Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is fél a haláltól?

Más is fél a haláltól?

Figyelt kérdés
A halálfélelem gondolom normális dolog egy bizonyos fokig, nálam sajnos nem erről van szó. Van egy kétéves lányom, akit imádok, de nem tudom kiélvezni a vele töltött időt, mert kényszeresen az jár az eszemben, hogy vajon emlékezni fog-e rám, mikor veszít el engem stb. Nem tudok úgy autóba ülni, hogy ne arra gondoljak ez lesz az utolsó utam. Halálos betegségeket képzelek magamnak, és a halál gondolata napjában olyan kétszázszor eszembe jut. Hogy élhetnék normálisan?
2011. júl. 28. 18:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is rengetegszer gondolok egy nap a halálra, és valamikor olyan jó érzés, valamikor meg rettegek tőle. Örülnék neki, ha lenne egy nap, amikor nem jutna eszembe. :)
2011. júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Természetes folyamat, nem félek tőle.
2011. júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nagyon jó dolog meghalni.
2011. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ami neked van, nem normális :-/ Mármint hogy ennyiszer eszedbe jut, és ennyire befolyásolja a mindennapjaidat, pszichológushoz kellene menned!


Én amúgy nem félek tőle, de például anyukám nagyon is. De ő beteg.

2011. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fordulj pszichológushoz! Még ha most azt is gondolod, hogy "ugyan már, ilyen miatt elmenni hozzá, nem vagyok én bolond", vagy tartasz tőle, hogy mások mit gondolnak Rólad... Sokat tud segíteni, és utána sokkal felhőtlenebbül tudsz csak a gyermekeddel foglalkozni a vele töltött időben!!!
2011. júl. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor szokott előfordulni, ha valami miatt a tudatod alatt nagyon erősen rögzül egy élmény által kiváltott hatás. Nem volt a környezetedben ilyen, nem ért valamilyen sokhatás? Úgy lehet túllépni rajta, ha magadban tisztázod, hogy amitől félsz, teljesen alaptalan. Vagyis szembe kell nézned a félelmeddel, és rájönni hogy nem olyan komoly, nem annyira valóságos a veszély, mint gondoltad. Vannak olyan pánikbetegek, akik évtizedeken át aggódnak minden miatt, és mégis kutyabajuk. De ha mégis van valami alapja (mondjuk betegség) akkor is. Az ember nem olyan könnyen hal meg, főleg egy egészséges. Hidd el vannak akiknek olyan betegségük van, mégsem idegeskednek folyton. Tudom nehéznek tűnik kijönni belőle, de csak tűnik, egy nagyon vékony határ választja el az ilyen állapotot a normálistól, csak a megfelelő gyógymódra van szükség, amit már az elején leírtam, és arra hogy próbáld azt csinálni, amit szeretsz. De emellett még sok helyen leírom, hogyha valakinek, depresziós, stresszes, pánikbetegséges baja van, akkor az életmódváltoztatás nagyon sokat segít, főleg a sport, el se tudják képzelni...
2011. júl. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Minden választ köszönök. Azt hiszem tényleg orvoshoz fogok fordulni. Utolsónak: biztos igazad van több ilyen is volt. Az elmúlt években meg sem tudom szinte számolni hány temetésen voltam, de igazából nem is gondoltam bele, hogy ez lehet az oka. És igen, az életmód váltás is rám férne.
2011. júl. 28. 18:46
 8/18 anonim ***** válasza:
Én is így voltam ahogy te. Az ősszel egymás utáni halálesetek voltak ismerősök körében. Olyan hatással voltak rám, hogy folyamatos szorongásom lett. Hiábamondtam magamnak, hogy hülyeség amit gondolok, csak stresszeltem magam. Nem tudtam feldolgozni, hogy számomra egészségesnek tűnő emberek csak úgy eltünnek. Egyébként elmentem az Idegorvoshoz és kaptam rá gyógyszert. Már rendbejöttem. Azt ajánlom neked is menj el és kérj segítséget, így nagyon nehéz létezni.
2011. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem szabad így előre gondolkodni!!!

Senki sem tudja a jövőjét ezért él a jelenben!!!

Ha már úgy ülsz be a kocsiba hogy lehet hogy ez lessz az utolsó utad akkor vedd is komolyan és használd ki az idődet!!!!

Ha nem megy akkor nem szégyen elmenni agyturkászhoz ,vagy esetleg egy ezoteriás jósféleséghez!

2011. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én nem konkrétan a haláltól félek, hanem attól hogy unalmasan telik el az életem és nem lesz semmilyen nagyobb élményem amire visszagondolhatok...szépen lassan megöregszem úgy, hogy nem is éltem igazán, aztán meghalok. 21 éves lány vagyok, de úgy érzem semmi jó dolog nem történt velem. Nagyon sokszor hallom emberektől, hogy "Ez életem legboldogabb napja"...nos, nekem ilyen napom soha nem volt. Persze volt 1-2 nap az életemben amikor jól éreztem magam, de az sem mondható olyan különlegesnek.

A haláltól egyáltalán nem félek, mert ha meghalok akkor már úgyis mindegy. :D

2011. júl. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!