Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszio, mit tegyek, olyan...

Depresszio, mit tegyek, olyan nehez, de miert? 16/L

Figyelt kérdés
Olvasgattam a neten a depressziorol es tobb tunetet megtalaltam magamnal is.Pl: tehetlennek erzem magam pedig tudataban vagyok annak h igenis sokat segit h nap mint nap (most vakacioban) rendben tartom a lakast,duhos leszek eleg gyakran hulye badarsagokra olyan szemelyekkel kapcsolatban akikre sose voltam,sokat halgattam zenet szinte az volt a mindenem de mar az se koti le a figyelmem,ramjon gyakran a siras pedig regebben eggyaltalan nem voltam siros,faradtnak erzem magam pedig alszom 10-11 ig es az utobbi 2 hetben rengeteget fajt a fejem,enni is mar szinte csak rutinbol eszem es nem azert mert igazan akarnak enni.Nem merek senkivel beszelni errol es mindenki elott jopofizni kell de minden nap oraja egy kinszevedesnek tunik.
2011. júl. 27. 22:22
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
D vitamin hiány depressziót okoz. Vagy napozni kell, vagy mesterségesen bevinni: hal, máj, halmájolaj.
2011. júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
nem elobb olvastam es talaltam ki az egeszet hanem megoldast probalok keresni h mit tegyek.es ha hipohonder lennek akkor azt mondanam h natham van mert tusszogtem eggyik nap,vagy ki fog hullani a fogam mert verzik az inyem vagy akarmilyen bolhabol elefantot csinalnek.es azert olvastam utana mert nincs kit megkerdeznem komoly dolgok eseten.
2011. júl. 27. 23:07
 13/35 anonim ***** válasza:

De, ha azt nézed akkor sem valami inger gazdagok a hétköznapjaid. A ház körüli munka nagyon dicséretes dolog, de ahhoz nem kell elhagyni állandó környezetedet, olyan tempóban teszed, ahogy kedved szottyan, nem kell hozzá találkozni emberekkel, együttműködni velük. Kedvenc hobbid a zenehallgatás (volt), az sem valami aktív tevékenység. Egyébként meg olvasgatsz a házimunka mellett. Nincs evvel semmi baj, de hosszútávon szerintem ez borzasztóan unalmas, pláne, ha eddig nap mint nap iskolába jártál, tanultál, lógtál a barátaiddal, jöttél-mentél.

Depressziós biztos nem vagy, mert az elég komoly betegség, plusz elég hosszan tartó, változatlan mélypont után lehet mondani valakiről, hogy az.


Szóval valami aktívabb, szervezettebb napirendre volna szükséged.

2011. júl. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
az iskolai napok sem olyan gazdagok mint a nyari , mert a iskola utan haza es ha nagyon muszaj akkor delutan el de akkoris csak valamit elintezni,mert ithol kell lenni minnel tobbet apukam miatt mert idos.es a masik h nem lelem oromom semmiben ezert nem tudok mit tenni,gondolkoztam h menjek el nezelodni uzletekbe ide oda es probaltam de nem megy nem tetszik nem nyugoz le.
2011. júl. 27. 23:19
 15/35 A kérdező kommentje:
ezt is megprobaltam h ide irok de a szavak nem tukrozik sajnos annyira azt amit az ember erez.bennem volt a szandek h probaljak valtoztatni,otetlet meghalgatni es talalni valami megoldast de mind amit probaltam eddig az egy nagy kudarc egytol eggyig
2011. júl. 27. 23:22
 16/35 A kérdező kommentje:
es belefaradtam a sok kudarcba.mindigis azt tettem amit elvartak tollem es minnel jobban ugyesebben.talan az lehet h nem tudom ki vagyok es mit akarok de ezt sincs ki megmondja nekem tehat ez is kudarc
2011. júl. 27. 23:24
 17/35 anonim ***** válasza:

És, ha elkezdenél valamit sportolni?

Az lenne a legjobb (ha szüleid megengedik), ha valami szervezett helyre járhatnál rendszeresen, heti párszor. Akár tánctanfolyam, vagy valami kreatív tevékenység. Ott új emberek is lennének, közös cél. De, ha nincs másra lehetőség, komolyan mondom, ha minden reggel eljárnál futni, szerintem már éreznél különbséget a hangulatodban.

A lényeg, hogy valami célja legyen a tevékenységednek, amit hobbiként művelsz. (Pl. holnap még nagyobb távot futsz majd le.) Az üzletekben nézelődést jómagam is megunnám 5 perc alatt.

2011. júl. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
ezek jo otletek en is gondoltam ra csak a gond az h ha nem muszaj ithol kell lenni mint mondtam apukam idos,anyukam meg mar meghalt.noverem meg biztos nem nezne jo szemmel mert ha egy kremet vettem az arcomra ami kicsivel dragabb a megszokottnal mar arra huzta a szajat.mondhatni itholulesre vagyok kenyszeritve.
2011. júl. 27. 23:35
 19/35 anonim ***** válasza:

Na, hát így már értem.:-/

De akkor is, valami rendszeres testmozgást be kéne iktatni, mert az nagyon sokat lendítene! Az ember feje is kitisztul, a gondolataid is jobban a helyükre kerülnek. Ha jó a viszony tesóddal, az is jó ötlet, ha valami aerobik dvd-re ugrálnátok ketten a lakásban.:) Meg a futás. Azért egy fél vagy egy órára, csak elmehetsz.

2011. júl. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked a lovaglást, ha nem félsz az állatoktól. Teljesen kijönnél a depresszióból és garantálom az egész személyiséged fejlődésére pozitívan hatna. Olyan helyet keress, ahol nem olyan drága, mert azért vannak. Merre laksz?
2011. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!