Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az idegesség, és a szorongás,...

Az idegesség, és a szorongás, és a félelem tényleg pusztítja az agy, és idegsejteket, és tényleg elbutulást okozhat, ha túl sokáig tart, és túl erős, vagy ha nem erős, de sokáig tart?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
A nagyfokú stressz illetőleg a depresszió is tudtommal a hyppocampusban valóban sejtveszteséget okoz. Mindez az agy globális teljesítményére is kihat (olyan fokú elbutulást nem okoz, mint pl. az Alzheimer betegség). A hippocampus megfelelő körülmények esetén úgy tudom, képes bizonyos mértékig regenerálódni is ilyen hatások után.
2011. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Balage78 válasza:
Ez érdekelne engem is,38éves vagyok,de belül már 60-80éves agfyú.Régebben én voltam a relációs adatbázisa a kollegáknak tudásban,de mára...érelmeszesedés,vérnyomásgyógyzserek,hízás, stressz az ibm és utána állástalanság miatt...Selye Jánost is az ibmszerű izr részuvéynesű cégek itthoni állami elődei utálták ki az országból,amikor a stressz okát a munkahelyi stresszt szerette volna megszüntetzni javaslatokkal.CSak jeleztem.Évtizedekkel ezelőtt elültetődtek már az országbólkiutáló kivándorlásrakényzseritő tendenciák,államilag kizsákmányolással támogatva és a jogsértőket támogatva (munkajogsértő munkáltatók,végrehajtók,közjegyzők,stb maffia)
2016. szept. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!