Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék emetofóbia...

Mit tehetnék emetofóbia (hányástól való félelem) ellen?

Figyelt kérdés
Nos még decemberben volt egy olyan nap amikor nagyon nehéznek éreztem a hasamat , és addig gondolkodtam ,hogy mi miatt lehet ,hogy saját magamnak bemeséltem ,hogy biztos hányni fogok és ez annyira megijesztett (nem értem miért) ,hogy elkezdtem öklendezni. Végül megtudtam nyugodni és erőt venni magamon , de azóta félek ,hogy ez megint megtörténik velem, vagy mással vagy ilyesmi. Lényegében minden hányással kapcsolatos dologtól félek. De azért sem értem mert ugyan kis korom óta félek tőle de ez most hagyott bennem nyomot .. talán az az érzés ijesztett meg ,hogy amikor öklendeztem nem tudtam kontrollálni magam. Valaki akinek volt ilyen problémája hogyan küzdött meg vele?
2011. aug. 1. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyenem. Kicsi koromban hánytam utoljára, akkor még nem volt tőle fóbiám, de igazából azokra már nem is emlékszem. De ha TV-ben, vagy ne adj' isten élőben hányni látok valakit, remegni kezdek, nehezen kapok levegőt, borzalom :-/ Meg ha valaki mondja, hogy hányingere van, már attól kikészülök :-/


Leküzdeni nem tudtam eddig sehogy, de mivel nem szoktam se én, se a környezetemben élők hányni, nem igazán zavar az életvitelemben ez a dolog. Ha valami szükséghelyzet lenne (gyerekre vigyáznék, és hányna, stb), akkor tudom, hogy képes lennék "cselekedni", nem rohannék el visítva, szóval nem olyan brutális a helyzet.


Ha a te félelmed nagyon extrém, vagy nagyon befolyásolja a mindennapi életedet ez a dolog, keress fel pszichológust.


20/L

2011. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen :D

és már gondolkodom mert állítólag egy gyerekkori trauma miatt lehet ez jobb lenne már letisztázni magamban csak az a furcsa ,hogy néha úgy vagyok vele ,hogy már jobb és azt hiszem ,hogy a haladás útjára léptem utána pedig megint előjön és így hullámzik :S

2011. aug. 1. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Mármint van egy konkrét traumatikus gyerekkori élményed, vagy csak gyanakszol, hogy lehet valami ilyesmi benned "tudat alatt"? Ha konkrét élmény, akkor az olyan, amiben te magad hánytál / öklendeztél? Ha akarod, leírhatod, hátha segít :-) De ha ide nem akarok, csak egy lapra ha leírod, már az is jót tehet ;-)
2011. aug. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szio! Érdekes,mer nem gondoltam volna,hogy van ennek a "betegségnek" is neve,azthittem csak én vagyok egyedül a dologgal.Én pl nem merek sok alkoholt inni,mer félek,hogy kihányom.Ha valaki rókázik a közelembe vagy befogom a fülem,vagy elfutok...mer egyböl rám is rám jönne.Sajnos nagyon sokszor beszélem be magamnak...Nemtudom mitöl van de borzalmas,megpróbálok vele együtt élni.De ha nagy a gáz én csak a pszihologust tudom ajánlani. :))
2011. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenki:) nos igazából nincs konkrét élményem csak annyit tudok ,hogy gyerekkorom óta félek tőle de idén egy sajnálatos öklendezés következtében amit magamnak kreáltam ijedtem meg , mert volt már olyan ,hogy azt hittem hányni fogok de nem ijedtem meg csak megnyugtattam magamat ,hogy nincs semmi baj és utána jobb lett. De most is azt hittem hányni fogok és egyszerűen nem tudom miért most nem ment a megnyugvás és annyira megijedtem ,hogy egy ilyen öklendezés roham tört rám( ami eddig soha nem történt meg) és ez ijesztett meg , mert eddig nem fajult eddig dolog bár mennyire megijedtem és ez ijeszt meg leginkább ,hogy félek ,hogy bármikor tudok magamnak kreálni egy ilyesfajta hülyeséget.Nos ennek több mint 6 hónapja és azóta az egy nap óta egyszer sem volt ilyen pedig láttam , éreztem hallottam hányást de még akkor sem ( bár ott is rám tört a félelem) volt ilyesmi.( bocsi ,hogy hosszú lett.
2011. aug. 2. 14:56
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Igaz, hogy már régebben írtad ezt a dolgot, de talán nem késő még a válasszal. Nekem is volt ilyen problémám. De nálam mindig csak Pesten jön elő. Hála égnek egyre kevesebbet agonizálok ezen. Volt több eset is hogy rosszul lettem tömegközlekedési eszközön: villamoson és vonaton. Most már sokkal könnyebb: szerintem lelki eredetű okai vannak, ha sok nyomás van az emberen. Nálam odáig elfajult a dolog, hogy nem mertem már egyedül utazni sem. Bebeszéltem sokmindent magamnak. Sok relaxációval és azzal a hozzáállással hogyha félek ettől a fóbiától akkor ez ebből a félelemből táplálkozik. Eljutottam arra a szintre hogy legutóbb már egyedül mentem fel Pestre vonttal (!) és meg tudtam inni az IC-n egy teát és kb csak fél órásnak tűnt az 1 órás út. Azóta már egyszer voltam egy igen rázós buszon is de nem lett semmi baj, utána még metróztam is.

A legjobb gyógymód erre: sokat tartózkodni a szabadban, (nekem csak Pest indukálja, falun nincs ilyen problémám), borsmenta tea, ami jótékony hatással van az emésztésre és hányingercsökkentő. Citromfű tea: ami oldja a szorongást és idegnyugtató( lehetőleg ne menj el az antideprenszánsokig, az csak elfojtja a dolgokat, mert lelki eredetű oka van ). Ha annyira félsz a hányástól, legyen nálad zacskó, de nem fog bekövetkezni. Halgass meditációs zenéket, csakrahangoló zenéket. Amit még megjegyeznék, hogy nekem ez a módszer annyire bejött, hogy egyedül képes vagyok újból másfél órás vonat utakat megtenni. Múltkor pl. voltam fogorvosnál is, de előtte nagyon megéheztem.... és olyan szinten nyugiban voltam hogy elmertem menni egy bevásárló központ legforgalmasabb kajáldájához.

Szóval fel a fejjel , gyógyulj meg!! Van kiút!!

Sok szerencsét!

2012. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!