Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham vagy valami más...

Pánikroham vagy valami más probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap este éppen hazafelé tartottam egy autóban 3 barátommal. Hirtelen arra lettem figyelmes, hogy minden látható ok nélkül izgalom fogott el. Mivel viszonylag jól kordában tartott hipochondriával küzdök, ezért nem ritka, hogy "pánikolok" egyes esetekben, de tudom agyban kontrollálni, nem kell gyógyszereket szednem és nem okoz különösebb problémákat a dolog. Itt viszont nem segített a józan ész. Légzési problémáim nem voltak, de ahogy telt az idő egyre kellemetlenebb érzés fogott el. Egyfajta aggodalom, félelemérzet. A mellkasomon lévő nyomás csak nőtt és a vége felé már olyan volt mintha több kiló súly nehezedne rá. A kezem és a lábam zsibbadt a szám pedig összeszorult, mintha citromot ennék. (Az összeszorult száj amúgy nagyon erős indulatok alkalmával is elő szokott jönni.) Különböző tézisekbe vagy kiváltó okokba nem mennék bele, így is sokat agyalok folyton. Az érdekelne, hogy ha valakinek volt már hasonló, akkor mi lehetett ez a roham? Magától az autózástól is félek, de sohasem volt hogy ez gondot jelentett volna. A hazaút előtt 2 napig azért elég kemény parti volt, bár egyáltalán nem fájt a fejem és a gyomrommal sem volt semmi gond a hazaúton. A válaszokat előre is köszönöm.
2011. aug. 15. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Pánikrohamod volt. Figyelj oda magadra. Próbáld meg jól kipihenni magad. Egyél sok pulykahúst és fehérjét. Szedjél Neuroptim vitamint. Sportolj! Ne éjszakázz, mert ha érzékeny vag idegileg, akkor sűrűsödhet a rosszullét. Tanulj meg relaxálni és ilyen esetben alkalmazd.
2011. aug. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán az lehetett a probléma, hogy sok ideig emberek között voltál és a kocsiban ez az érzés csak fokozódott.Vannak emberek, akiknek időnként egy kis magányra van szükségük, nem vagy esetleg te is ilyen?
2011. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elég régóta küzdök már a saját démonaimmal és volttam ennél rosszabbul. Azt tudom, hogy éppen a barátnőmmel kapcsolatos gondokon járt az eszem, amikor "elkezdőtött" a folyamat. Mocskosul sokat jár az agyam állandóan, ez is birzasztóan zavar. Nagyon nehezen legyintek dolgokra. Az, hogy ez most konkrétan rohamban is megjelentkezett azt jelenti, hogy az utóbbi két éves "haladás" az akkori mélypontról nem is volt igazán haladás? Régóta szeretnék felkeresni egy pszichológust, hogy ne magamat analizáljam folyton. Az viszont nem olcsó... Köszönöm az eddigi válaszokat.
2011. aug. 15. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak privát pszihológus van. Kérj beutalót és időpontot a helyi ideggondozóba. Sokat segíthet egy pszihológus és megtaníthat relaxálni is.
2011. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Mocskosul sokat jár az agyam állandóan, ez is birzasztóan zavar."

Nálam is ez a gond. Ismered Eckhart Tolle: A Most hatalma c. könyvét? Pont ennek a problémának a megoldását írja le.

2011. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!