájuk?
2011. júl. 24. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:
emlékeket nem tudsz kitörölni, de foglald le magad valamivel, ami eltereli a figyelmed ezekről a gondolatokról
2011. júl. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hipnózissal úgy hallottam talán lehet, szerintem írj egy piszichiáternek/pszichológusnak (nem tudom melyik csinálja, de azt hiszem előbbi), és kérdezd meg tőle.
2011. júl. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vree ***** válasza:
69%
Jobb klikk + Törlés, és aztán válaszd ki a Lomtár ürítésé-t a főkönyvtárból.
2011. júl. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
utolsó nemis olyan rossz:D
2011. júl. 24. 00:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem se ártana egy ilyen! Bárcsak mindent ki lehetne törölni, amit szeretnénk. Én is szégyellem magam..
2011. júl. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Pár napja láttam egy műsort a Discoveryn (vagy talán a NatGeon). Egy nő volt benne akinek volt valamiféle szörnyű emléke (talán megerőszakolták? Már nem emlékszem pontosan...), és ezt az emléket próbálták "törölni" úgy, hogy a nő kapott valamiféle kísérleti gyógyszert, amit napi kétszer kellett szednie, miközben újra és újra felidézte az emléket.

Pár hét alatt jelentős javulást értek el, ha gondolod, próbálj meg utána nézni ennek a módszernek.

Viszont ahogyan már előttem is írják, hipnózissal is komoly eredményekre lehet számítani, érdemes azt is megpróbálni, ha tényleg ennyire zavar ez az emlék, ugyanakkor lehet, hogy elég lenne egy hosszabb beszélgetés egy pszichológussal.


Remélem, segítettem valamicskét.


Tessa

2011. júl. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elektrosokk is okoz emlékvesztészt, ha jól emlékszem, so nyalogasd a konektort. :)


El kell foglalnod magadd valamivel, célokat kitűzni és munkálkodni értük, és nem csak ülni, a szomorú múlton merengve, sebeket nyalogatva.

Az emlékek egyébként is fontosak. Ahogy változol, más színben tűnnek majd fel, újraértékelheted őket, beláthatsz dolgokat, nem érdemes megválni tőlük. Lehet, hogy azért tűnnek most eléd épp ezek, hogy meglásd bennük a hiábavalóságot, vagy azt, hogy hülyén viselkedtél és ezen kell változtatnod.

2011. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Felnyitják a koponyád és hosszas keresés után szétkapcsolják azt a 2 receptort, ami azt az emléket idézi elő.

Csakhogy ezt senki nem fogja elvállalni. :)

2011. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hmm..köszi mindenkinek :)

Amúgy felismertem már a hibáimat,és sok évvel ezelött volt, csak valahogy mégis szégyellem hogy megtörtént egyáltalán, és néha előjön, amúgy igazatok van le kéne mással kötnöm magam, csak most perpill tanulok dolgozni nem lenne időm,részidőbe nem vesznek fel.. de majdcsak megváltozik ez is :)

2011. júl. 26. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!