Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik? Szorongás? Rák? Vagy...

Pánik? Szorongás? Rák? Vagy torok, mandula gyulladás? Mi Ez?

Figyelt kérdés

2és fél éve pánik beteg voltam, és az maradt még belöle, hogy mindig folyton attól félek, hogy valami komoly betegségem van. Mostanábna már egy ideje, a torkom szokott fájni meg reketség, meg mint ha marnák belül vagy szükitnék, nyelési nehézség... ÉS ha igy benyomom nem tudok vékony hangot kiadni. Sportolo vagyok lehet h rugták már mg az ádámcsutkám lehet, hogy amiatt? Vagy van 2gocos lyukas fogam? Esetleg valami gége vagy ahngaszalag probléma? VAgy mandula?? 1 éve de nem mindig érzem. VAgy lehet ez is a stressztől meg a gymorsavtól van. 2éve voltam teljes kivizsgáláson, akkor minden rendbe volt, volt gyomortükrözés is, ott a torkom is látták. fél évente kötelező nagy vérvétel, mert sportolok. Minden rendbe. Nem cigizek nem iszok. Lehet valami komolyabb? Egy hétig még nem tudok elmenni dokihoz azért érdeklődök.És egész nap mndig ezen rágódok mi a bajom.

21f vagyok.


2011. aug. 4. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Hipochondriának hívják. Képzelt betegség, ami fizikai tüneteket is okoz.

Ha rendben a vérképed, nincs komoly bajod. 1 év alat rég látszódna a vérképen, ha bármi lenne.

21 éves vagy, fiatalon meglehetősen ritka pl. a rák, főleg ha valaki rendszeresen sportol és egészségesen táplákozik (feltételezem, hogy ha sportoló vagy, normálisan eszel), nincs elhízva stb.

Egy dolgot még megtehetnél, fuss egy kört allergiavizsgálaton, mert az okozhat ilyen tüneteket.

2011. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem a munkahelyemen volt gombóc a torkomban a főnökömtől való félelem miatt, nagyon féltem, amíg rá nem jöttem, hogy érdekes módon a hazaúton már nincs is ott....

biztos vagyok benne, hogy idegi alapon van. én ezt úgy oldottam meg, hogy nagyon jó étrend-kiegészítőket szedek, gyógyvizeket iszom, mert ez megnyugtat, hogy sokat teszek az egészségemért és hogy biztos nem lehet baj :D

javaslom neked, hogy keress fel egy kineziológust, vagy akár egy természetgyógyászt is,( én reflexológushoz jártam, stresszoldás miatt)de pszichológushoz sem szégyen elmenni.

2011. aug. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos. Igen én is észrevettem, hog pl edzé után(ott ugye másra figyelek) Eszembe jut, hogy héj közbe nem is éreztem. Akkr iylne nyelési nehzség is attól lehet?MEg sok a savam, elvileg attol is lehet.
2011. aug. 4. 12:32
 4/5 anonim ***** válasza:
biztos, hogy attól van, hogy stresszelsz, erre viszont ki kell találni valamit, mert a lelki gondokból könnyen lehetnek valós betegségek. foglald el magad, olvass ilyen témájú könyveket, meg ahogy már írtam, szerintem pszichológushoz nem lenne rossza ha elmennél.
2011. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*edzé után(ott ugye másra figyelek)


másra figyelsz, meg kikapcsol, ellazít, oldja a stresszt a sport

2011. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!