Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami empatikus megérzés...

Van valami empatikus megérzés az emberekben ami miatt tudat alatt levonják az első következtetést valakiről?

Figyelt kérdés

Eléggé életunt vagyok, de jól titkolom. A kérdésem/problémám az, hogy feltűnt, mikor társaságba megyek ugyan úgy viselkedem, mint bárki más, sőt még többet is tudok beszélni és jó poénokat mondani, viszont valahogy azt látom a többieken, hogy megérzik azt, hogy sokat vagyok egyedül, életunt vagyok stb. Mintha nem akarnának közeledni és megismerni, pedig minden jelét elrejtettem a negatív dolgaimnak. Olyan mintha lenne rajtam valami bélyeg, amire az van írva: "ne közeledjetek hozzá, kerüljétek, ha jót akartok"

Én sem hittem ilyesmiben, de egyszerűen nem maradt más racionális magyarázat, a külsőm is teljesen rendben van.

És cseppet sem önbeteljesítő folyamat, hiszen mikor megyek valahová egészen máshogy állok hozzá a dolgokhoz, nem ezen jár az eszem amit leírtam, csak miután eljöttem.


2011. júl. 24. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmi köze a megérzéshez, ezt sima nonverbális kommunikáció.
2011. júl. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első benyomásnak nevezik a dolgot. Egyébként lehet, hogy csak te hiszed azt, hogy ugyanúgy viselkedsz, mint mások. Talán többet vannak együtt és sokszor látják, hogy nem vagy ott, ezért hidegebbek veled.
2011. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!