Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek a haláltól 17 évesen?

Just Happy 94 kérdése:

Miért félek a haláltól 17 évesen?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, Mostanában nem sok rossz dolog van az életemben, szinte tökéletes a számomra, és éppen ezért alig tudok elaludni esténként (2-3 napja) mert attól félek, hogy éjszaka meghalok és vége ennek az egésznek. Mitől lehet ez? Mit tudok ellene tenni esetleg?
2011. aug. 11. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:

pszichológus.

egy kis egészséges félelem rendben van, hiszen az ember jó esetben nem akar meghalni, és fél az ismeretlentől.

de az hogy ne tudj aludni miatta, nincs rendjén. próbálj meg nem törődni ezzel, és élvezni hogy van egy szép, boldog életed, élvezd ki minden pillanatát! ha eljön a te időd és meg kell halnod, úgysem tudod kikerülni.

2011. aug. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
pszihológushoz nem akarok menni, egyébként nem tudom, hogy mitől jött elő, mert napközben semmi bajom, viszont amikor aludnék úgy érzem, hogy éjszaka meg fogok halni és akkor a szüleim is szomorúak lesznek, a barátom is, a testvéreim is, és mindenkit itt hagyok, és nagyon félek ettől...
2011. aug. 11. 13:25
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Most mégis milyen választ vársz? Ez olyan, mint mikor valaki azt mondja nagyon fáj a foga. Erre: Menjél fogorvoshoz. - Fogorvoshoz nem akarok menni, de nagyon fáj a fogam.


Ha ennyire rossz a helyzet, hogy aludni sem tudsz, valamit igazán tenned kéne ellene. Itt nem fogsz olyan választ kapni, amitől egy csapásra elmúlik a probléma.

2011. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Este lefekvés előtt lökj be fél páleszt. Olcsóbb, mint a piszológus és garantáltan jókedvvel fogsz elaludni :)
2011. aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is akarsz elmenni pszichológushoz vele (az lenne a megoldás), akkor is mindenképpen foglalkoznod kell a problémával, hogy ne rosszabbodjon. Ami veled történik ilyenkor az tipikusan szorongás. Át kéne gondolnod, hogy vajon miért gondolod úgy, hogy meghalnál éjszaka, amikor fiatal vagy és egészséges? Miért gondolod úgy, hogy azért, mert úgy érzed, hogy boldog vagy, ennek véget kell érnie? Miért árnyékolod be a saját boldogságod? Bűntudatod van-e amiatt, hogy neked könnyebb az életed és kevesebb a problémád, mint másoknak?

Egyébként lehet, hogy segítene, ha részt vennél valamilyen önkéntes programban ahol más embereken segítesz. Ezáltal enyhülhet a társadalom által belédnevelt bűntudat és nagyobb önismeretre tehetsz szert. (nem kell nagy dologra gondolni, pl van olyan, hogy a nyugdíjas klubba elmész és bezsélgetsz, kártyázol a nagyikkal...stb)

2011. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Azért félsz tőle mert félelmetes

az ismeretlentől mindenki fél

csak van aki nem vallja be

2011. aug. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én is 17 vagyok és lassan egy hónapja ezzel a félelemmel, szorongással küszködök. Nem látok semmiféle megoldást a problémámra. Viszont nekünk van egy táltos (látó) ismerősünk akivel beszélgettem erről és egy kis időre megszünt a félelem. Sajnos ez nem tartott sokáig mert egyedül ültem a szobámban és csak ezen pörgött az agyam hogy fuu a halál mert nem egy ismerősünk volt aki nagyon hamar meghalt (8éves, 12éves). És ilyenkor elgondolkodik az ember hogy hoppá mi a fene értelme van az életnek: megszületünk lesz pár boldog évünk és utána sorra elvesztjük a szeretteinket barátainkat vagy mi lépünk át az ismeretlen "örökké valóságba". De egy valamire rájöttem ahogy egy punnany számot hallgattam: 'élvezd az életnek minden egyes percét..."

egy cipőben járunk csak én napközben is félek, szorongok...

2013. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kövesd az Eötvös Loránd tudomány egyetemet , a génkutatási tanszék vezetője bisztatókat mondott az élet meghosszabítással kapcsolatban. Az orvostudomány rohamosan fejlõdik fel fejjel.
2020. dec. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!