Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mehetnék el pszichiátri...

Timido kérdése:

Hogyan mehetnék el pszichiátriára? Vagy pszichológus? Vagy valami segítséget honnan kaphatok?

Figyelt kérdés

Eléggé zűrös gyerekkorom volt. Anyukámat elvesztettem, aztán tönkrement az egész családom, apám most kezdett új életet új családdal, én -mivel nem volt otthonom- mamámhoz kerültem, aki egy hárpia. Nővérem is csak a rosszat akarja nekem. Mindig hozzá hasonlítanak engem, hogy én mennyire elbaszott vagyok hozzá képest. Ami még nagyobb ellenszenvet vált ki belőlem. Mamám mindig befolyásolni akar, és sérteget ha nem azt akarom csinálni amit ő.

Ma például azért hordott le, mert én egyetemre akarok menni levelezőn, erre ő beszélt valamit, de én igazából nem is tudom miket ordibált, mert kikapcsolt az agyam.


Sajnos egyre sűrűbben tör rám az az érzés, hogy nem akarok élni, és nem látom a jövőmet, és legszivesebben felszívódnék. Úgy érzem felesleges lettem, még az apámnak sem kellek már.

Sokszor a kiráz ilyenkor a hideg, vagy fázok, aztán meg van hogy melegem van, heveseb dobog a szivem. Amikor mamám ilyenkor a közelembe van feszengek, már-már remegek, kényszeresen rámjön a sírhatnék. Aztán van hogy a másik pillanatban rámjön a nevethetnék, és pozitívan látom a jövőm, és hogy meg tudom oldani, ki tudok ebből lábalni, minden jó lesz, és elkezdek mindent tervezgetni, és irkálni, és teszek-veszek. Ez csak egy átmeneti időszak, aztán újra sivárnak érzek mindent, és legszivesebben az egész napot fürdés, kajálás, és másokkal való találkozás nélkül tölteném el.


Mihez kezdjek?


2011. aug. 8. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Az is egy megoldás, ha megbeszéled valakivel. Ha gondolod írj privit!
2011. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is ezt az érzelmi hullámzást kellene megszüntetned.Különben ez a depressziónak a legelső tünete, hogyha fenn, akkor nagyon fenn, ha lenn, akkor nagyon lenn.A dolgokat (eseményeket)ne minősítsd, vedd azoknak, amik.Nem rossz, nem jó.Tehát mindenben a középutat keresd, és ne hagyd, hogy az érzelmeid, hangulataid rángassanak, ebbe az örökös fel-le hullámzásba.Látod, hogy semmi nem örökös, ahogy a jókedv nem az, a rossz sem.Menj nyugodtan egyetemre, a jövődön gondolkodj, ne hagyd, hogy ebben befolyásoljanak.Önuralom és mértékletesség, ez legyen előtted.Kis öröm, kis bánat, a gyógyulás is eljön.Kis lépésekben.
2011. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A háziorvos beutalhat a körzeti pszichiáternek, de először inkább keress egy pszichológust, mivel a pszichiáterek elsődleges módszere hogy felírnak gyógyszert és le vagy tudva, neked viszont egyértelműen inkább kellene valaki aki segít feldolgozni ezeket a dolgokat:S
2011. aug. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Majd lehet felkeresek egy pszichológus, de most épp jó hangulatba lettem. :) Ilyenkor szeretem a legjobban. Furcsa érzés, hogy az előbb még legszívesebben a saját sírom ástam volna, most meg napirendet írok, meg a füzeteket írom össze ami majd egyetemre kell, meg azon gondolkodom, milyen kreatív valamit tudnék barkácsolni.


Igyekszem majd azért megtalálni az aranyközéputat. Bár még nem találtam meg. Nagyon rossz

2011. aug. 8. 12:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Antidepresszánst szedhetek? Van valami rossz mellékhatása? Sajnos ha elromlik a kedvem, kényszeresen eszek. Esetleg ezt meg tudnám előzni vele?
2011. aug. 8. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Antidepresszánst csak orvos írhat fel, de tényleg inkább először próbálj meg terápiával túllépni ezeken, mivel a gyógyszer sem ér sokat anélkül. Esetleg megpróbálhatsz valamilyen gyógynövény alapú gyógyszert, a citromfű és a levendula segíthet, a Q10et emelegetik csodaszerként, de az baromi drága...

Mint minden gyógyszernek az antidepresszánsoknak is lehetnek mellékhatásai, mellé tényleg rengeteg van belőlük így könnyen lehet, hogy nem találják el elsőre vagy akár sokadjára a neked megfelelőt. Csak ismételni tudom magam, szerintem próbáld meg kikerülni ezt a lehetőséged, ha nem válik be utána bármikor próbálkozhatsz a bogyókkal.

2011. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudod, a hangulatjavító hatása az, mint a részeg ember boldogsága.Ideig-óráig tart, de utána rosszabb, mint előtte.
2011. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!